Author Topic: Promjena departmenta u security  (Read 2499 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Promjena departmenta u security
« on: 22/June/2016 »
Pozdrav svima s viking stara posebno tebi šefe,  razmisljam otici kod HR i raspitati se o promjeni departmenta u security jer mi je konobarenja preko glave, odrekao bi se i dobrog dijela para koje sad zaradujem da promijenim department... da skratim pitanje za one koji imaju konkretne informacije. Sefe bez iskustva u poslu jel ima sanse za tako nesto. Moj adut je poznavanje borilackih vjestina na trenerskom nivou ali sumnjam da cu ovdje redariti... spreman sam kad odem na vacation poloziti potrebme tecajeve i stcw ali me zanima jel ima sanse i racunice  u tome jer vidim da to rade samo filipinci.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Promjena departmenta u security
« Reply #1 on: 22/June/2016 »
U sec dpt imas hijerarhiju, 3-5 nivoa, zavisno od kompanije. Ove nize pozicije su mizerno placene.
Sasvim moguce da ti uspije, ali raspitaj se prvo ima li ikog od nasih tamo, I ako nema zasto nema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Promjena departmenta u security
« Reply #2 on: 22/June/2016 »
Prvo provjeri koji ugovor ima security, viking ili wilhelmsen. deck i engine nisu zaposlenici vikinga, a za security nisam siguran.
Ako su i oni pod wilhelmesnom nece ti razgovor sa HR-om puno pomoci.
 

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Promjena departmenta u security
« Reply #3 on: 23/June/2016 »
Sefe da tocno to sto kazes me zanima, svi osim chiefa su filipinci koji mi ne ulijevaju nimalo povjerenje. Ali viking je dobra kompanija za biti security jer su gosti penzioneri i nema tucnjava i droga i sl. kao na carnivalu gdje su skoro svakodnevni incidenti. Cak je i crew ovdje kamilica. Meni je cilj pobjeci od hospitality jer nisam za to koliko god da glumim. Iz tvojeg iskustva koliko bi bila minimalna pocetna placa?                                         Kolega electrician  nisam nikad ni cuo za wilhemsen hvala za info, security je svuda pod deck departmentom...  nego jel to neka firma koncesionar?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Promjena departmenta u security
« Reply #4 on: 23/June/2016 »
Viking se ne može uspoređivati sa "velikim" kompanijama.
Na velikim filipinci otkidaju od posla, ulaz izlaz 4.500 ljudi + 1.000 posade, sve treba pregledati na x-ray mašini, detektorom metala, ručnim i velikim ... i sve to oni rade za 900$
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Promjena departmenta u security
« Reply #5 on: 24/June/2016 »
Darca ne krivim uopce, tezak je to kruh a moram se ubaciti u temu sa informacijom o NCL-u, posto o Vikingu ne znam nista - ovdje je striktno naglaseno da nema cross traininga za odjele koji zahtijevaju specificna znanja, kao primjer su navedeni security i surveillance...
Once a sailor, always a sailor.