Author Topic: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu  (Read 5971 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Da li to uopste postoji? Koja banka?
Ima li iko iskustva sa tim?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #1 on: 29/June/2016 »
Zasto u duznicko ropstvo I da te kamatari banka, kada mozes zaraditi te pare u nekoliko ugovora?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #2 on: 30/June/2016 »
Nema. Pomorci u Srbiji kao da, tehnicki, ne postoje. Kao neko sa neredovnim primanjima mozes dobiti samo kredit po osnovu depozita, sto je, kako Sef primecuje, prilicno nepreporucljivo...

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #3 on: 30/June/2016 »
pa nekako razmisljam sad
- kada bih uzela kredit malo bih smanjila dozivljaj I ne bih trosila toliko (znam sebe) vec bih se takmicila sama sa sobom da sto brze isplatim....
ne bi bilo Tajland mesec dana I slicno :D

- sad malo lupam ali gledala sam jedan kredit. Kad bih imala stan- izdavala bih ga..I sad kad uzmes recimo kredit na 5 godina. Ako je rata 500e I ako izdajes stan za 300e
od tih stanara bih za 5 godina dobila 3600x5=18000e
Sve I da ti banka uzme 2000 opet si u plusu
Naravno pitanje je da li bih uvek imala stanare ali tamo gde ja hocu da kupim mogla bih da dobijem I vise mesecno

I sad dok se neko smeje na moju naivnost I puste snove da li postoji iko da misli da je to moguce? :D





Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re:
« Reply #4 on: 30/June/2016 »
Ma ko se smije, vidi se da planiraš penziju. :D

Vidi postoji li mogućnost da se taj stan stavi pod hipoteku, kao garancija. Kao što su rekli gore, nemaš redovna primanja, ali mooožda možeš ubijediti kreditnu komisiju/agenta ako učestvuješ sa dobrim dijelom sopstvenog novca.
Banke više ne zaradjuju na štednjama, i žele da uvaljuju kredite, naravno onima za koje steknu utisak da će moći vratiti.

Drugarici dosli Mormoni u banku, trazili kredit. Dok sam joj iskucala sms kakve su Isusove ploče po Americi ganjali, ona im već odobrila, kaže - Ma ideee život...

Sent from my Tesla SMARTPHONE 3 using Tapatalk


Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #5 on: 30/June/2016 »
http://www.eurobank.rs/stambeni-krediti/stambeni-krediti/gotovinski-hipotekarni-kredit.1447.html


sta mislite o ovome?

Cydonia svidja mi se tvoj pozitivan nacin razmisljanja:)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #6 on: 30/June/2016 »
Šta da dobiješ otkaz zbog neke sitnice kako se često zna dogoditi? Eto te u jami ... :pop1:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #7 on: 30/June/2016 »
Šta da dobiješ otkaz zbog neke sitnice kako se često zna dogoditi? Eto te u jami ... :pop1:

pa CEO majku mu nesto cu raditi....to je dodatna motivacija ja znam sebe ja bih brala maline u Ivanjici, jagode u Finskoj, smislili bismo nesto :)

razmisljam I ja o tome vrlo cesto jer je konkretno moj posao upravo takav , jedna greska I cao zdravo:D
ne mislim da mi je brod jedina opcija u zivotu I  to niko ni ne bi trebalo da tako dozivljava I da se kune u kompaniju

kad ostanes bez posla a imas kredit bogami ces se brze aktivirati da nadjes nesto drugo da radis
kad ostanes bez posla a imas na racunu para  bices opusteniji I potrosices I to sto si zaradio ......

mislim mogu ja sad da punim sebi glavu raznim razmisljanjima
a sta ako brod potone
a sta ako teroristi naprave haos pa izbije rat ovde
a sta ako dolar padne
a sta ako se razbolim
a sta ako ovo a sta ako ono....

ne postoji garancija ni za sta na svetu


Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re:
« Reply #8 on: 30/June/2016 »
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2016&mm=06&dd=30&nav_id=1149484

'Ladno članak na današnji dan. :D

Eto mene tebi u Youth staff pa ćemo da kujemo stambene planove. ;)

Elem, svi smo ovdje laici pa je najbolje od banke do banke, blokče, olovka i zapisuj- uslovi, kamate, grejs period, hipoteke, da li zalažeš jedan ili oba bubrega, itd. I naravno, da li bi ti odobrili uopšte.

Al' svakako prvo sjedni, vidi hoće li te proći. :D

Sent from my Tesla SMARTPHONE 3 using Tapatalk


Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #9 on: 30/June/2016 »
Ja sam kupio stan na kredit, i taj se stan uredno izdaje od prvog mjeseca kupnje. Ja nisam gledao kolika je kamata i ostali harači i pristao sam na njihove uvjete jer sam bio odbijen u nekolike banke tako da nisam imao puno izbora. Prilikom predaje zahtjeva za kredit na veliki iznos postoji protokol u kojem se uzimaju vaši osnovni podaci.
Ja nisam mogao dobiti zbog nekoliko razloga, naime unose se parametri o vašem statusu i kasnije to ide na komisiju koja će odobriti ili odbiti zahtjev za kredit.
Neki osnovni parametri su vaša dob, radni staž, visina mjesečnih primanja a najvažnije firma u kojoj radite, mislim da se to određuje prema dobiti firme na godišnjem nivou.
 I tu imaju kategorije pa su tako ministarstva u vrhu a privatne firme su u nižim kategorijama.
 Ja sam imao loše ove početne parametre ali me izvuklo to što je firma privatna ali među najjačim tako da je kredit odobren u banci preko koje firma posluje. Visina kredita se određuje prema rati (maximalno pola mjesečne plaće po ugovoru) i na period otplaćivanja tako da ste i u tom smislu ograničeni. Dodatna poteškoća je to što morate imati ugovor o stalnom zaposlenju, a visina primanja se odnosi na iznos u ugovoru, bez obzira što možete primati na račun veći iznos svaki mjesec npr zbog prekovremenog rada.  Ja sam išao na maximalnu moguću ratu (pola plaće) da se što prije vrati kredit.

Mislim da je to odlična investicija koja se ne osjeti po džepu (visina najma-kirije u mom slučaju prelazi visinu rate) tako da dok je podstanara ne sekiram se za vraćanje kredita sve i da ostanem bez posla. Svima bih savjetovao da ulože u to ako su u mogućnosti. To je sigurno ulaganje ali nije velika dobit da će te se obogatiti u kratkom periodu pa kako ko voli...

Veliki je minus što ste jako jako uskraćeni za sve motore, auta i putovanja koja ste željeli imati i općenito ostale vrste luxuza zbog kredita. Ali čovjek se na sve navikne vremenom, tako da ja i ne trošim kiriju osim u iznimnim situacijama, tako da stanje na računu sve više povećava.

Mislim da vi pomorci teško možete dobiti kredit jer nemate ugovor o stalnom zaposlenju što je glavni uvijet. Ali zato vi možete kroz nekolike sezone kešom platiti stan u novogradnji.



Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #10 on: 30/June/2016 »

Veliki je minus što ste jako jako uskraćeni za sve motore, auta i putovanja koja ste željeli imati i općenito ostale vrste luxuza zbog kredita. Ali čovjek se na sve navikne vremenom, tako da ja i ne trošim kiriju osim u iznimnim situacijama, tako da stanje na računu sve više povećava.

Mislim da vi pomorci teško možete dobiti kredit jer nemate ugovor o stalnom zaposlenju što je glavni uvijet. Ali zato vi možete kroz nekolike sezone kešom platiti stan u novogradnji.

meni motori I auta ni ne trebaju a naputovala sam se za dva zivota :D

mene upravo toi zanima - kako u ovakvoj situaciji uzeti kredit
osecam da je nekako moguce , vidim daju stambene kredite za nezaposlene


drago mi je da cujem da neko ima pozitivno iskustvo sa kupovinom stana na kredit :-))))'

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #11 on: 01/July/2016 »
@hastalavistaa


Da, mislim da je to dobro ulaganje, a auto gubi na vrijednosti i potrebno je stalno ulaganje a ne donosi profit...jedino donosi zgodne cure odredjen period dok je taj model nov i privlacan hehe. Što se tiče kredita, najbolje da provjeriš po bankama, lagano šetnja i blok pa sve informacije zapisati (i naravno prenijeti na forum). E sad kod nas u Federaciji nema nikakvih olakšica za kupovinu nekretnine, čak su uveli da se mora platiti porez i prilikom kupovine prve nekretnine. Mislim da u drugom dijelu države u Republici Srpskoj postoje olakšice za prvu kupovinu nekretnine, kao i u Hrvatskoj ali nisam siguran. U mene nije hipotekarni kredit, nego veliki nenamjenski zato je i malo teže dobiti taj. Jer banka se mora osigurati da može naplatiti ukoliko im ostanete dužni. E sad bubam, možda može se založiti određen iznos na računu da se dobije hipotekarni kredit. Tu se banka osigurala da može naplatiti potraživanje ukoliko ne plaćate ratu (zaplijena stana).

Offline Marko777Marko

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #12 on: 23/June/2019 »
Znam ja koja banka daje kredit za pomorce I znam sta sve treba od dokumenata.. I ja sam pomorac pa sam slucsjno sznao od drugara..

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #13 on: 27/June/2019 »
Podeli sa nama ovde, ako nije problem.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Srbija - Stambeni Krediti za radnike na brodu
« Reply #14 on: 01/July/2019 »
 :rofl: joj marka