Author Topic: Tur.vodic/slobodnjak tj freelancer  (Read 1852 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lavica_mala

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Tur.vodic/slobodnjak tj freelancer
« on: 13/January/2010 »
Veliki pozdrav svim vrijednim forumasima!!

Prije svega moram pohvaliti Sefa...forum je odlican!! Dosta informacija se dobije iscitavanjem foruma sto je za nas pocetnike stvarno super.
Veliko hvala i veteranima koji odgovaraju na nasih milion pitanja.:)
Pa da se i ja predstavim...Cvrsto sam odlucila da se prijavim.. Proces se vec poceo odvijati..:) Imam 23g i vec dosta dugo sam vezana za turizam, sve je to porodicno..Uglavnom, oko 6g sam tur.vodic/slobodnjak tj freelancer, na nasem i engleskom jeziku,a vise od 3g radim na recepciji manjeg hotela (46 soba) a tu i danas radim.Smjene su po 12h (ali nas ima samo 3 kolegice...tako da nema onih smjena 12/24...12/48...)  a l i   ne zalim se.
U slobodno vrijeme vodim grupe i ima me svugdje pomalo! Najveca grupa turista brojila je 75 ljudi koji su pomno slusali sta sam im pricala i pokazivala....sve do kraja ture! A medju njima bilo je i dosta profesora ...cak i prof. historije.. Hocu reci da znam animirati ljude, napraviti da me ''slusaju''...Komunikativna sam, vesela. Uvijek sam bila u kontaktu s razlicitim ljudima i uvijek se od njih nauci nesto novo.
Dosta dobro mi idu jezici...engleski naravno govorim(i pisem) tecno...njemacki dosta dobro razumijem a malo teze odogovaram, takodje i s talijanskim nisam losa tj na kraju se umijem sporazumiti:).
a da zaboravila sam reci i da sam prije ...kraci period radila na prodaji kozmetike..ali ispao mi je bolji posao pa sam ovaj napustila.

Posto mi je prijateljica odradila prvi ugovor u gift shopu...imala je fine utiske...i ja sam uvjerena da s ovim kvalifikacijama mogu dobiti gift shop!!

Eto...bok ljudi i nadam se da cu i ja uskoro moci pisati svoja prva iskustva sa kruzera!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tur.vodic/slobodnjak tj freelancer
« Reply #1 on: 13/January/2010 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)