Author Topic: Criminal Check. Da li je jos neko ovo dobijao i gde se to vadi?  (Read 3174 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Pozdrav svima...Pre neki dan mi je stigao mail iz Italije od agencije sa novim ugovorom,treze medical,mmr i na sve to :

 - Criminal Check - please note you have to provide us with a new one with an official English translation

Da li je jos neko ovo dobijao i gde se to vadi?Da li je to ono uverenje iz suda sto svi vade kad apliciraju za posao il` je ovo nesto drugo,sto treba u sup-u da se izvadi?
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
pred ukrcaj na prosli ugovor (novembar 2015), i meni su trazili to isto ,valjda je istekao period od dve godine kadasam im prvi put dostavio to... Tako da ,to je ono da nisi osudjivan ni kaznjavan itd... izvadis u sudu,odneses kod tumaca za engleski jezik,on to prevede over i sta vec. i ti im posaljes skenDiranu kopiju i na Englskom i na originalnom izvodu.

A sto se tice MMR,to su mi trazili februara 2015 god,pred ukrcaj na treci ugovor,jer je tada neka epidemija izbila,pa su trazili dokaz da sam prelezao boginje. Otisao sam kod lekara i zamolio da napisu na papire koje sam godine i koju vakcinu primio za taj MMR i sl.... Skenirao sam i posalo onim mangupima (citaj:indijancima), u Napulj i podvukao koje godine sam primio sta. Uvazili mi i odmahj poslali ugovore i sl...

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Ma imam i ja tu knjizicu (zute boje) sa svim vakcinama sto sam primio,ima MMR vakcina i revakcina,pa cu to da skeniram i posaljem nego me buni taj `criminal check` posto ima i neke potvrde tog tipa sto se vade u sup-u...
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Trazis iz SUPa samo da nisi kaznjavan ni osudjivan,treba ti za posao kazes.... platis ja misli mda je oko 200 dinara, ta taksa i to.... prevedes i overis kod sudskog tumaca za engleski i ,skenDiraj i salji ;)

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Kod nas se zove "uvjerenje o nekaznjavanju"...kao sto @pspman rece,izvadis,odneses kod nekog sudskog tumaca da ti prevede i stavi onaj "official" pecat,skeniras i to je to.

Evo kako izgleda :


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
meni su nudili ovu istu, ko doznaka zaposlenje u inostranstvu. ima i ova unutar granica. reko kakva je razlika, kaze u parama. neka, daj ti meni tu od dvaes marki. preveo kod tumaca, ustedio triesku, uvazili mi najnormalnije

Offline roleks1234

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Raspitivao sam se u agenciji kouzon o potvrdi o nekaznjavanju irekli su mi sledece : Potrebna Vam je potvda da niste osudjivani, medjutik postoji i ta mogucnost da kompanija potrazi potvrdu da se protiv Vas ne vodi postupak//

Sta je tu sad istina, mene interesuje bas zato sto sam osudjen na zatvorsku kaznu ali apelacioni sud ce verovatno preinaciti tu kaznu u neku drugu a u evidenciji cu svakako biti kao osudjivan.. Dali postoji sansa da prodjem samo sa potvrdom da se protiv mene ne vodi postupak ? I ako postoji koju bih ste mi agenciju preporucili