Author Topic: Uste 5 dena do ukrcaj na Carnival a uste nema potvrda za odobreno ljekarsko?  (Read 2228 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Ukrcaj mi e 04.07. Za 5 dena treba da letam a uste nemam potvrda za odobreno lekarsko . Seuste e pending ? Pomos ?

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Ne znam,zbog cega nemas potvrdu?jesi li radio testove u ovlascenoj klinici?
trazi odlaganje ukrcaja i objasni im zasto kasni medical...sanse su 50/50 da ce te cekati

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa zasto ti ne daju potvrdu? Kakav je to pregled koji traje vise od 1 dana? Ides u kuhinju/F&B?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Idem ass waiter na Carnival Legend. Pitao sum u agencija rekli su pitaj u klinika gde si radio ljekarkog. Imao sam problem sa psorijaza . Sad nema nikakve simptome ali i dalje primam ljekove za kontrola na bolesta. Dostavio sam izvestaj od dermatolog u klinika gde su radili ljekarskog i oni su rekli da kompanija trazi ovo .  Please provide a full dermatology report on: flare up of condition, exacerbating factors, medications during flare up, how often are episodes of flare ups. Danas sam uradio nov izvestaj kod dermatolog , treba da se prevede na sudski preveduvac pa da se prate u poliklinika a onda oni da prate do Carnival. Sutra izvestaj ce biti gotov ali utre je Cetvrtok - pa da stigne do Carnival.... A datum mi je 04.07 ukrcaj. Ne znam sta da radim... Nesto sovet od vas ?

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Potpuno razumem tvoju zabrinutost, ali:

Znaš kako izreka kaže:

"It's not over till the fat lady sings."

Šta u slobodnom prevodu znači da ne treba da se pretpostavlja ishod nekog događaja koji je u procesu.

A čini se da kod tebe sve u procesu je. I čini se da trudiš se da tako i ostane dok i svi koji sudeluju rade svoj posao.
Sutra ti gotov je izveštaj kod dermatologa. Odlaziš kod sudskog tumača koji će to da prevede.
Zamoliš ga da to skenira i pošalje u polikliniku, a oni prosleđuju dalje.
Naravno uzmeš i fizički dokument od sudskog tumača i od poliklinike.
Imaš jos puna dva dana da uradiš šta u tvojoj moći je.

To je moje viđenje situacije koje ti možda u ovom trenutku i nije potrebno, ali evo tu je.


Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Pomeranje datuma ukrcaja je uvek najlaksa opcija za kompaniju. Ako i dalje stoji isti, znaci da su voljni da sacekaju rezultate. Ako su voljni da sacekaju rezultate, to je dobro, jer verovatno nije strasna ta psorijaza (u njihovim ocima poslodavaca). Ako je dobro, i oni cekaju, sovet je da opusteno sacekas i ti. Ionako si uradio sve sto je u tvojoj moci, dalje nemas nista.

Javi ovde ishod i rezultate dermatologa, mozda neko muci istu muku.

Pozdrav

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Deneska zemav izvestaj od dermatolog i go ostaviv na sudski preveduvac. Eve go celosniot izvestaj od dermatologot : Bolesta datira od Noemvri minatata godina so pojava na eitemo - svamozni lecovi bilateralno palmo plantarno. Poradi perzistiranje na promenite napravena e biopsija i verificirana e pustulozna forma na Psorijaza - Psoriasis pustulosa - palmoplantaris. Zapocnata e terapija so Caps Acitretin 25 mg dnevno vo period od 2 meseci zaedno so lokalna terapija ( retinoidi, kortikosteroidi i emolienti .) no bez podobruvanje. Od Fevruari ovaa godina poradi perzistiranje na dermatoloskiot status zapocnata e kombinirana terapija so Caps Cyclosporine 50 mg 2 x 1 na den i Caps Acitretin 25 mg tri pati nedelno, po sto e postignata remisija . Momentalno pacientot e vo dobra opsta sostojba ( praveni se redovni labaratoriski kontroli na - urea, kreatinin, transaminazi i krvna slika - site so ureden naod i dermatoloski status vo remisija. Momentalno pacientot e na doza na odrzuvanje Caps Cyclosporine 50 mg 1 x 1 dnevno i Caps Neotigason 25 mg 3 x 1 nedelno so progresija za postepeno namaluvanje na istata.

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Toa e celosniot izvestaj kompleten od mojot dermatolog. Se nadevam deka ke pomogne...  I da sekoj koj ima vakov problem so kozata da go procita ova i da bide informiran a jas cekam seuste ishod .

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Ides na brod, nemoj da brines, imas dokaz da je psorijaza u remisiji - povlacenju.

Bice sve OK.

Pozdrav

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Se nadevam , utre ke go ispratam do klinika a tie da go ispratat do Carnival . Samo sto uste mnogu malku vreme ima - uste 3 dena do ukrcaj... Se nadevam deka ke dadat odgovor od Carnival..

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Vo Majami e sega 6 a.m. ima vreme, tie tamu uste nese ni stanati.. :D

Se ke bidi vo red brat, ne se sekiraj..

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
I ete Carnival me odbi. Go odbija lekarskoto - denied...