Author Topic: Kako do platforme bez ranijeg iskustva?  (Read 10811 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Danijel89

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Job Title: Plumber
Pozdrav drugari, vec duze vreme citam vas forum (sve pohvale, 10/10) o poslovima na brodu i slucajno naleteh na ovaj podforum o radu na naftnim platformama, nazalost vidim da je vecina tema ili bez odgovora ili zastarela, detaljno sam procitao topic o zaposljavanju na platforfmi (temu je zapoceo 'legionnaire007').
Nasao sam dosta zanimljivih informacija i resio sam da posaljem CV preko 'KTM SERVICES Inc.', Da li je neko imao ranija iskustva sa ovom firmom?sama prijava mi deluje bas jednostavna, skines njihovu formu CV-ja , popunis sa svojim podacima i posaljes nazad.Kao sto sam vec naveo nemam nikakva iskustva na platformi, zaposlen sam u zelezari Smederevo(kupise nas kinezi :D) i radim ovde vec 4.5 god kao mehanicar za hidrauliku i pneumatiku u toploj valjaonici :) prljav i tezak posao mi nije nepoznat..eto tako, sad jos neko da mi odgovori i da znam sta mi je ciniti dalje, bilo kakve informacije o agencijama/firmama/zaposljanju na platformi su dobrodosle.
hvala unapred i pozdrav!  :)

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Kako do platforme bez ranijeg iskustva?
« Reply #1 on: 19/June/2016 »
Nemam ni ja iskustva sa tim ali znam da ti trebaju odredjeni sertifikati da bi tamo radi i koji debelo kostaju,mozda i do par hiljada eura. Pozdrv i sa srecom.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako do platforme bez ranijeg iskustva?
« Reply #2 on: 19/June/2016 »
Kako do platforme bez ranijeg iskustva?

Nikako. Možda kao kuvar. Ali ni to nećeš bez par tisuća € u certifikatima.
To je preosjetljiva radna okolina da bi dozvolili da im netko otpusti pogrešan ventil i spali cijelu platformu.

British Petroleum:
Settlement of all federal and state claims brings total costs to nearly $54 billion

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Kako do platforme bez ranijeg iskustva?
« Reply #3 on: 18/July/2016 »
...trenutno je situacija jako losa u oil business-u, iskusni ljudi su bez posla - neki vec i godinu i vise, tako da neiskusni nemaju pa nikakve sanse, cak i da imaju sve potrebne certifikate. Nemojte polagat skoro pa nikakve nade u to da cete naci tu posao, ovako nesto nije vidjeno dugo, i trenutno svi koji imaju posao su jaaako sretni, i nitko se ne buni kad se smanji placa, ukine bonus, business class i sl.
A KTM Services prekrizi odmah, oni su radili nekad davno neke sitne projekte, zadnji rig koji su radili vec je u rezalistu... Nula bodova.
Nekakav se oporavak nazire doduse, neki se rig-ovi spremaju za ugovore, ali sve je to jako daleko od onih dana kad je nafta bila na $125/bbl...
...a za ventile se nemoj bojati previse - zakljucani su, a kljucevi - pod drugim kljucem :)

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Kako do platforme bez ranijeg iskustva?
« Reply #4 on: 18/July/2016 »
znaci kad imas kljuc od kljuceva, ko da imas kljuc od ventila

Offline Danijel89

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Job Title: Plumber
Re: Kako do platforme bez ranijeg iskustva?
« Reply #5 on: 18/July/2016 »
Master, hvala najlepse na odgovoru..moram priznati da sam se malo razocarao kad sa malo detaljnije proverio sta sve treba za rad na platformi, iskreno, odustajem od daljeg istrazivanja i truda...sad sam u nekoj shemi za brod, ali to je vec neka druga prica i drugi deo foruma :) jos jednom, najlepse hvala, mozda ova kratka tema posluzi nekim buducim naftashima :D  =""

Offline tony00

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Kako do platforme bez ranijeg iskustva?
« Reply #6 on: 14/March/2020 »
Pozdrav
Da li ima neko neku novu informaciju kako se zaposliti na naftnoj platformi ?