Author Topic: Disappointment...  (Read 7065 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline auswinkel

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #15 on: 08/June/2016 »
ma dobro. moja greska sta se nisam informirao prije. :google:ˇ jednostavno nije bilo vremena jer je deadline bio taj dan, jedva sam ispunio na vrijeme.
jedino mi je zao 3 mjeseca cekanja..
treba odma dat taj talent test, pa ko ispadne terminator poslje njega nek ceka interview

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #16 on: 08/June/2016 »
Hmm, ja sam ta slična pitanja ispunjavao na liječničkom pregledu za vrijeme psiho testa, nešto u stilu procjene ličnosti.

I onako isrcpljen od obilaženja poliklinika i dugih šetnji po Zagrebu, plus još neispavan od puta, riješim taj psiho test za manje od dvije minute. I prođem bez problema. Još sam stavljao nekakve žetone s rupicama da mi se utvrde kognitivne sposobnosti - i to napravim za dvije minute. Prođem sve, bez problema.


Ne znam kako si pao, trebao si zaokruživati ono što misliš da bi bio prolazan odgovor. Npr. 'imate li poteškoća na privikavanje na novu sredinu?' obavezno odgovoriti s NE. Dakle, sve odgovarati sa samopouzdanjem i ne bojati se.

Žao mi je što si pao na tom nekakvom testu, možda si djelovao uplašeno. Ipak, probaj drugu agenciju. Nemoj posustati.

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Disappointment...
« Reply #17 on: 08/June/2016 »
Na takvim testovima na pitanja treba odgovarati sa "Yes/No, Strongly agree/Strongly disagree, Always/Never", ništa između.
Što kaže CEO oni traže nadljude a takvi ne postoje i zato se moraš predstaviti u najboljem svjetlu.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disappointment...
« Reply #18 on: 09/June/2016 »
Upravo tako.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #19 on: 25/July/2016 »
Evo nakon vise od tri tjedna na brodu da se vratim malo na forum. Zbilja nisam imao vremena a niti volje da se prije javim i izlozim dojmove, razni treninzi, trka non-stop itd. Neka sef post prebaci post u zasebnu temu.

Ja sam noc prije ukrcaaja docekao u Stockholmu u hotelu, bio sam sam i bilo mi je zbilja lijepo, hotel i usluga.

Sutradan dolazi po mene taxi i odvede me do porta. Bio sam iznenadjen velicinom, veci nego na slikama. Nakon procedura prolaska kroz osiguranja slijedi sok - ulazim u brod. Viljuskari prolaze, buka, prtljage se guraju na kolicima. Razni ljudi svih nacionalnosti prolaze kroz hodnik. Dolazi po mene neki iz human resourcesa i vodi me do kabine, ostavljam stvari.

Onda neki filipinac vodi me kroz hodnike i skale do prostorije za uniformu. Kao u zatvoru nekom, filipinac daje ti uniformu prvu koja mu dodje pod ruku, sve ubrzano. Kasnije sam morao kratiti hlace. I tako pod sokom i stresom objasnjava mi netko i vodi me u windjammer (restoran) na deck 11 s pogledom na more i kaze da tu pocinjem raditi od cetiri. Upoznaje me sa sefovima, indijci i filipinci.

Odlazim u crew bar i odmah cujem neki hrvatski jezik, malo popricam, on mi daje podrsku. Zbilja sam se osjecao otudjeno i izgubljeno. Nisam znao gdje mi je glava a gdje rep, toliko informacija na panelima duz citavog hodnika.

Radim kao assistant waiter u windjammeru, drzim dvi stanice. pozicija room service. Klasicno non stop u trku, kupis tanjure cistis stolove, sluzis pica, ucis na kompjutoru udarati racune, uglavnom stresno. Sefovi, zadaju mnoge side taskove.

Sanitaniziranje stolova stolica, pitara, usisavanje tepiha, brisanje, teglenje i tako svaki dan sve veca ludnica u windjammeru, voznja svugdje, i sve to u kompletu s treninzima i predavanjima. Trka s jednog kraja broda na drugi, lifotvi pa stube, toliko vrata i hodnika a ovo je Serenade of the seas, srednji brod u RCCL floti.

Sto puta mi je proslo kroz glavu da odustanem ali sam se drzao. Sve sto sam imao, onih 150$ uzeto mi je za uniformu. Sva sreca da sam imao nesto higijene dok mi nije stigla isplata refundacije vize.

I konacno nakon tri tjedna krstarenja od Stockholma do St Petersburga (zbilja je bilo hladno u Rusiji), dobijem rotaciju u room service.

Posao je mnogo manje stresan, kontakt s gostima sveden na minimum, tempo rada je sporiji ali nije lak a niti jednostavan prvi dan za pohvatat te narudzbe. Radi se nocna smjena u ranim jutarnjim satima, dobijes svoj deck ili dva i tamo skupljas kartice s vrata, odnosno narudzbe i kupis prljavo sudje i case i ostatke s poda ili prostorija koje se zovu ice station.

Uglavnom satima radis na popunjavanju tacni sa narudzbama, od 6 i 30 ujutro kreces s dostavom, najavis telefonom kabini da dolazis. Naravno nista baksisa. Jedino sam u popodnevnim satima kada se radi samo tri sata dobio 1 dolar od jedne gospodje.

Proslo je 23 dana a place jos nema na vidiku. Uglavnom, svaki dan je isti, trcanje po hodnika, stube, liftovi... trcanje u laundry za pranje kosulje i uniforme. Spavanja je vrlo malo, odmah ujutro te bude sa safety najavama ili drillovima, vrata lupaju, liftovi buce...


Kako da rezimiram, uglavnom gura se, da je lijepo i krasno, definitivno nije, mnogo stresa, imao sam i problema sa sefovima zbog kronosa, zaboravljao bih odjavu ili prijaviti pauzu - onako od stresa i zurbe. Uglavnom, brod je stvarno neka vrsta plutajuceg zatvora, posebno to dozivljavas tako ako ne izadjes na kopno, a ja zbog stisnutog rasporeda nisam ni minute mogao na kopno.

Sto se tice posla, tu sam se stvarno pokazao, davao bih sve od sebe, dobio sam i pohvala, mada mi nista ne znace, znam da sam im samo broj. Da ne zaboravim napomenuti kako sam deseti dan dobio temperaturu i kasalj, javio sefu. ovi u medicalu me gledao kao nekog zavjerenika, dali mi neki sirup, zbilja su nemarni i nezainteresirani. Od znoja i propuha lako sam se razbolio, dobio dva dana jedva nekako slobodno, nisam imao snage ni da ustanema iz kreveta, cak sam pao s drugog kata kreveta i ozlijedio koljeno, no nista strasno.

Sto da kazem, mogao bih jos puno pisati ali se spremam raditi. Nekom drugom prilikom. Sljedeca dva tjedna sam nocne smjene pa se da uhvatiti nesto i napisati. Pozdrav iz skandinavije sa Royalovog Serenade of the seas :)

Sefe, smjesti post u neki topic ako mislis da odgovara.

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #20 on: 26/July/2016 »
Hvala @Flavius na postu . Nadam se da ce te ti tipsi krenuti i da ces uspjeti negdje izletiti da se odmoris,barem na malo :D . Pisi sta god budes imao pisati o room serviceu  ="" ,da znam sta me ocekuje.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #21 on: 26/July/2016 »
Mogao bih pisati o zivotu na brodu, dozivljajima, sefovima, brodskom sistemu i raznim stvarima.

Mene je prvi dan stavilo u windjammer, restoran na deck 11, radio sam kao assistant waiter prva tri tjedna, tako da postoji mogucnost da se i svim buducim room service pozicija odredi rotacija tamo.

Ukratko o room service, opis posla.

Radi se nocna smjena, barem ispocetka, dakle oko 24 ili 01 sati do 7-8 ujutro.

Ispocetka slazes sav pribor i potrebstine na trayeve, odnosno pladnjeve, vilice umotane u napkins odnosno nekakve krpene salvete, salice, seceri... organiziras radno mjesto, svatko ima neki sidetask. Postaviti kavu ili puniti sokove, slagati secer itd... to je sve setup za breakfast. Oko 2 ili 3 sata ujutro ides na deck koji su ti dali i kupis kartice odnosno narudzbe s vrata. Usput kupis i sve pladnjeve, tanjure i ostalo s hodnika. Bude u prosjeku 10-15 kartica po decku, ne vise, tj bar za ovaj brod. Dakle, provjeravas starboard (desna) i portside (lijeva ) strana broda.

Jedan od taskova je i na kolicima pokupiti sve u ice stationu, odnosno prostorijama u kojima se odlaze prljavo posudje, sve to stavljas na kolica i liftom u galley na dishwash.

Onda se narudzbe slazu na pladnjeve i postavlja se ono sta je naruceno. Ima nas par koji to radi, tempo je spor, nema stresa, sve laganini. Onda oko 6 i pol ujutro do 8 (ili dokle traje smjena) se vrse dostave.

Nazoves na telefon broj kabine i najavljivas dolazak i ides liftom isporuciti narudzbu, pokucas i gost otvori. Pitas smijes li uci ili gost samo pruzis pladanj. Napojnicu ne ocekuj, ako ti je misli dat, vec je ima u rukama. Prvo jutro nisam dobio ni dolara, drugo jutro je bilo oko 10-ak dolara, s tim da sam isporucio nekoliko narudzbi.

Problem u pocetku je pamtiti sto je kakva narudzba, uglavnom sve je caj ili kava ili zitarice, nekakvi omleti s jajima i slicno. Moras dobro provjeriti dali je na pladnju sve sto je u narudzbu. Problem je nekada sto na karticama ima svakakvih krizanja, crkcarija pa ne znas dali to treba ili ne postaviti.

Najtezi dio zadatka u dostavi je, barem  ispocetka, gubljenje po hodnicima trazeci brojeve soba, ali kroz neko vrijeme skuzis logiku kako su brojevi soba poslozeni. Uglavnom, guras kolica, otvaras teska vrata, mnogo ih je i snalazis se nekako. Treba voditi racuna da su i kolica ispravna, meni se dogodilo da su neka kolica isla lijevo desno i imao sam problema s guranjem i to me je usporavalo. Zapamti da broj isporuka ovisi o tvom tipsu. Cesto ga neces dobiti. Nikada se ne ulazi u sobi osim ako gost to odobri, uvijek pitas ako imas dosta tanjura (koji su vuijek u poklopcima)smijes li uci. Prvo se pokuca i vikne 'rooom service'. Nasmijes se i zahvalis gostu.

Meni je drugi dan u room servicu i ne bih znao sve detalje tog posla. Uglavnom, ne previse tezak posao u cjelini, kontakt s gostima je sveden na nekakav minimum ali je nekako osobniji. Nema sefova nad glavom, barem dok obilazis hodnike i puno manje je stresa nego u restoranu. To je nekakav osnovni opis room service, jedan od najslabije placenih poslovca u restoran serviceu, ali uz kompetencije i trud moze se dobiti i nesto napojnica. Uglavnom posao je odskocna daska za restoran, a ja sam vec prvi dan zavrsio tamo i o tome bih mogao vise pisati, jako stresno i iscrpljujuce.

Pozdrav sa serenadea of the seas.

Sve sto nekome nije jasno u vezi room service ili windjammera neka postavi pitanje u inbox.

Pozdrav.
 ;)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #22 on: 02/August/2016 »
Been there, done that... Room service mi je bio najdrazi od svega u restaurant departmentu a radio sam u doslovno svim restoranima na Queen Mary 2. Znam kako se osjecas, ali sto te ne ubije... sj*be te  :rofl: Bit ces ti dobro i brzo ces ojacati, fizicki ali jos bitnije mentalno i ubrzo ces se osjecati kao da mozes sve na svijetu ako uspjevas preziviti to sto prezivljavas... A istina je da zaista mozes sve na svijetu :) Drzi se i sretno! Pokazi im sto mozes  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #23 on: 16/August/2016 »
Evo nakon mjesec i pol dana da se javim s broda, nemam vremena za neko pisanje, ali savjetujem svim assistantima i onima koji odlaze u restaurant service pozicije: pripremite se na ciscenje, jako mnogo ciscenja, necete vjerovati koliko ciscenja tu ima i sto cete sve cistiti i tegliti i kakve sidetaskove (poslove sa strane) cete imati. Pripremite se na enormne kolicine stresa, na tlacenja od sefova, na mnostvo informacija i razbijte iluziju da ce vam biti lijepo, barem ispocetka.

Mogao bih puuno pisati, ali drugi put... drugdje negdje....

Pozdrav iz hladnog Saint Petersburga, Rusija :)

Offline bender28

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #24 on: 21/August/2016 »
Koliko sam ja čuo room service je jedna od najboljih startnih pozicija u restoranu. Uglavom drži se!! :plovim:

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Disappointment...
« Reply #25 on: 16/December/2016 »
Hvala bender28 što si me podržao, ali ja sam se već vratio kući. Pisat ću o tome u drugoj temi.

Ukratko, samo da kažem za sve one koji idu kao room service na Royale brodove: Vi ćete raditi u restoranu dva tjedna, pa dva tjedna room service. Dakle, imati ćete rotacije. U mom slučaju ja sam proveo više dana u restoranu nego u room service.

Budući da sam već pisao o toj poziciji, sada mogu reći nešto detaljnije što sam previdio.

Važne stvari u room service su ispravna kolica. Dakle, da ne zavijaju u stranu ili slično, jer će znatno otežati posao. Kolica često se i ''kradu'' od strane ass waitera u restoranu. Tips vam ne zavisi o brzini usluge. To sam dosta puta uočio. Jednom sam imao naruđbu na decku 9 skroz na kraju, isporučio sam u rekordnom roku, za par minuta (liftovi su se poklopili) i nisam dobio tips. Jednom je krivnjom kuhara naruđba kasnila sat vremena. Dobio sam tips. Dakle, sve je relativno. Radije radite balansirano, i budite veoma koncetrirani. Room service je posao koji ima nekih detalja o kojima valja voditi računa. Maitre'd je često lijepio prigovore gostiju na prozor naše kancelarije na račun nekih detalja.

Ja sam više dobio tipsa u restoranu nego u room serviceu. Jednostavno, bio sam simpatičan gostima i s njima sam mnogo razgovarao (ameri). No zašto sam otišao, o tome drugom temom. ;)