Author Topic: Bar utility, da ili ne ???  (Read 8802 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lazzar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #15 on: 16/July/2012 »
U ugovoru ti pise 610$ zagarantovano, znaci 356 fiksna plata plus ako procent od kruza (to zavisi od toga koliko je popijeno - sto vise gosti popiju vise para za sve iz bara). na to koliki ce da ti bude tips zavisi od dosta faktora, al ajde da kazemo da ce barmen da ti daje 20$ a konobari 10-15$, na Coral princess je uglavnom bilo po 3 konobara. mesecno ces izadji s tipsom oko 120$. ti tips dobijas na kraju svakog kruza.

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #16 on: 16/July/2012 »
Znaci fakticki izlazim  730$ za mesec dana sa tipsom.

Neki su pricali da uglavnom sa tipsom imas 1000$ pa i vise.             Ok hvala ti za korektne i tacne informacije.
.

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #17 on: 16/July/2012 »
Ni slucajno kao bar utility bices obican rob, to filipinci rade, nauci malo koktele vina piva i zaradjuj pravu lovu iz starta i imas boljih kompanija od princesa za bar a kouzon nije jedina agencija.

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #18 on: 16/July/2012 »
Hvala Lazare samo mi ovo nije jasno:  Sto se tice plate utity ima 356 basic wage

Ja sam cuo da Utility ima 600$ zagarantovano a ne 356.

E sad mi reci ako radim za tips koliko mogu da ocekujem priblizno mesecno od tipsa? Npr kolko najmanje bar waitera ima u jednom baru gde sam ja zaduzen? To te pitam jer ako ima 5 waitera i ako od svakog imam npr. 20$ po kruzu to izadje 100$ za jednu sedmicu, znaci mesecno oko 400$ (primer).  Jel to tako funkcionise?
Valja je razlicito od komanije do kompanije.
Na Royalu-
Bartendere- dele gratuty, znaci sve sto svi bartenderi zarade kao 15% to se deli medju njima(jer ima bartendere koje rade u service bar, t.j. spremaju pica za bar servera) a tips se ne deli.
Bar servere- koliko odradis toliko zaradis, ne deli se nista, sav tips je samo za tebe, 15% samo za tebe.
Bar utility ima nesto samo od soda package, a to se deli na ceo bar department, tako da to je nisto.
I kad ima neka zabava ili vencanje koje gosti placaju onda to se deli medju onima cij raspored je da rade tamo.