Author Topic: Sta ako ne prodjes razgovor?  (Read 17520 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Sta ako ne prodjes razgovor?
« Reply #30 on: 19/January/2010 »
Hvala Tia Maria, vidjeh taj dio foruma, mozda pokusam. :)

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
Re: Sta ako ne prodjes razgovor?
« Reply #31 on: 20/January/2010 »
@ frantix

moja cestitka druze


@ Sef

pazi se tih vise tema za redom, ima ovde jedan lik sto te banuje kad ne poshtujes pravila foruma  :rofl:



S' obzirom da je moj prvi konkretan kontakt sa svetom kruzera bio 4. januara i to upravo preko ovog foruma (respect shefu again), a danas sam prosao Sorbijevu torturu za 2nd pizza cook, eto pouke nekome ko bi mozda hteo da aplicira na nekom od narednih konkursa. No, samo ja znam koliko tona zivaca sam potrosio da bih uspeo da sakupim papirologiju u kratkom roku i obuzdam adrenalin u presudnim momentima.

Sorbi mi je danas u startu rekao da pizza cooks cekaju po 7-8 meseci da odu na brod, pretpostavljam cisto da bi na pocetku razgovora cuo koliko sam zaista zagrejan za posao. Posto mi je istestirao engleski, pa skontao da je srednjeg nivoa i da nemam problem u sklapanju recenica, poceo da me bzvz prekida u pola odgovora (bespotrebnom komunikacijom sa asistentom, totalnom nezainteresovanoscu za ono sto pricam, cackanjem mobilnog). Ipak, kako rece frantix, sam intervju ima i psiholoski karakter, posmatraju te i iz tog ugla i gledaju da te cimnu u odredjenom momentu i vide kako ces da reagujes, kako da isplivas. Ja sam imao takva cimanja i na preliminarnom sa Janosem (koji je ostala 4 dana stvarno ispao extra lik), a eto i kod Sorbija. Opet, NIKAKO ne treba ocekivati da ce se na bilo kom intervjuu vas ispitanik postaviti prijateljski prema vama, jer cilj mu je da vam nadje-koliko pozitivne strane, toliko i slabe tacke.

Ortacki savet svima koji planiraju aplikaciju preko Safe Cruise - poznavanje materije i iskustvo u oblasti za koju konkurisete + minimum srednji nivo engleskog + ispravni CV i preporuke (ako vec muvate, gledajte da sve utanacite u dlaku i da svake sekunde imate u memoriji ono sto je napisano na tim papirima) + maksimalno pracenje instrukcija koje vam daju iz Safe Cruise.
Zasto sam naveo ovo poslednje?
Prvo - momcima je, kao i Janosu i Zoltanu, zaista stalo da odete na brod, jer vas uspeh je njihov uspeh (plusevi za njih kod Princess za dobru organizaciju ako na finalni intervju dodje sto vise ozbiljnih kandidata, a tu je i zarada koja nam je svima bitna - ako vi ne prodjete glavni intervju, agencija ostaje bez svog procenta od onih 350 evrica).
Drugo - evo primera koji nekom moze da zazvuci glupo, no razmislite. Iz agencije nam je striktno skrenuta paznja da na glavni intervju dolazimo u ful izdanju - odelo, kosulja, kravata, cipele. Trecina ekipe dolazi jutros bez kravate. Sorbiju, kao coveku koji odlucuje o tome hocete li dobiti posao ili ne, cim prodjete kroz vrata to vec govori da ne postujete dogovor, pa tako i njega samog. Znaci pre nego progovorite i jednu jbnu rec, pre nego se predstavite, vec imate minus.  :rtfm:

Negde sam procitao da je intervju za posao-trgovina, vi ustvari prodajete znanje koje imate u glavi i zanat koji imate u rukama, a ispitanik kupuje sto kvalitetniji proizvod. Ako se dobro pripremite za intervju i sve to lepo upakujete, eto interesantnog proizvoda za kupca. Dakle, dobar procenat je na vama.

Svima koji pokusaju - SRECNO!!!


P.S. - Nadam se da ce vecina ljudi iz ove SC ture proci, ekipa je stvarno do 00  oT
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: Sta ako ne prodjes razgovor?
« Reply #32 on: 20/January/2010 »
poenta celog intervjua je da budete dobro potkovani engleskim ,jaca mesta i jaca drillanja od sorbija u principu ne moze napredovati sa 1 contractom tek sledecim cuvajte se filipinaca gledajte svoja posla i jezik za zube i uvek smile :D i sto bi reko zoltan be smart
rolliin bro positive

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sta ako ne prodjes razgovor?
« Reply #33 on: 20/January/2010 »
Svim si mastima premazan Oggee, čestitam na prolazu, napisao si super izvještaj, to cijenim  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Sta ako ne prodjes razgovor?
« Reply #34 on: 20/January/2010 »
poenta celog intervjua je da budete dobro potkovani engleskim ,jaca mesta i jaca drillanja od sorbija u principu ne moze napredovati sa 1 contractom tek sledecim cuvajte se filipinaca gledajte svoja posla i jezik za zube i uvek smile :D i sto bi reko zoltan be smart


kako oni istu pricu prodaju,znaci ne menjaju reci uopste ,secam se cabinih reci ,a i zoltanovih be smart yeaaa !! ahahha
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
Re: Sta ako ne prodjes razgovor?
« Reply #35 on: 20/January/2010 »
Hvala Sefe, hvala, trudim se da budem od koristi  ;D

Rekoh vec, iskreno, meni je brdo korisnih informacija na ovom forumu zaista puno pomoglo da za samo dve nedelje predjem put od poluzainteresovanog gledanja kruzera na tv-u do cekanja papira od Princess.

Tokom treninga masu puta sam se nasao u situaciji da predavac krene da prica na neku temu o kojoj sam ja ovde vec sve saznao, cak i detaljnije nego sto sam cuo na treningu, tipa - sistema obuke za emergency, obima posla, isplate love, kabina, asesment partija, inspekcija (u.s.p.h.-nataknem ga na q)...

Post jeste malo obimniji, ali su tu info koje, po meni, treba da zna svaki novi kandidat i da ih se pridrzava, ako zeli pomoc "pozovi prijatelja", sto u krajnjem slucaju i jeste poenta ovog foruma.
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
frantix
« Reply #36 on: 20/January/2010 »
poenta celog intervjua je da budete dobro potkovani engleskim ,jaca mesta i jaca drillanja od sorbija u principu ne moze napredovati sa 1 contractom tek sledecim cuvajte se filipinaca gledajte svoja posla i jezik za zube i uvek smile :D i sto bi reko zoltan be smart

Bogami, priča se da je frantix bio zvijezda intrvjua   :banana: 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: frantix
« Reply #37 on: 20/January/2010 »
nije to brate prosao sam to u engleskoj te intervjue i znam kako disu ali kazem ne bi prosao da nije bilo ivana alena dordza i velik posao je odradio gastro guard  kazem pomogli su mnogo safe cruise i madari a sad sto mi svi pucamo na najace pozicije i los nam eng jezik to oni nisu krivi sad smo na stand by


************************
zvanicno javljeno pozicija je 3 butcher  :banana:
rolliin bro positive