Author Topic: Zemljotres na Haiti-u , posljedice , rjesenja  (Read 6510 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Evo sinoc gledam 7.0 zemljotres udario Haiti, ne znaju koliko zrtava , ne znaju jos nista ali je katastrofalno, eh sad mene zanima posto je to jedna od destinacija na koju mnogi turisticki brodovi idu, kakve to ima ucinke na tu samu industriju jer ne znam kako to ide ali vjerovatno su tu neki veliki gubitci za kompaniju , mozda i na nas radnike?
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Zemljotres na Haiti-u , posljedice , rjesenja
« Reply #1 on: 14/January/2010 »
Strasno je to sto se desilo.....

Koliko znam ni jedan Carnival brod nije pre isao niti su imali u planu Haiti za neki od portova...tako da nema promene za sada...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kruzer pristao na Haiti
« Reply #2 on: 18/January/2010 »


Ruta luksuznog broda Independence of the Seas nije promijenjena unatoč potresu. Je li odmor na Haitiju bešćutan ili poželjan?

Hedonistička filozofija doživjela je u petak bizaran sraz s tragedijom nacije bačene na koljena, kad je u ekskluzivni privatni resort Labedee na Haitiju pristao luksuzni kruzer Independence of the Seas.

Na brodu za uživanje, koji je dio flote floridske kompanije Royal Caribbean International, bilo je 3.100 putnika, od kojih se neki nisu htjeli iskrcati, iz poštovanja prema žrtvama potresa i boli preživjelih.

Oni koji su se iskrcali, a pristanište na sjeverozapadu Hispaniole udaljeno je manje od sto kilometara od epicentra potresa, mogli su se s koktelom u ruci uvaliti mreže za ležanje rastegnute između dvije palme, uživati u delicijama s roštilja ili u vodenim sportovima.

Ipak, nije sve bilo idilično. Dio onih koji su iskrcali strahovali su za svoju sigurnost, misleći da očajnici koji su preživjeli potres napadaju resort u potrazi za hranom i vodom. Na kraju se pokazalo da nema mjesta strahu - najopasnije djelatnosti bile su skijanje na moru i šetnja po rajskoj plaži.
Karibi kakvi su nekad bili.

Bilo je i turista koji su htjeli u šoping na lokalnu tržnicu. Za njih su u resortu organizirali oružanu pratnju. Uživanje je trajalo do sumraka.

Mnogi su putnici iz protesta ostali na brodu. - Odvratno!, komentirao je jedan od njih na internetskoj stranici Royal Caribbeana. - Ne mogu zamisliti da se sunčam na plaži, zabavljam u plićaku i jedem meso s roštilja, dok u Port-au-Princeu deseci tisuća mrtvih leže na ulici.

Iz solidarnosti ili iz grižnje savjesti, posada kruzera ostavila je dio hrane na otoku, kao pomoć žrtvama potresa.

Floridska brodarska kompanija, koja će i dalje uključivati Haiti u svoje plovidbene redove, odlučila je ponuditi putnicima "jedinstveno iskustvo na lokaciji udaljenoj samo par koraka od epicentra potresa, nakon vrlo žustre interne rasprave", kaže potpredsjednik uprave Royal Caribbeana John Weis.

- U razgovoru s posebnim izaslanikom UN-a Lesliejem Voltaireom zaključili smo da Haitiju koristi prihod od turizma.
Također, ovo je bila odlična prilika da na otok dovezemo pomoć.
Sva zarada od ovog krstarenja će biti donirana za obnovu Port-au-Princea, rekao je Weis.

Izvor: http://www.jutarnji.hr/koktel-na-plazi-i-soping-sa-zastitarima--kruzer-pristao-na-haiti/497362/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Re: Zemljotres na Haiti-u , posljedice , rjesenja
« Reply #3 on: 21/January/2010 »
Strasno je to sto se desilo.....

Koliko znam ni jedan Carnival brod nije pre isao niti su imali u planu Haiti za neki od portova...tako da nema promene za sada...

Idu od royala brodovi na Haiti tocnije na Labadee!!bio sam tamo poslije uragana e moj boze kako je to izgledalo uh!!!
fakat mi je  zao tih ljudi tamo!!