Author Topic: Ja i djecko smo dobili razliciti brod , jel moguce praviti transfer :( pomoc  (Read 3708 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dokicka

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Moj djecko i ja smo dobili dva razliciti broda. Aplicirali smo za par i uz agencije su ni veteli da bicemo zajedno. Ali eto njegov ukrcaj je 04.07 na Carnival Legend a ja letim 09.07 Carnival Liberty . Sta treba da uradimo da nas stave na isti brod . I koliko vrjemena prolaze da bi se spoili? Hvala i molim na odgovor od iskusne moreplovce :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Prvo, bez panike.

Drugo, prvog dana na brodu dečko da u MSA office traži da se linkujete u CPS sistemu. Bilo bi veoma poželjno da zna tvoj Crew ID broj.

I ti kad odeš na brod, prvog dana u MSA office da odeš da potvrdiš linkovanje sa svoje strane.

Nažalost, s obzirom da vam brodovi plove različitim okeanima i nemaju zajedničke luke, moraćete iz svog džepa da plaćate personalni transfer.

Što se vremena tiče, nisi navela koji ste department i pozicije, od toga mnogo zavisi. Nagađam da ste asst. waiter-i, u tom slučaju se sve može završiti za oko 3 nedelje ako se ne nađe neko nadrndano/lenjo stvorenje da izvodi besne gliste i usporava proces.

Offline Dokicka

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Pozicije ni su ass waiteri. Evo ovako : Da ja trazim transfer na njegov brod ili da on trazi transfer na moj brod - Jel ima razlika ili je svejedno? Od agencii si nu rekle 99 % transferi na Carnival su odobreni...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Na Legend-u se refundira medical (jer plove pod malteškom zastavom). Ako ti odeš na Legend, možeš time otprilike otplatiti put.

Inače kad već to pomenuh - obavezno ponesite original račune sa medical-a, dečko neka što pre podnese zahtev za refundiranje da mu se to isplati pre nego što ode (ako on bude menjao brod). A ti da imaš kod sebe u slučaju da ti odeš tamo.

Offline Dokicka

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Hvala vama na informacije - izvinite sto sam dosadna al da pitam jel znate kako se dvize plata ass waiteri na Legend i Liberrty - U agencije su ni rekle - 950 USD, na oni skripte za vezbanje za intervju je bilo 975 USD, a ne ljudi pricaju 920 USD  i ne znam vise koliko je :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
To ni nije fiksno, jer ti konačna plata zavisi od gratuities i konkretnog radnog mesta (npr. room service je dobra pozicija, ima dosta bakšiša).
A gratuities zavisi od broja gostiju na kruzu i koliko njih neće da plati pa ode do guest services da povuče gratuities.

Offline Dokicka

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Sefe kontaktirao sam agencije i su mi rekle da na Carnival refundiraju samo novca za vize i ne za medical...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
:facepalm:
Agencija je rekla i da ćete ići zajedno na brod pa ništa.

Legend plovi pod malteškom zastavom i na tom brodu su u obavezi da refundiraju medical. I potvrđeno je da zakonsku obavezu i ispunjavaju.
Ja radim na Carnival-ovim brodovima, ne u kancelariji neke agencije na Balkanu, slušaj mene šta te savetujem. ;D

Offline Dokicka

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Okej - hvala vam na informacijama, bez ova informacija ostala bih i bez 150 eur za medical - Pozdrav i pisacu od brodu kako je - Jos jednom hvala :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir

Offline Dokicka

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Evo da pisem - stiglo mi je mail od Carnival da cemo ici so djeckom na isti brod i isti datum - 04.07. Sad sredujemo dokumente za vize :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir