Author Topic: Talent + test, Carnival Cruise line  (Read 4710 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beciraginica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Talent + test, Carnival Cruise line
« on: 02/June/2016 »
Imao sam u skorijem vremenskom periodu problem oko dobijanja posla na kruzeru.
Naime, dobio sam poziv od jedne kompanije koja salje na interview za karnival recimo u sredu u 13:00 (otprilike) sa pitanjem: Da li možete izaći na interview u petak. Sutra bi trebalo odraditi Marlins test i to je to i resiti jos neke administrativne poslove i to je to?
Naravno, rekao sam da mogu. Otisao, odradio marlins test na 92% i onda radio Talent + test .
U medjuvremenu padne sistem u Carnivalu i nas 15-tak nemamo informaciju da li smo prošli taj test ili ne , jer je on eliminacioni i ako ne prodjem ne mogu izaci na interview.
Vise od 4 sata, kada sam dosao kuci, sam cekao informaciju da li idem na interview ili ne da bi mi stigao mail od te agencije (necu da imenujem):

Poštovani, nismo jos uvek dobili informaciju da li ste ili nista prosli talent plus test, ali vas obavestavamo da mozete izaci na interview na NAŠU ODGOVORNOST, interview je tad i tad itd. . .

Odgovorim da želim da idem na interview i da probam da dobijem posao.
U toku tog dana smo drugar i ja organizovali prevoz do tog mesta (necu da govorim koji je grad u pitanju) kako bismo stigli na interview na vreme.
Stigli smo ujutru oko 9 časova u taj grad i presvukli se po WC-ima itd itd.
Cekali smo otprilike sat vremena do pocetka.
U medjuvremenu dolazi jedan gospodin iz te agencije i pita me kako se zovem, ja se naravno predstavim i on izgovori : Ti si prosao Talent + test ajde idi gore na interview (sedeo sam sa jos 2 coveka za stolom i oni to mogu da potvrde).
Otisao sam gore na interview i prošao ga bez ijedne jedine greške. Engleski je bio tečan, objasnio sam gde radim, kako funkcioniše jedan moj radni dan, čak sam i o kompaniji dosta ispricao i sve je proslo u najboljem mogucem redu . Interview-er mi se zahvalio sa velikim osmehom i cestitao mi na dobijanju posla kod njega.
Dosao sam kuci u petak oko 10 sati uvece i na osnovu te cele price rekao nekim od mojih clanova porodice itd.
U ponedeljak sam porazgovarao sa mojim gazdom na trenutnom poslu i rekao mu gde sam bio, da sam dobio posao tu i tu i rekao mu da cu raditi do kraja juna kod njega (opet po informacijama te agencije , jer su me pitali da li bih mogao do kraja  juna otici na brod , ja sam naravno rekao da bih ).

Ponedeljak - nista
Utorak - nista
Sreda , cujem se sa kolegom koji je bio samnom na interviewu i pitam ga sta se desava on kaze meni su rekli da je sve ok , ali ovom trecem kolegi (koji je bio samnom za stolom) su rekli da je pao Talent + test i da na zalost nije dobio posao. Ja onako začuđen jer mi nista nije bilo jasno cemu sve to onda, pozovem da proverim za sebe .
Pozovem i pitam sta se desava i jedna osoba iz te agencije ni 5 ni 6 nego , E da, pali ste T+test .    
Prvo sam imao minut cutanja da bih se smirio da ne izgovorim sve sto sam zeleo, i na pitanje cemu onda izlazak na intervju i gde je tu vaša odgovornost nisam na zalost dobio odgovor.

Kasnije sam pozvan za mnogo manju kompaniju gde sam dobio ponudu za posao koji je za 355 $  manje placen nego ovaj koji sam dobio na Carnivalu i naravno, odbio sam ga.
Da li neko od vas zna da li imam ikakvu sansu da ponovo apliciram za Carnival i ako zna da li bi mogao da mi pomogne bilo kako ?
Ocajan sam zaista.

Offline manjina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Talent + test Carnival Cruise line
« Reply #1 on: 02/June/2016 »
Zasto neces da kazes koja je agencija u pitanju? Ovde su ljudi govorili o svojim iskustvima sa agencijama, dobrim i losim. I svako je rekao preko koga su isli. Da li postoji razlog zasto si odbio drugi posao zbog Carnival-a? Tacnije hoces bas Carnival a ne neku drugu kompaniju? Ti ces moci opet da konkurises za njih ali ces morati da cekas drugi termin razgovora.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Talent + test Carnival Cruise line
« Reply #2 on: 02/June/2016 »
@manjina; budi pametan, zna se tko regrutira za Carnival  +U+

@Beciraginica; koga pitaš za pomoć? nema tu pomoći. It is what it is. Snosiš veliki dio krivice jer si razglasio svima da ideš u novi život a nemaš pojma s kim imaš posla.
Nije isključeno ni da su te navukli sa obećanjima i onda ti uvalili ono što su i planirali u samom početku. http://lmgtfy.com/?q=hook+line+and+sinker
Ako 90% ljudi prihvati ponudu, njima super. Ti si im izmakao. Za sada. Ali ako ti je engleski dobar, budi uvjeren da te neće zaboraviti, pokušaće te uvaliti gdje god mogu.
Možeš očekivati još puno emailova koji će počinjati sa "Poštovani ..."

ps
"pao sistem"  no;;;
Da je Carnival-u taj sistem važan ,ne bi padao kad se ulogira 5 ljudi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Talent + test, Carnival Cruise line
« Reply #3 on: 02/June/2016 »
A šta je Talent + test?
Koja pitanja tu odgovarate?

P.S.
Našao sam temu.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=10288.0

s****, ne volim kad mi čačakaju po mozgu.  :nono:.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline Beciraginica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Talent + test, Carnival Cruise line
« Reply #4 on: 03/June/2016 »
Ja ne mogu da znam nesto sto nije u mojoj moci .
Nisam jedini kome se to desilo taj isti dan.
Nas 5 od 20 ljudi nije proslo Talent + test i nismo dobili posao. I rekli su mi da do sada nije praksa da izlazis ponovo za Carnival ako si pao T+T .

Razlog zbog kojeg sam odbio Thomson (Utillity snack) je taj sto je plata na Thomsonu 619$ (jer navodno nemam iskustva), a na Carnivalu sam dobio 974$  za Ass waitera.

Sve u svemu izvisio sam za posao i to je to.
Drugar koji je iz istog mesta iz kog sam ja je prosao taj test i dobio infomacije oko polaska itd itd.

Offline Beciraginica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Talent + test, Carnival Cruise line
« Reply #5 on: 03/June/2016 »
A šta je Talent + test?
Koja pitanja tu odgovarate?

P.S.
Našao sam temu.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=10288.0

s****, ne volim kad mi čačakaju po mozgu.  :nono:

Talent + test je neka vrsta psiho testa, ne znam tacno koliko pitanja ima, ali po mojoj proceni ima oko 200 . Ako to padnes ne mozes na interview za carnival

Offline Beciraginica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Talent + test Carnival Cruise line
« Reply #6 on: 03/June/2016 »
@manjina; budi pametan, zna se tko regrutira za Carnival  +U+

@Beciraginica; koga pitaš za pomoć? nema tu pomoći. It is what it is. Snosiš veliki dio krivice jer si razglasio svima da ideš u novi život a nemaš pojma s kim imaš posla.
Nije isključeno ni da su te navukli sa obećanjima i onda ti uvalili ono što su i planirali u samom početku. http://lmgtfy.com/?q=hook+line+and+sinker
Ako 90% ljudi prihvati ponudu, njima super. Ti si im izmakao. Za sada. Ali ako ti je engleski dobar, budi uvjeren da te neće zaboraviti, pokušaće te uvaliti gdje god mogu.
Možeš očekivati još puno emailova koji će počinjati sa "Poštovani ..."

ps
"pao sistem"  no;;;
Da je Carnival-u taj sistem važan ,ne bi padao kad se ulogira 5 ljudi.
Smatram da nemam ni trunku krivice za ovo jer sam odradio moj deo posla koji je bio i više nego ažuran za razliku od agencije. Znam da sam za njih samo jos jedan kandidat koji ce ili nece proci interview,    ali šta bi ti očekivao ???  Prodješ marlins, odradis talent i na NJIHOVU ODGOVORNOST  odes i prodjes interview i dobijes posao ... ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Talent + test, Carnival Cruise line
« Reply #7 on: 03/June/2016 »
Ne kažem ja da si ti kriv za neprolazak. Prošao si. Nisi kriv ni što si dozvolio da ti porastu očekivanja. Kriv si jer nisi to zadržao za sebe, jer tek kad stupiš nogom na brod, onda je gotovo.
Imamo na forumu grupu ljudi koja je "dobila posao" preko renomirane agencije iz Opatije "A Priori", i već su čekali brod u talijanskoj luci, ali se brod nikada nije pojavio.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Beciraginica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Talent + test, Carnival Cruise line
« Reply #8 on: 03/June/2016 »
Ne kažem ja da si ti kriv za neprolazak. Prošao si. Nisi kriv ni što si dozvolio da ti porastu očekivanja. Kriv si jer nisi to zadržao za sebe, jer tek kad stupiš nogom na brod, onda je gotovo.
Imamo na forumu grupu ljudi koja je "dobila posao" preko renomirane agencije iz Opatije "A Priori", i već su čekali brod u talijanskoj luci, ali se brod nikada nije pojavio.

Kapiram te u potpunosti. Sad to i ja znam, doduse naucio sam na teži način ali ok. U svakom slučaju ti hvala na informacijama. Ubuduće znam gde, šta i kako .
Samo sam se mnogo razočarao , trebalo mi je par dana da dodjem sebi. Smatram da sam jaka ličnost, ali me je ovo ubilo najstrašnije.
Biće još interview-a naravno ali ne želim nikom da prodju kroz taj osećaj kada dobiješ posao (konačno uspeš) i onda izvisis.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Talent + test, Carnival Cruise line
« Reply #9 on: 03/June/2016 »
Samo hrabro, nije ovo ništa toliko strašno, evo ima brdo punuda u nadolazećem periodu. Ako ti je engleski ok, ne možeš promašiti.
Prati moj fb, tu ćeš najprije naći objave koje prenesem od agencija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Beciraginica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Talent + test, Carnival Cruise line
« Reply #10 on: 03/June/2016 »
Samo hrabro, nije ovo ništa toliko strašno, evo ima brdo punuda u nadolazećem periodu. Ako ti je engleski ok, ne možeš promašiti.
Prati moj fb, tu ćeš najprije naći objave koje prenesem od agencija.

Hvala ti puno na informacijama.  Zaista mi sve mnogo znaci i daje vetar u ledja.
Sad cu uci na FB .