Author Topic: Disappointment...  (Read 7105 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Disappointment...
« on: 03/June/2016 »
Nakon onog pocetnog hype-a i citave te zbrke oko rada na brodu...poceo sam da gubim svaku nadu  -()- . Prodje sesti mjesec od kako sam zavrsio intervju i odgovora da sam primljen za room service na RCCL,od tad...muk.Dodje mi da se javim agenciji i da im kazem da me stave za utility cleanera,bilo sta,samo da idem.Imam planove,zelim da krenem sa svojim biznisom,ali mi treba kapital.Zato kontam,da li da guram da idem na bilo koju poziciju ili da cekam room service (mada i ona nije nesto  :rolleyes: ).

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disappointment...
« Reply #1 on: 03/June/2016 »
Neki čekaju i godinu dana, neki nikad ne dočekaju. Imaš prevelika očekivanja.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #2 on: 03/June/2016 »
Razumijem...citao sam po forumu,ima ljudi koji su se prijavili prije mene pa jos uvijek cekaju,a ima i nekih koji su se prijavli poslije mene,a vec dobili datume ukrcaja...valjda ne spadam u tu kategoriju "neki nikad ne dočekaju"  oT

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disappointment...
« Reply #3 on: 03/June/2016 »
Zato se agencije uvijek trude imati višak na lageru, jer nekada pozovu nekoga, a on odavno odustao ... i to si ne mogu dozvoliti
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gromovnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #4 on: 03/June/2016 »
A koja agencija je u pitanju?

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #5 on: 05/June/2016 »
Strpi se, zvat ce te. I malo 'gnjavi' agenciju da znaju da si zainteresiran. Ja sam intervju prošao krajem 11-og mjeseca prošle godine, isto kao ti room service. A idem za nešto manje od mjesec dana. Dakle osam mjeseci čekanja, tek u četvrtom dobio datum i to za sedmi mjesec.


Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #6 on: 06/June/2016 »
Strpi se, zvat ce te. I malo 'gnjavi' agenciju da znaju da si zainteresiran. Ja sam intervju prošao krajem 11-og mjeseca prošle godine, isto kao ti room service. A idem za nešto manje od mjesec dana. Dakle osam mjeseci čekanja, tek u četvrtom dobio datum i to za sedmi mjesec.



Super,nadam se da ces ostaviti utiske kad budes imao slobodnog vremena,da napises kako sta ide u room service-u ,to je uvijek uzivancija citat :D .

@gromovnik : ne bih da navodim ikoga,ipak je ovo javni forum,ne zelim da ispadne kao da ja blatim nekoga :D .

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #7 on: 07/June/2016 »
Kada budem imao slobodnog vremena ostavit cu utiske naravno. Inace ja se ukrcajem na 'serenade of the seas' i spada u manje brodove (iako po sebi i nije mali), tkz radiance klasa, koliko sam čitao od drugih, nije 'presing' ni u diningu, a u room service isto.

Što se tice 'room service' to je dobra početna pozicija, manje je plačeno ali i manje stresa, a ima i napojnica, tako da je dosta motivirajuce za rad, a i posao je po mnogima koji su pisali ovdje bolji/lakši/manje stresniji od recimo assistant waitera.

Negdje sam čitao (ne ovdje) da room service radi i u windjammeru kao 'set up table team' ujutro, na nekim royalovim brodovima a ima i nekih drugih side taskova, nije samo dostava hrane/pica u sobe, a nakon nekog vremena polako se ide i na ispomoć u diningu.

Evo još dvadesetak dana do ukrcaja preostalo. ;) Nadam se da ce biti vremena da podijelim svoje iskustvo vec u ranijoj fazi ako bude vremena.

Offline auswinkel

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #8 on: 07/June/2016 »
ja sam isto pao na tom Talent Plus testu i isto sam razocaran.

Prijavio sam se u agenciju u Zagrebu u krajem Veljače. NAkon ispunjavanja sve potrebne papirologiju, gosp. Siniša mi je rekao "Sad samo čekaš intervju koji ce biti krajem četvrtog, pocetkom petog mjeseca. I vježbaj Engleski". Pošto sam na engleskom fluentan, osjecao sam se vec jednom nogom na brodu. ( pozicija ass waiter)

2 dana prije 25.5 dobivam poziv, da trebam doci na razgovor u Zagreb na intervju. Dan prije dolazi mi mail: HITNO rjesiti marlins test i Talent plus test. za Talent plus test dolazi upustvo: "honestly and without too much thinking". brzinski rjesim oba testa i javljam šefu da trebam slobodan dan za petak.

petak: iz agencije javljaju da bez obzira na marlins test, padam na Talent plus testu. Hvala i doviđenja.

Čekam 3-4 mjeseca za intervju, sruše me dan prije na nekom testu koga do sad niko nije nikad trebao rjesavati..  Da su mi ga bar dali na dan ulaska u agenciju. Padnem to onda, skontam da brod ipak mozda nije za mene. No harm done.. ovako su me bas izje*ali
eto

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disappointment...
« Reply #9 on: 08/June/2016 »
@auswinkel;

na osnovi nekog bezveznog "testa" koji donedavno nije ni postojao, ti si zaključio da brod nije za tebe? Hajde smiri se. Taj test je budalaština, kao i to da ga trebaš rješavati "honestly and without too much thinking".
Ako stvarno želiš na brod, MISLI, i dobro pazi šta ćeš napisati. Napiši mi primjer pitanja koja si imao, a kod kojih nisi razmišljao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #10 on: 08/June/2016 »
Prvi put čujem za taj nekakav test, dosad je bilo da te recruiter agent testira licem u lice sa razno raznim pitanjima i koji donosi odluku dali si kompetentan za željenu poziciju. Možda je agencija tu nešto namjerno zeznila ili su uveli neka nova pravila.

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re:
« Reply #11 on: 08/June/2016 »
Carnival je od prošle godine uveo taj test kao obavezan.

Mi smo za Viking imali face to face intervju sa HR managerom što je bolje nego rješavanje testova.

Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока

Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline auswinkel

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #12 on: 08/June/2016 »
ovdi sam ispunjavao taj test. https://www.talentbankpreview.com/talentplus/interview/login.do

ma pitanja su tipa: kolko si iskren? jesi li pozitivna osoba? volis li raditi? jesi li cesto bolestan?
 samoprocjena s ocjenama od 1do 5, ili 1 do 10...

mislim, nisam na random ispunio test.. nego onako kakav stvarno jesam. (ili kakav bi volio biti :D ).
mlad, pozitivan,iskren, nadobudan sa željom za radom..
bilo bi mi super kad bi znao gdi sam "pogriješio".

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disappointment...
« Reply #13 on: 08/June/2016 »
reću ti ja odmah gdje si pogriješio - trebao si lagati na svako pitanje, predstaviti se kao nadčovjek, jedino takve lažove Carnival prima
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Disappointment...
« Reply #14 on: 08/June/2016 »
reću ti ja odmah gdje si pogriješio - trebao si lagati na svako pitanje, predstaviti se kao nadčovjek, jedino takve lažove Carnival prima

 :rofl: :rofl: :rofl:
So fucking true!
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2