Author Topic: Pozdrav iz suncanog Splita :)  (Read 2902 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iko1911

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Hrvatska
  • Company: Luftner/River Advice
  • Recruitment Agency: A priori
  • Job Title: Purser/Night Receptionist
Pozdrav iz suncanog Splita :)
« on: 01/July/2016 »
Lip pozdrav svima, kao šta piše u naslovu tipkam Vam iz Splita, zovem se Ivan i uskoro punim 22 godine. Završio sam turističku srednju školu, točnije hotelijersko- turistički tehničar, te sada završavam 3. god stručnog studija ekonomije, ostala su mi još 2 ispita i završni rad da postanem popularni bakalar, to će biti zgotovljeno sve u rujnu mjesecu.


Ovaj forum iščitavam već 2 mjeseca, pričao sam malo sa prijateljima koji su radili na kruzeru tako da ajmo reći da sam malo upućen. Pozicija za koju bi aplicirao je JAP ili je to po novom GSO ne znam baš dobro te skraćenice ali uglavnom front desk,mijenjanje novca,žalbe i gostiju i sl, jer to mi je kao struka. Čitao sam iskustva, nadam se budućih kolega, i jako mi se sviđa to što je staff pozicija i što nosi određene privilegije, da se razumimo znam da se na brod ide raditi ali isto tako mi je i bitan taj faktor slobode kretanja, opuštanja i sl,Dalmatinac šta ćete haha :).


Što se tiče mog iskustva radio sam par fizičkih poslova tijekom srednje škole, sve 3 godine faksa radim preko student servisa, zadnjih godinu dana u jednoj maloj prodavnici u centru grada tako da san već navikao na njihove svakojake upite,da ne pišem svakakve pridjeve sada :). Eh sad ja budala najbitnije stavljam na zadnje mjesto,strani jezici. Engleski pričam stvarno super,išao u privatne škole,njemački učio 9 godina a talijanski 4 u srednjoj.


Razlog zašto ovako rano pišem je jer ste u par navrata napisali da moja pozicija čeka najduže na ukrcaj. Naime moj plan je zgotoviti faks do rujna, kreniti sa usavršavanjem ova 3 jezika bazirajući se na turističku i hotelsku terminologiju, raditi do kraja 2016. na svom radnom mjestu dok imam pravo preko student servisa, proslaviti Novu godinu u Beogradu te iza šta Bog da(mrzim previše planirati jer većina toga se ne ostvari al eto,čovjek bez snova i nadanja za mene i nije čovjek). Koliko bi ranije trebao već krenuti s apliciranjem ako hoću ukrcaj u siječnju,veljači 2017; 4,5 mjeseci prije?



P.S Primiiiiite velikeee,veeeelike  isprike za ovaj veeeliki post :)
ca je brodu feral na provi,to si mom zivotu ti..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #1 on: 01/July/2016 »
Sounds like a plan  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iko1911

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Hrvatska
  • Company: Luftner/River Advice
  • Recruitment Agency: A priori
  • Job Title: Purser/Night Receptionist
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #2 on: 01/July/2016 »
Yes,yes ali lako je planirat,treba to provest u djela. Kažu da nema glupih pitanja ali idem demantirati tu izreku. Zanima me koliko otprilike traju min-max ugovori purserima,te da li je npr u ugovoru 6-2 plaćen i ovaj dio od 2 mjeseca kada si na kopnu?
ca je brodu feral na provi,to si mom zivotu ti..

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #3 on: 01/July/2016 »
Ajde raspitaj se jos malo, ali nisam sigurna da ce te uzeti u obzir bez prethodnog iskustva u hotelima...jezici ti u tome mogu dosta velik plus biti, ali daj navedi makar par mjeseci rada u hotelu u rezimeu. Mene su provjeravali tj. Zvali su seficu kada su raditi tkz background check. U svakom slucaju dobrodosao I puno srece!!!  :uzdravlje:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #4 on: 01/July/2016 »
Na NCL-u guest services associates imaju ugovor 4 mjeseca, ako ti to ista znaci. Sto se tice vremena od apliciranja do dobivanja posla, to ovisi o toliko faktora da ti predlazem da se ne zamaras s time vec da se prijavis kad si spreman. Nije neka lova na NCL-u ali znam da mozes dobiti posao i ukrcati se u roku od mjesec, dva... Za tu poziciju se stalno traze ljudi i neces imati problema ako navedes prave stvari u zivotopis. Sretno
Once a sailor, always a sailor.

Offline iko1911

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Hrvatska
  • Company: Luftner/River Advice
  • Recruitment Agency: A priori
  • Job Title: Purser/Night Receptionist
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #5 on: 02/July/2016 »
Hvala vam na odgovorima, Hedera_Helix radio sam 2 ljeta obveznu stručnu praksu 3. i 4. srednje preko ljeta po mjesec dana u hotelu,ali to se svodilo na "dođi,uzmi pečat i više se nikad ne pojavi". Imam i rođaka koji je neka dobra pozicija u jednom hotelu pa se s njim da dogovorit sve, jer koliko san skužio to svi rade haha, ali nebi pretjerivao već u granicama normale.


Legionnaire007, 4 mjeseca je i više nego dobro,pa i do 6 bi išao,ali sam u dosta navrata vidio da ugovori na nekim pozicijama traju 8-9 mjeseci al to mi je stvarno too much. Kolike su početne plaće kad već pričamo o ciframa? To kao ide po principu,ako ti je hitno i treba ti lova ukrcat ćeš se odmah za 1400$ ili ćeš čekati 4,5 mjeseci za 1600$? I,onda jel se plaća taj period off duty ili ne?

Hoće li mi šta pomoći to što imam američku vizu od 2009. i bio sam tamo već u posjeti rodbini i slično;kao njihov sam već dugo i to? :)
ca je brodu feral na provi,to si mom zivotu ti..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #6 on: 02/July/2016 »

Hoće li mi šta pomoći to što imam američku vizu od 2009. i bio sam tamo već u posjeti rodbini i slično;kao njihov sam već dugo i to? :)

Definiraj šta je to "američka viza". Kakva god da je, davno je istekla.
To ti može samo odmoći jer po njihovoj logici, veće su šanse da pobjegneš u ilegalu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iko1911

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Hrvatska
  • Company: Luftner/River Advice
  • Recruitment Agency: A priori
  • Job Title: Purser/Night Receptionist
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #7 on: 02/July/2016 »
Definiraj šta je to "američka viza". Kakva god da je, davno je istekla.
To ti može samo odmoći jer po njihovoj logici, veće su šanse da pobjegneš u ilegalu.

Turistička viza, s kojom smijem biti ja mislim 6 mjeseci u USA uz mogućnost produženja jos 6,tako nekako to ide. Nije mi istekla još, izvadio sam je 2009. i dali su mi je na 10 godina,znači još neke 3 godine. Znači ta neće vrijediti kad danas,sutra ako Bog da budem sređivao papirologiju nego ću skroz neku drugu morati izvaditi?
ca je brodu feral na provi,to si mom zivotu ti..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #8 on: 02/July/2016 »
Da, za brod ti treba C1/D, ništa drugo ne pomaže.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iko1911

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Hrvatska
  • Company: Luftner/River Advice
  • Recruitment Agency: A priori
  • Job Title: Purser/Night Receptionist
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #9 on: 02/July/2016 »
Ahaa, a dobro nije problem, dug je put do vađenja vize, o tom ću razmišljati kad za to dođe vrijeme. Šefe muči me jedna stvar i imam teške paranoje od toga, je li moguće da meni neko podvali drogu u kabini prije te cabin inspection haha? Vidim ljudi pišu da na brodu nitko nikom nije prijatelj i šta ja znam neko me baš ne zamrzi i odluči se na takav drastičan potez, bi li mu to prošlo? Možeš mislit da sam lud tj vjerojatno to i misliš haha ali toga me baš tako strah :D
ca je brodu feral na provi,to si mom zivotu ti..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz suncanog Splita :)
« Reply #10 on: 02/July/2016 »
Moguće, ali nikada nisam čuo za takav slučaj. Prije svega, dobaviti drogu na brod je malo teža misija, a onda da se dobavlja kako bi se nekome uvalio otkaz, teško je zamisliti da bi te netko toliko mrzio ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)