Author Topic: Gastarbajter na odmoru  (Read 3096 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Gastarbajter na odmoru
« on: 13/June/2016 »
Pozz drugari, evo mene na work break-u pa da iskoristim priliku i podjelim sa vama dosadasnja iskustva.
Naime prvo da vam kazem da radim na NCL Spritu i trenutna pozicija mi je wine steward, zavrsio sam 5 mj ugovora pa sam pobjegao na 2 sedmice miloj mi kuci.
Tu sam cisto da vam razjasnim neke stvari koje se cuvaju u mutnoj vodi pa cu vam odmah reci da stvari nisu tako lose kad se dobro pripremis i odaberes pravi put ;)

Poceo sam na poziciji Jr bar server negdje pocetkom januara, nakon mjesec dana odlukom kompanije svi smo unaprijedjeni u bar waitere a prije mjesec dana sam eto dobio tu neku promociju u wine stewarda koju sam prihvatio jer mi je brod presao u evropu pa zasto ne laditi muda za malo vece pare.
Bez obzira koliko sam iscitao forum i pripremio se svim mogucim informacijama mislim da sam to mogao bolje jer ljudi jednostavno daju polu tacne info...

Sto se tice zarade i ustede novca na mojoj poziciji ja vam mogu prenijeti svoje licno iskustvo a to je da sam na karibima zaradjivao (plata+tips) +/-4000$ a u evropi +/-2300$, potrosnja na karibima+/-600$, u evropi +/-1000$.

Drustveni zivot na NCL je poprilicno los ali eto moze se prezivjeti, mislim da je najgora stvar duzina ugovora koja je totalno obeshrabrujuca....9mj nije tako malo.

Kabine su za 4 osobe, ja eto nikada nisam bio u drugoj kabini pa ne znam kako izgleda ali ovu cu ocjeniti zadovoljavajucom, bitno ti je samo da imas prave cimere a drugo se sve moze.

Hrana je jako dobra prvih mjesec dana, drugi mjesec "moze proci"....ostatak ugovora pozelis da se nisi ni rodio kada udjes u crew mess :)

Moja je jedina sreca pravovremena promjena pozicije pa se eto sad mogu mazati svakakvim specijalitetima  :party:

Posao kao posao....karibi 10-14h  :facepalm: evropa +/-9h, znaci moze se to i te kako izgurati kada pogledas finansijsku motivaciju.
Greska koju ljudi prave je ulazna pozicija, jednom kada udjes na neku znj pricu jako ces se tesko prebaciti, u price o prelascima jos uvijek vjeruju jedino ove "sekretarice" u kvazi nam agencijama koje nisu vidjele ni dusek na vodi a kamoli neki veci camac...Zna se ovdje dobro da mislim na famoznu "ulaznu" poz ass waiter jer mi je i te kako lose kada vidim sve moje prijatelje koji rade isto kao i ja a zaradjuju nekada i 3 puta manje!
Mislim da taj novac mozete zaraditi i kuci ako se naguzite i radite 2 posla (sto je naravno isto kao i jedan na brodu)

Ako vam nije bas hitnoca izaberite pravu pricu i naoruzajte se strpljenjem, ja sam ukrcaj cekao 15mj, ali eto na kraju se ispostavilo da je vrijedilo cekati.
Mislim da postoji i dosta boljih pozicija od moje a na koje ljudi i ne pomisljaju jer kontaju da tu dolaze samo glavonje sa 15 god iskustva sto i te kako nije tacno :)
Eto nabacao sam tu gore svasta nesto pa ako sam neke bitne info zaboravio pisite, tu sam jos 2 dana za sva pitanja.
Vracam se na barku a internet na brodu je previse spor i glup da bi se nervirao oko ucitavanja foruma pa ako kome nisam odg proteklih 5 mj molim da se ne ljuti.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Gastarbajter na odmoru
« Reply #1 on: 13/June/2016 »
bunaz, kako si dobio dvije sedmice odmora? ja sam se bas pito sta ces kod kuce..

drustveni zivot buraz na spiritu je super, a to tek skontas kad te zveknu na jedan skaj. o hrani da ne govorimo. cini mi se da je u gardenu ovdje hrana ko u kru mesu na spiritu

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Gastarbajter na odmoru
« Reply #2 on: 13/June/2016 »
*ovdje je rafls garden i obratno

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Gastarbajter na odmoru
« Reply #3 on: 14/June/2016 »
Pa jebga i ja sam jedan od onih koji je stao u odbranu hrane na brodu ali eto govorim ljudima koji tek planiraju ici :-) nakon 2 mj zeludac zeli promjene  :rofl: A kako sam dobio 2 sedmice odmora hmm pa nemam pojma brate, imao sam srece nevidjene da mi je hotel direktor pomogao i izasao u susret na moju molbu. Inace se to ne daje na prvom ugovoru ali eto...ja sam primjer da se sve moze iskombinovati :D

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Gastarbajter na odmoru
« Reply #4 on: 15/June/2016 »
jesi vala, dobar si momak