Author Topic: Divni susret tre?e vrste  (Read 1891 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline :D little one

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Divni susret tre?e vrste
« on: 08/July/2016 »


Danas imala sam obvezu. Mislim imam obveze i druge dane, ali većinom su odgodive. Ova nekako nije bila.
Morala sam da idem kod lekarke. Opće. Po uputnicu. Za dermatologa. Na levoj ruci izbio mi osip. Ničim izazvan.
To i ne bi bio toliki problem, al’ mnogo me mrzi da izlazim iz pećine zbog radi toga.
Mislim općenito me mrzi da izlazim iz pećine po pitanju bilo čega. Čak i prehrambenih artikala. 

Pre deset meseci promenila sam lekarku. Izabrala sam ovu gde sada sam. Ne, ne zato jer je bolja. Nego zato jer je bliža mestu stanovanja.
Do ove prethodne trebalo je dva busa da promenim i teško odlučila bi se da odem kod nje kao i kod bilo koje druge lekarke. Pišem lekarke, jer celog svog života susretala sam isključivo lekarke opće prakse.
Muškarci vole da specijalizuju se. Za ginekologe. Ili za rad na ultrazvuku grudi.

Elem, pre deset meseci osetila sam kvržicu na zglobu srednjeg prsta desne ruke. Radi se o higromu/ganglionu.
Ne, nije zato šta često flipujem ljude tim prstom kada ne gledaju. Mislim flipujem ih dok ne gledaju, ali to nije uzrok.
Frendica rekla mi je da tako se zove. Nisam istraživala ili da pravim se pametna i kažem nešto šta neko drugi rekao mi je.
Uglavnom pre dosta godina imala sam to (higrom/ganglion) na zglobu prstenjaka leve ruke. Otišla u bolnicu i to su mi izvadili.
Pre tog otišla sam kod svoje tadašnje doktorke opće prakse i ona je napisala uputnicu. Gotova priča. Rešeno u tri tjedna.

Dođem kod nove doktorke i to joj objasnim. Nagoveštavajući da treba mi uputnica za doktora/doktorku koji/a će to da reši.
Tada nisam znala da to zove se higrom/ganglion. Pa sam samo pokazala kvržicu i rekla joj da opipa. Za pretpostaviti je da ako ne zna šta to je, da će barem da proceni kome bi mogla da uputi me pa da saznamo.

Ali naravno ne. Ona zna historiju mojih bolesti bolje od mene. Jer prvi puta me vidi pa zna.
I ne pričam o svim poremećajima koje navodno imam poznatih pod akronimima kao šta su OCD (kod mene sve mora da bude savršeno), ADD (ali ne zadugo), ADHD (idemo da planinarimo). P(re)MS, M(e)S, P(ost)MS. (predkrvarenje, krvarenje i nakon krvarenja)

Ne. Pričam o fizičkom stanju svoga tela za koje mogu da kažem da poznajem ga sigurno bolje od nje. Ali neće da čuje i to ti je. Mislim sluša ona. Ili se barem pravi da sluša. Ali ne čuje. Ili čuje ono šta ona želi da čuje.
Kad pogledam je, setim se pesme Army Of Lovers: “Ride the bullet.”
Samo šta u njenom slučaju to je: “Ride the Ego.” I ona je onaj crni tip sa 30 kila više i sama je u celom spotu.

“Nije to ništa. To samo treba da masiraš i to će da prođe.”
(Vidim povećalo se nakon deset meseci. Gospođo doktorko pa vi mora da bila ste najbolja studentica).
 “Kada to dodirujem stvara mi bol i ne mogu to da masiram.”
 “Samo ti masiraj i to će da prođe.” (Odlično gospođo doktorko vi  pravi ste ženski Einstein).

Jesam li to upravo bila kod ovlašćene doktorke ili kod štrige/nadrilekarke?
Da vam ne objašnjavam (http://www.themystica.com/mystica/articles/s/striga.html)
Jer zaista ne znam kako drugačije to da definišem.

Fast forward deset meseci napred (od kojih poslednih pet povremeno spomenem tu doktorku kada pričam ljudima o toj problematici). Kvržica je porasla, masaža naravno da nije imala smisla i došao je trenutak da krene se u suočavanje.

Potpuno determinisana da pitam je jel’ dovoljno deset meseci koliko primali ste naknadu šta vaša pacijentkinja sam, a niste me videli ili moram još da čekam?
Molim vas recite mi pa da znam dal’ da prebacujem karton negde drugde odma’ il’ sad?
Btw, imam frendicu koja rekla mi je da to je higrom/ganglion gospođo doktorko! H-i-g-r-o-m/G-a-n-g-l-i-o-n! (slovkam)

Teta Wiki, gospođo doktorko, za razliku od vas to lepo pojašnjava. (u slobodnom prevodu):
"Cista uzrokovana curenjem tekućine iz pregiba u opnu koja je okružuje."
Odma’ možete da pišete uputnicu za kirurga. Ili moram i o tome da pitam tetu Wiki?

Uzput, gospođo doktorko, teta Wiki kaže: “One common method of treatment for a ganglion cyst has been to strike the lump with a large heavy book, causing the cyst to rupture and drain into the surrounding tissues. Historically, a Bible was the largest or only book in any given household and commonly was used for this treatment. This led to the nickname of "Bible bumps" or "Gideon's disease" for these cysts. This treatment is not now recommended.”

Gospođo doktorko, ne videh ovde da za lečenje korišćena je masaža. M-a-s-a-ž-a.

Gospođo doktorko šta ćete da mi kažete za ovaj osip? Da i  to masiram ili da pljunem i utrljam pljuvačku?!

Jer koje pitanje i na koji način da  razgovaram sa gospođom doktorkom koja prvi puta kada me videla rekla je:
“Aaaa lepo. Mlada devojka. Ako znaš još nekoga tvojih godina slobodno ih pošalji!”

WTF! Šta time želela si da kažeš? Više mlađih ljudi jer oni su ređe bolesni, pa ti moraš manje da radiš za naknadnu koju primaš od države na osnovu svih nas koji smo ti pacijenti?

Ako si htela da zarađuješ ogromne novce imam za tebe jednu reč gospođo doktorko: p-r-i-v-a-t-n-o! (slovkam)

Nas socijalu ostavi ovde gde jesmo i pregledavaj po Hipokratovoj zakletvi jer za to si plaćena.
Niko nije ‘ladno il’ vatreno oružje stavio ti pod bradu i pretio da moraš da studiraš medicinu.
Ako ti ne sviđa se, izvoli, oslobodi mesto za nekoga drugoga. Sigurna sam da ima onih koji, kao i ti nemaju pojma, ali koji za razliku od tebe, žele da rade.


Al’ očigledno to tako treba da bude. To je sasma normalno.

Evo na primer, kod ginekologice preko zdravstvenog jedanest godina bila sam mesečna isplata.
Prvi puta sam, nakon jedanaest godina preko zdravstvenog, došla kod nje.
Toliko pojma imali su o meni kao o pacijentkinji da me nisu imali uvedeno ni kao broj u svojoj administraciji.
Novac uredno suprimali. Jedanaest godina. Vi računajte. U eurićima to lepa je cifra.


Za taj iznos trebala staviti mi je crveni tepih do Gđe. Minđe pre pregleda, koristiti zlatne i dijamantne instrumente i još mantrati dok pregledava je da mi je posveti i bude spremna za vreme kada naiđe zalutali XY kromosom koji je u potrazi za fertilnim tlom gde će da se u’vati. I onda sterilizirati prostoriju sa bazenom u kojoj ću da porađam se o trošak njezine ordinacije.


Da, imam PMS. (Pre)


Odlazim po uputnice. Dermatološku i kiruršku.

                                          …

Šta dobilo se?


Za sada pokvareni kompjuteri i čekam da sistem proradi pa da mogu da mi odštampaju uputnicu za plastičnog kirurga, a u apoteku da pošalju recept za kremu. Ko zna koliko to ću da čekam.

Pregršt informacija o njoj. Kako se doživljava kao predavačica na faxu, kakva je kao dijagnostičarka, kako vidi nove generacije budućih doktora i doktorki i mnogo drugih stvari koje nemaju veze sa onim zbog čega sam došla. Čovek sa 74 dobio umnjak. Nije joj verovao. Mladić sa 32 dobio umnjak. Studenti bi ga poslali na slikanje glave. Priča žena, šta da vam kažem. Energizer Bunny malo je reći.

Hrpetina podataka o lošem kompjuterskom programu preko kojeg rade. Kompjuteraš zadužen za održavanje sistema promenio im je program. Onaj program od pre bio je bolji. Ovaj ništa ne valja. “Evo vidiš.” Okreće mi monitor. “Sve je u puno malih prozora. Ne mogu da otvorim ovaj tvoj recept. Vidiš koliko on vrti.”
Ošamućena sam. Potpuno. Od količine informacija koje me uopšte ne interesuju. A da i vi ne budete, skratila sam  celu priču.

A za osip. Nije pljuvačka ali skoro da i je.
“Maži belancetom od jajeta da sprečiš svrbež, a daću ti kremu koja ti neće pomoći!”
Doslovno tako mi je rekla.

Ono šta svidelo mi se: žena je za akciju. Šta jest jest.

“Trebalo bi da popijem si jednu koliko se nerviram oko ovih kompjuterskih sistema.”

Moj komentar doslovno:

“Može i dve gospođo doktorko, može i dve. Petak je.”


Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Divni susret tre?e vrste
« Reply #1 on: 09/July/2016 »
Mislim općenito me mrzi da izlazim iz pećine po pitanju bilo čega. Čak i prehrambenih artikala.

+1 ,pogotovo sad kad stižu, prolaze, i opet dolaze toplinski valovi
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)