Author Topic: Tema za familiju i prijatelje pomoraca  (Read 64833 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« on: 11/April/2008 »
trazili ste dobili ste  oT oT oT
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #1 on: 28/April/2008 »
ako neko hoce da prevari momka/devojku, to ce i uradtiti. nebitno da li je na brodu ili ne...  :nono:
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #2 on: 28/April/2008 »
ja mislim da osobe koje su u vezi i upustaju se u nesto tako veliko kao sto je odlazak na brod znaju sto rade i zasto idu. nije 6 mj. nesto pretjerano dugo, ali nije ni malo; no ako ides radi neke svoje, a samim time i zajednicke, bolje buducnosti i financijske sigurnosti onda se i to prebrodi... puno je lakse samcima pokupiti prnje i sprasiti na brod; no njima je puno i lakse njurgati kako je sve u k***cu na brodu i pokupiti se podvijena repa(ne generaliziram; nemojte me krivo shvatiti). kada radis za ves masinu ili za platiti djetetu vrtic i neki komad robe onda vjerujem da si tolerantniji prema problemima jer imas jasan cilj koji se ne tice samo tebe. da se razumijemo, ja broda nisam vidio jos; ali znam kada odem zasto idem, tko me ceka doma i zasto radim to sto radim. i moja draga to razumije; a kasnije tko zna - mozda mi se i ona pridruzi; zelja s njene strane postoji; samo su njoj trenutno prioriteti(koje apsolutno cijenim i postujem)malo drugaciji :-*... ugl. moj odlazak na brod predstavljat ce problem jedino u smislu sto cemo si nedostajati jedan drugome; no to je uzeto u obzir kada se kalkuliralo o toj opciji. u konacnici, sve kosta a za iole bolji zivot mislimo da je privremena razdvojenost cijena koja se mora(i moze) platiti

spalato

  • Guest
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #3 on: 29/April/2008 »
Pozdrav svima sta ovo citaju!!
Ja san vec bivsi ali mi se drago prisjetit svega sta se dogadjalo i sta se jos dogadja na brodovima.Vec san dvi godine doma i dobro mi je a plovija san nekakvih 7-8 godina u zlatno vrime dolara i cruise industrije prije komercizacije svega ovoga.Bez uvrede,ali ne vidin na forumu skoro ni jednog konobara!!!
Samo savijet svim novajlijama;na brodu je dobro ako ste mladi i bez zene i dice i niste optereceni koliko ce te zaradit da bi poslali doma.Ako ste iz HR i idete na brod a da niste oficir,viruj te mi da se ne isplati.Moje drustvo je drustvo od 20-ak ljudi,muskaraca i zena koji su bili ili jos jesu na brodu,ima nas konobara,metardia.oficira,pursera,mehanicara,bar waitera,fotografa itd.Mi sta smo doma druzimo se svakodnevno a i u stalnom smo kontaktu sa ovima na brodu i znamo sta se dogadja i kazem vam da ni na jednoj poziciji na brodu vise ne mozete zaraditi 3 soma dolara sta je manje od 14 soma kuna a to ako zelite radit ka konobari mozete zaradit i doma.Ako van je do za*****ancije i ic vidit svita samo naprid ako ne nista vise ce te cijenit ovo sta mi imamo doma.Ne govorin da je meni bilo lose,bilo mi je SUPER,opet govorin vise se zaradivalo i dolar je bija jaci a ja san ima 21 kad san isa,ali prvo nadijite razlog zbog kojeg idete i onda odlucite!!I za kraj,najbolja za*****ancija i provodi su na brodu.Pozdrav svim sljakerima na brodovima a posebno na Carnivalu!!!

Offline linea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #4 on: 29/April/2008 »
14.000kn nije puno al prijatelju nije ni malo

spalato

  • Guest
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #5 on: 29/April/2008 »
Nemoj krivo shvatit,14 somova je 14 somova.To se zaradi ali se ne ustedi.Od tih 14 ustedis 10 i nakon 6 miseci imas 60 kad od toga oduzmes avionsku kartu
 ljecnicki i jos neke gluposti plus dva do tri miseca neplacenih doma ispada prosjek od 5 000 kn misecno pa triba vidit koliko se isplati bit daleko od svojih za soma kuna vise misecno o tome san prica.Drugo je nekom klincu od 20 godina!!




mummy

  • Guest
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #6 on: 30/April/2008 »
Tako je, Spalato! Ali, netko nema ni tih 5000,00 kn mjesecno.....ili radi kao stoka,a ne zna kad ce i hoce li uopce ovaj mjesec dobiti placu (jer se nepismenom gazdi svidio novi model alfe) i onda, sto to tako krasno "mi imamo doma"?! oT
Vjerujem da je svima ovdje jasno da lova nije neka, s obzirom na okolnosti, ali je redovna, placa nikad ne kasni i svakih 15 dana nesto "kapne". Tamo se jos uvijek rad, sposobnost i zalaganje cijeni i moze se brzo napredovati.........nije presudno, ali u vecini slucajeva je tako. A, isto tako, svi jako dobro znamo sto nam nudi "lijepa nasa" ako nemamo "iskaznicu", strica ili kuma na polozaju.......a,jos uvijek imamo obraz....
Nije lako odluciti se na takav "pothvat", zato nas nemoj vise obeshrabrivati i uzivaj u svojim uspomenama iz vremena dok je "dolar bio jak".

Offline linea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #7 on: 30/April/2008 »
Evo moj je jutros u 6:50h "poletio"...a ja uranila na posao..

spalato

  • Guest
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #8 on: 30/April/2008 »
Sory ljudi ako san koga obeshrabrija,ja bi osobno volija da svak ko to moze ode na brod ne samo zbog novaca i iskustva nego zbog jos iljadu stvari,ako bar ne nista onda samo da osjete onaj moment kad je ugovor gotov i kad tribas ic doma.Da se zbog nicega ne isplati isplati se zbog tog momenta,to znaju svi koji su bili i jos jesu na brodu.Samo san tija rec da mi se cini da je doslo vrime da triba dobro izvagat isplatili se ic.Doma san i znan sa kakvim se problemima ljudi susrecu i cijenim svakoga ko je spreman tako se zrtvovat  za bolje sutra svoje familije ali jos uvik sam pri tome da se moze doc do istih novaca i doma.Za kraj da vise ne duzimo o ovome zelija bi svima koji se odluce otic zazelit sve naj,malo posla i puno novaca,mirno more i sta manje crnaca(konobari znaju o cemu govorin)i da se sta prije vrate zivi i zdravi!!

fluffer

  • Guest
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #9 on: 01/May/2008 »
Pozdrav svima sta ovo citaju!!
Ja san vec bivsi ali mi se drago prisjetit svega sta se dogadjalo i sta se jos dogadja na brodovima.Vec san dvi godine doma i dobro mi je a plovija san nekakvih 7-8 godina u zlatno vrime dolara i cruise industrije prije komercizacije svega ovoga.Bez uvrede,ali ne vidin na forumu skoro ni jednog konobara!!!
Samo savijet svim novajlijama;na brodu je dobro ako ste mladi i bez zene i dice i niste optereceni koliko ce te zaradit da bi poslali doma.Ako ste iz HR i idete na brod a da niste oficir,viruj te mi da se ne isplati.Moje drustvo je drustvo od 20-ak ljudi,muskaraca i zena koji su bili ili jos jesu na brodu,ima nas konobara,metardia.oficira,pursera,mehanicara,bar waitera,fotografa itd.Mi sta smo doma druzimo se svakodnevno a i u stalnom smo kontaktu sa ovima na brodu i znamo sta se dogadja i kazem vam da ni na jednoj poziciji na brodu vise ne mozete zaraditi 3 soma dolara sta je manje od 14 soma kuna a to ako zelite radit ka konobari mozete zaradit i doma.Ako van je do za*****ancije i ic vidit svita samo naprid ako ne nista vise ce te cijenit ovo sta mi imamo doma.Ne govorin da je meni bilo lose,bilo mi je SUPER,opet govorin vise se zaradivalo i dolar je bija jaci a ja san ima 21 kad san isa,ali prvo nadijite razlog zbog kojeg idete i onda odlucite!!I za kraj,najbolja za*****ancija i provodi su na brodu.Pozdrav svim sljakerima na brodovima a posebno na Carnivalu!!!

Spalato je skroz u pravu nema tu van vise kruva dolazi ovo blago iz azije i bugari i rumunji oni kako tako s ton lovon mogu prezivit doma a mi iz hrvatske jadna majko necu da se hvalin ali eto ja san 1st Eng. i na kraju koliko zaradin nikad dosta neman neki specjalan zivot ni na brodu a ni doma pogotovo misli li se izlazit vani sta ja bas nemogu ali nade se vrime a taj izlazak nikad me ne kosta ispod 200 USD i jos trosak crew bara minimalno 300-400 USD ono da prizivin misec i sta na kraju posada ima nista putovanje koje ti dosadi nakon 2 tjedna ali sad neznan po ovon novon zakonu ja misecno jos placan 1700 kn doma za mirovinski a zdrastveno mi placa firma eto isto neka se malo razmisli aj zivili i polako ja jos 7 tjedana pa doma svirat tamburicu laganini do 9 miseca a onda nazad u rovove.

mummy

  • Guest
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #10 on: 01/May/2008 »
Linea, nadam se da se dosad vec javio......znam kako ti je i znam da brines.....Moj se prvi put javio iz hotela i onda tek sutradan na noc s broda, mailom.
Mi smo evo, vec na pola puta do povratka. Kazem "vec" jer stvarno brzo prolazi, pogotovo kad imas posao i dijete (ja ih imam dvoje)....A, da fali - fali!
Prvih mjesec dana je najteze.......
Mozda bi ove spike trebale ici pod temu "zene pomazu zenama"?!

Pozdrav ti i drz`se!

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #11 on: 02/May/2008 »
-5 je vremenska razlika,ako se odmah urcao na brod to je ok,sad da se javi ne znam da li ce moci odmah..zavisi.Ja sam dobila por. tek posle par dana,jednostavno nemaju toliko vremena a ni signal uvek.Sve ostalo je jako skupo osim ako nije poneo lap top pa da se konektuje.Ako nema kupice tamo ne brini...Samo kazem ti,prvih mesec dana....uh.... :-))))'
tmia

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #12 on: 03/May/2008 »
Koliko ja znam oni na zapadu dobijaju nedeljno platu a ne kao mi mesecno.Trebalo bi da je tako oT..Znas sta.prvo rade mesec dana u crew bar,to im dodje kao neka vrsta obuke i prakse,u zavisnisti kako se pokazu.Ako je glavni menager zadovoljan mogu ga ubrzo nakon tofa prebaciti da sluzi kod kapetena a posle u glavni restoran..Sto se tice plate,prvi mesec nije mnogo pise mu u ugovoru ako si citala koliki deo je fixno a koliki zagarantovani baksis.Mislim da je zajedno oko 1200$.Sumnjam da posada ostavlja baksis ako ne mora.. :nono:..E,kad predje u gl.restoran...druga prica nadam se :-))))'.Zato se i zovu asis.weiter..sl.ugovor vec napreduju(uglavnom....) u weiter a samim tim im je i plata veca..Ma najbitniji je prvi ugovor da odradi dobro.Posle je lako..Ne znam da li su mu dodelili brod,moj je bio u Majamiju skoro deset dana u hotelu dok nije bio rasporedjen.Bila je guzva,ma ludnica... :embarrased:
tmia

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #13 on: 03/May/2008 »
Auuuuu,ja sam razumela 6 meseci ali valjda zavisi od ugovora.Da,tako mora na pocetku.Na kom je brodu?Kako komunicirate ima li lap top ili telefonom(to ti je dooooosta skupje)....Pozz +U+
tmia

tika

  • Guest
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #14 on: 06/June/2008 »
Procitala sam temu recni brodovi i primetila sam da nijedno dete kome je roditelj na brodu jos nista nije napisalo, pa evo, ja sam Tika, moja mama je na recnom brodu, poslasticar je, otisla je 2 maja preko Aleksandre. Ja sam zavrsila 8 raz. i spremam se za prijemni, mama mi fali ali ok, znam zasto je otisla, zbog nas. Volela bih ako ima jos neko od mojih vrsnjaka, da podelimo iskustva, kako je cekati svoje sa broda.