Author Topic: Shoppies have it easy II dio  (Read 11551 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ministar91

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Shoppies have it easy II dio
« on: 02/July/2016 »
Šta reći nakon pola odrađenog ugovora i prosječne evaluacije navikao sam se na sve i sve mi je bilo monotono. Išao bih raditi, poslije posla bih kupio piće i grickalice i u kabini bih gledao film. Fokusirao sam se da završim ugovor i da uštedim što više novca. Treba reći da je bilo sjajnih momenata van posla gdje sam se uvjerio da i pored svog napora koji uložiš na poslu uvijek vrijedi zbog mjesta koje vidiš. Samo u 6 mjeseci smo vidjeli Miami, Labadee, Nasau, Tallin, St. Petersburg ( overnight x2), Reykjavik (overnight x2), Mallorcu, Barcelonu, Southampton itd itd.

Najbolje uspomene smo imali u St. Petersburgu gdje smo izašli na večeru, piće i onda u striptiz bar. Svi smo u podsvijesti imali film Hostel. Ušli smo u taj mračni bar i jedva se sporazumjeli jer ne govore mahom engleski. Bili smo zagrijani za zabavu  i te gluposti i pod dejstvom alkohola smo im predali pasoše. Tu je nekoliko nas uhvatila panika ali je jedan kolega iz Paname rekao da ako se šta desi desit će se sa stilom. Pod adrenalinom smo ušli unutra i bilo je fenomenalno od masaža do plesa i naravno mnogo alkohola. Bio je nevjerovatan osjećaj poslije ponoći šetati Rusijom , St. Petersburgom. Baš jedinstveno.

Na Islandu smo također posjetili gejzir. Bilo je nestvarno iskustvo jer prije svega su primjer za uređenost jer poslije 5 popodne malo šta radi. Porodice šetaju, mirno za poželit i zapravo to je jedno od mjesta na koje bih se rado vratio i ostao za graditi život. Nekima smeta što se vrijeme mijenja svakih pet minuta ali meni je baš zabavno.

Svi su ti momenti bili za pamćenje tako da je šefica i njeno svakodnevno izmotavanje bilo podnošljivo. Tim se nekako ujedinio i jednom prilikom nakon po ko zna koji put promašenog targeta je izašla i počela nas vrijeđati, kako nismo tim, kako smo beskorisni, kako joj radimo iza leđa, ali nije bilo tako i tu smo joj svih nas 16 ponešto rekli što nam je bilo na duši i u plaču je napustila sastanak. Mislili smo da će se šta promjeniti ali samo je postala gora i gora. Imali smo Tag Event gdje se drži seminar i gostima se da čaša šampanjca i pokušava im se prodati taj Swiss timepiece. Svi prethodni su bili katastrofa i tu noć se je englez ass manager sjetio da ih iznese na stolove ispred radnje ( kolekciju muških i ženskih Tagova) i da ih zaštiti staklom od krađe. U 20 minuta poslije seminara smo prodali 3 Taga od čega su dva vrijedila 4500 $ što znači da je momak za pola sata u Jewelry Shopu napravio 11500$. Ona ga je od ljubomore čega drugog može biti prijavila Distrikt Manageru za Loss prevention kako je bio neodgovoran što je rezultiralo sa posljednjim pismenim upozorenjem momku. Svi smo bili u šoku ali to je valjda bila njezina odmazda.

I u tom mixu emocija malo dobrih, više loših prolazili su mjeseci. Svaki kruz bi nam dala po jednu slobodnu noć i tu noć u Genoi sam bio baš u bedu. Potpuno sam i lošeg raspoloženja otišao sam u bar i vidio da svi su većinom tu kad je zabava al uglavnom kad ti treba malo razumijevanja baš si sam. Počela mi je faliti kuća i ta toplina i bio sam na ivici da dam otkaz ali sam se pomolio i smirio te tu noć sa flašom jeftinog nekog vina proveo u baru za staff i oficire. Nisam mislio da me išta dobro čeka u naredna dva mjeseca.

Dakle nisam mislio ali me jeste čekalo neštooo. Nešto što mi je promjenilo život i okrenulo ga u najboljem mogućem pravcu. Tu noć u augustu smo pogodili target nakon sto godina činilo se i svi smo otišli u bar da proslavimo. Jedino je Kolumbijska balkanka bila na drugom kraju bara u svojoj srdžbi dok smo mi ostali ispijali ture i uživali. Sa meksikankom sam raskrstio davno ali to je druga priča. Nisam htio raditi neke stvari pa sam obilježen papkom ali ajde svakom na čast kažem. U prethodnom dijelu sam spomenuo malu čileanku koja je stigla na brod nešto poslije mene i uvijek mi je bila zanimljiva. Mahom što kao i ja nije provodila puno vremena u nekim šemama i dilemama već joj je kroz neke naše priče falila kuća i da je željela da ide i da završi sa tim. I tu noć smo nazdravljali u uputili se u neku dublju priču. Ona je malo pričala meni ja sam njoj i tako u tome je prošlo sve da bi faktički ostali skoro sami u baru.

Već je bilo blizu zore i odlučili smo ostati budni i otići na prednji dio broda dok brod prilazi Southamptonu. U svoj priči, nostalgiji, čemu sve ne poljubili smo se. Osjećaj koji sam imao nakon toga me prati i dan danas. Bio sam sretan i ispunjen kao nikada. Imala je nešto što me ispunilo. Imali smo isporuku robe ujutro i ja sam bio u grupi koja radi tako da sam morao otići i odspavati koji sat ali tu isporuku iako sa nešto oko tri sata sna sam odradio sa najviše energije do tada. Spojili smo se i znao sam da je nešto posebno. Na prvi sastanak smo otišli na Gibraltaru i od tada smo sve vrijeme provodili skupa i zbližavali se korak po korak.

U tome je i došao moj posljednji kruz. Svi "fini prijatelji" su govorili da ne budem tužan da je bilo dobro dok je trajalo i da ne žalim samo me je englez ass manager bodrio i govorio da istrajem da je ona moja buduća žena. Uz njegovu pomoć posljednju noć sam joj u sobu poslao jagode sa čokoladom i tu smo ostali budni do jutra. Bilo mi je jako teško otići al smo se zakleli da ćemo se opet vidjeti. Kući sam došao sa velikom tugom u prsima ali i radosti. To je bio najčudniji osjećaj u mom životu. Vidio sam i naučio da na brodu nikom nije lako, ali da svako od svog boravka mora uzeti ono najbolje i na osnovu toga se dalje graditi. Ja sam na svom iskustvu veoma zahvalan Bogu i svim drugim okolnostima i nikad se nisam kajao ni zbog čega. Nakon 4 mjeseca razdvojenosti Adventure nas je ponovo primio i nakon tri ugovora sada gradimo svoj život i borimo se za bolje sutra na zemlji. Još dva ugovora smo odradili jedan na Adventureu jedan na Voyageru. Bili su puni avantura ali o tome možda nekom drugom prilikom.

Offline shinzo27

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #1 on: 03/July/2016 »
 :clapping:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #2 on: 03/July/2016 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #3 on: 03/July/2016 »
 ="" =""  :clapping:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #4 on: 03/July/2016 »
prekrasne priče ali ja se iskreno svoje bojim podijeliti javno jer bih mogao izgubiti glavu  :hehe:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #5 on: 03/July/2016 »
Ti si hrabar samo u avataru  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #6 on: 04/July/2016 »
I ja se tako buraz oženio ove godine sa strankinjom, a došao na brod na jedan dva ugovora. Kad ono 5 godina i žena :D

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #7 on: 05/July/2016 »
Ti si hrabar samo u avataru  :giggle:

Sefe ne izjednacavaj hrabrost sa ludoscu/suicidalnoscu  :rofl: Brod je "mjesto" gdje nikad ne mora biti dosadno i gdje se stvari dogadaju takvom brzinom i intenzitetom da je to mnogima tesko pratiti, bilo da se radi o poslu ili drustvenom zivotu. Svaki put kad sidem s broda, imam osjecaj da mi se tijelo usporilo za 2,3 brzine, pocnu boljeti svi misici i samo mi se spaaavaaaa... Jesam li jedini? :D
Once a sailor, always a sailor.

Offline KikiRiki

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #8 on: 06/July/2016 »
 :pilot: Nisi :D Ja sam se odvidavala prve tri godine nakon "brodskog iskustva"... Sada sam ok ali fali mi ta neponovljiva ludost življenja na slanoj vodi... ;)

Offline rising

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Restaurant Steward
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #9 on: 14/April/2017 »
Odlicno napisana prica, stvarno. Ovo me motivise da jedva cekam da odem na brod i "zaradim" neko svoje iskustvo. Svaka cast :clapping:

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #10 on: 14/April/2017 »
Care ja sam se uvijek osjecao ,sigurno u Rusiji kao kod kuce .Uvijek sam po tim Ruskim lokalima visio i ludovao sa deckima iz security departmenta ,Nepal Filipino mafia. . :pop:

Offline Dado the Boy

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Shoppies have it easy II dio
« Reply #11 on: 12/July/2017 »
Odlicna prica...Ministra nam nema vec,skoro godinu dana.Ozenio Cileanku? :)
Ja svojim morem plovim,putujem,sve manje tugujem,sve vise ludujem jer znam da neko kuci ceka me...