Author Topic: buffet stewart - ass waiter  (Read 11098 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline bahama mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
buffet stewart - ass waiter
« on: 14/January/2010 »

Pozdrav Šefe i ostali... :)

trebam pomoć u vezi sina (trenutno mu net nije dostupan)...nakon loših iskustava na Carnivalu kao ass waiter, ipak ima volju ić probat na Princess sutra..poslao je CV u Safe Cruise, ali mu još nisu ništa odgovorili...zamolio je da pitam koliko se pozicija buffet stewarta ili pozicija u baru (dakle ono što se trenutno nudi na Princessu ovaj put) razlikuje od pozicije ass waitera na Carnivalu - radio je u staff mess-u..po težini i obimu posla..malo je depresivan :( pa mu je potrebno dodatno pojašnjenje da zna kako da nastupi na interwiewu s obzirom na dosadašnje iskustvo..hvala unaprijed :)

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #1 on: 14/January/2010 »
na Princesovim brodovima pozicija buffet steward je jedna pozicija iznad ass.buffet steward (sto je na Carnivalu ass.waiter).
Buffet steward radi na lidu, open decku, i radi na sklanjanju svedskog stola.
Postoji mogucnost da ode kao buffet u dinning room gde je veca lova, ali neka ne racuna na promocije jer na Princessu ih nece biti u narednih nekoliko godina zbog viska radne snage!

Pozdrav
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline bahama mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #2 on: 14/January/2010 »
 
 Puno hvala :)

 A kolika je lova za buffet steward poziciju na Princessu? Na Carnivalu je imao kao ass waiter 1150 USD...pozdrav

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #3 on: 14/January/2010 »
ja sam na Crownu imao oko 1000 USD, po Evropi, dok su na karibima imali i vise. Zavisi kuda brod plovi!
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline bahama mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #4 on: 14/January/2010 »
Šefe i ekipo, hitno mi treba odgovor

Sin mi nema para i za sutra i za 19 01...jel se obavezno mora na obadva interwiewa???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #5 on: 14/January/2010 »
Šefe i ekipo, hitno mi treba odgovor

Sin mi nema para i za sutra i za 19 01...jel se obavezno mora na obadva interwiewa???

Može ga osloboditi samo agencija, a to naprave samo u iznimnim slučajevima, ako ima sjajne pismene reference od prijašnje cruise kompanije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bahama mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #6 on: 15/January/2010 »

Zahvaljujemo na odgovoru :)

Sin je otišao u BGD na preliminarni interwiew za Princess...obzirom da će tamo, ako sam dobro shvatila, ostat na trainingu za glavni interwiew, hoće li mu 100 USD bit dovoljno za smještaj? To agencija nije niti spomenula...mislim pitanje i troškove smještaja u BGD..

Hvala unaprijed :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #7 on: 15/January/2010 »
Zahvaljujemo na odgovoru :)

Sin je otišao u BGD na preliminarni interwiew za Princess...obzirom da će tamo, ako sam dobro shvatila, ostat na trainingu za glavni interwiew, hoće li mu 100 USD bit dovoljno za smještaj? To agencija nije niti spomenula...mislim pitanje i troškove smještaja u BGD..

Hvala unaprijed :)

Teško da može 3-4 dana boraviiti u Beogradu sa $100.  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bahama mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #8 on: 15/January/2010 »
 Hvala Šefe na odgovoru.. :)
inače sin se jučer čuo s Ivanom iz SafeCruisea, poslao mu je poziv za interwiew i formulare, i ništa drugo mu nije rekao..sin je sjeo sinoć na vlak sa 100 usd, fotkama, pasošem u kojem mu je viza C1/D, medicalom iz Rijeke i otišao u BGD..pa te molim Šefe da mi kažeš kakva je procedura tamo..da nabavim još love za smještaj sinu te mu pošalje u hotel, ako bude trebalo...hvala ti unaprijed :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Jumpstart
« Reply #9 on: 15/January/2010 »
Pa znam samo da će trening platiti samo ako prođe i dobije posao, i to nije neka velika cijena, i može platiti do odlaska na posao.
Trošak boravka i prehrane je na njemu, za vrijeme treninga, ja bez $500 ne bih išao u BG, ali eto, ima ih koji vole spavati i na kolodvoru, samo da ne plate.
Ja sam spreman potrošiti na interview i par tisuća dolara, ako time povećavam šanse za zapošljavanje na posao koji želim.
Ne vjerujem u priče koje počinju sa:"Došao sam u Ameriku sa $20 u džepu ..." i završavaju hepiendom.

... Ja sam za "jumpstart". Znači, spojit se na jak izvor struje, pa makar nije tvoj, samo da krene ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bahama mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #10 on: 15/January/2010 »

 Šefe, sorry, ne radi se o neželji da se ulaže u bolju perspektivu..nego o neimaštini, nažalost..ti si izgleda već dugo vani, pa vjerojatno gledaš iz svog ugla (financijski)... naš u Hrvatskoj je malo drukčiji..inače ima hostela u BGD, gdje je noćenje oko 18 Eura, potražiti na  internetu Hostels Belgrade, to je za informaciju onima kojima roditelji rade za 420Eura mjesečno i ne dobijaju redovno plaću, a recimo, samohrani su...djeca idu na cruiser jer ovdje ne mogu do posla..pa jedva sakupe lovu za troškove i avio kartu..i moraju se zadužit još pritom...treba imat 500 USD  (btw,to je više od moje mjesečne plaće) za interwiew na kojem nema garancije da ćeš proći..a lova nepovratno ode...to je tužna stvarnost u svim zemljama Ex Juge..- tako da je svaki cent doslovno jako važan..pozdrav

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #11 on: 15/January/2010 »
Neće imati troškova dok ne prođe interview, (osim prijevoda dokumenata) i zaista se odluči otići, a i u tom slučaju, neće naći jeftiniju opciju za odlazak na kruzer na Balkanu.
Od nečega se mora početi.


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #12 on: 15/January/2010 »
bahama mama,pa zar nije sin nista mogao ustedjeti od prethodnog odradjenog ugovora?

valjda je trebao sta ostaviti i za sljedeci,da ne potrosi cim dodje s drustvom itd itd

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #13 on: 15/January/2010 »
100 dolara je mizerija za Beograd!

  Ipak, moj savet je da izbegava hostele u centru grada, najskuplji su!! Ima i onih od 12 evra za noc!!

Jeftina, a kvalitetna hrana picerija Bucko, ulice Francuska i Beogradska!!! Nek pita bilo koga, svako zna!!

Niposto da kupuje karte u gradskim autobusima i trolejbusima, duplo su skuplje i NIPOSTO da se svercuje bez karte,smorice ga za medalju i naplatiti bruka kaznu!!

Ako se skrpi i stisne...ma izgurace sa 6300 dinara-koliko je 100USD u Srbiji!!

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: buffet stewart - ass waiter
« Reply #14 on: 15/January/2010 »
Bahama mama, da probam da pomognem, ja sam iz bg-a.
Za 4-5 dana noćenja u hostelu ne bi trebalo da plati više od 100 evra, bez brige.
Neka obiđe par hostela oko železničke stanice, odatle ima solidan prevoz do Novog Beograda.
Može i da baci pogled na Chilton hostel kod Hrama Svetog Save. Odatle takođe ima dobar prevoz.

Naravno, najbolje bi bilo kada bi našao neki jeftin smeštaj na Novom Beogradu, ali ja nisam čuo da li tamo ima hostela.
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.