Author Topic: Italijanska specificna pravila?  (Read 2938 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Italijanska specificna pravila?
« on: 05/June/2016 »
Cao ekipo. Da li neko zna da mi kaze imaju li Italijani neka specijalna pravila u veze breveta? Naime, trenutno mi je brod u Italiji. Ukrcao sam se pre tri dana I jos uvek se vodim kao putnik na brodu, ne kao radnik jer su lucke vlasti konstatovale da brevet cert. Of proficiency koji imam nije prikladan njima ili sta vec.

I sad kao cekam nesto, nemam pojma sta. A ni ovi moji sa broda ne znaju, pa svi kao cekamo nesto. Zvanicno ne smem da radim, cak ni uniformu I name tag ne smem da nosim.

Koliko znam se zemlje koje su potpisnice SCTW konvencije treba da imaju ista pravila.

P.s. sa ovim brevetima sam do sad plovio I radio normalno svugde (evropa, azija, daleki istok) a sad prvi put kod italijana neki problem..

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Re: Italijanska specificna pravila?
« Reply #1 on: 11/June/2016 »
Na tvoje prvo pitanje ne umem da ti odgovorim. Sigurno na forumu ima mnogo ljudi odlicno upoznatih s pravilima u vezi breveta.
Nadam se da se od 5. kada je ovo postirano nesto i resilo.

Molim te nemoj da se ljutis, nije ni kritika ni sarkazam ni sto bi se ono reklo upiranje prstom. Samo imam jednu observaciju. Meni se tvoja situacija cini sasvim solidna. Svi cekate, a ne zna se sta. Dakle dobro. I zabavno. Kao Godot. Nesto se ceka. Dobar znak. Na brodu ne znaju, al' isto cekaju. Odlican znak. Ti si jos na brodu, dakle nisu te iskrcali. Dobar znak. Znaci smestaj i hrana osigurani. Dakle o njihov trosak. Po meni, odlican znak. Zvanicno ne smes da radis. Jos bolji znak. Pazi, ti zvanicno ne smes da radis. Sa brevetima si do sada plovio i svugde normalno radio. Dakle nemas problem. I kao sta rece jos uvek se vodis kao putnik. Pa, covece, ti imas status gosta. Dakle u preseku stvari, ti koji si do sada plovio i svugde normalno radi sa brevetima koje imas, naisao si na Italijane s kojima nesto cekas. U tom cekanju ti si i dalje na brodu, bez uniforme, ali sa osiguranim smestajem i hranom. Zvuci sasvim dobro. Uzivaj dok mozes. :)


Mirno more.
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Italijanska specificna pravila?
« Reply #2 on: 11/June/2016 »
stvar je u tome da bi on želio zarađivati, i svaki tjedan turizmovanja po brodu ga košta 700-900$ (lupam) koje nije zaradio ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Re: Italijanska specificna pravila?
« Reply #3 on: 11/June/2016 »
Dobro sefe, taj deo razumem. Nisam zanemarila.
Htela sam da kazem da ce stvari koliko god komplikovano izgledale da se razrese. Nervir'o se on il' ne. U tom slucaju bolje ne.
Tako bi ja pristupila situaciji. Zato sam to i napisala. Govorim iz vlastitog iskustva, bez projekcija.
Pored toga ne raspolazemo dovoljnim brojem konciznih podataka od coveka i mozemo samo da nagadjamo na osnovu podataka postiranih od pre 6 dana (sto je mnogo). Covek je lepo napisao da ne moze zvanicno da radi. Mozda moze nezvanicno? Al' opet ponavljam - nagadjanja. Nema konciznih podataka od coveka. Prema tome, mozemo i da nagadjamo npr. da je u punom pogonu, radi, ima uniformu, name tag, zaradjuje itd.
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 11/June/2016 »
4 dana od ukrcaja nisam radio. Nakon toga su mi dali da potpisem hrpu papira (na Italijanskom, nemam pojma sta) I nakon toga je kao sve bilo ok.

Zvanicno nisam radio, nisam nosio uniformu I name tag ali sam nezvanicno radio I to u cedevita majici :-)

Btw ja imam permanent ugovor, radio neradio, 10og stize happy poruka.

@ Little one svidja mi se tvoje izlaganje.. svi nesto cekaju :-) :-) u pravu si, pozz

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Re: Italijanska specificna pravila?
« Reply #5 on: 11/June/2016 »
Lepo zvuci. Milo nam je zbog tebe. I lepom razresenju situacije.

Al' nesto mi palo na pamet. Sledeci put umesto cedevita majice da se nosi majica forum-inozemstvo-posao. (fip)
Vremenom i neki logo. Pa hemiske, majice, kalendari. Da se napravi brend.
Toliko godina tu, vrelo informacija, pomoci i podrske, zabave, prijateljstava, kolegijalnosti,...Mislim da bi vredelo brendirati forum.


Mirno more.
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.