Author Topic: The World  (Read 7523 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: The World
« Reply #15 on: 04/January/2017 »
Sve ove priče o besplatnim Coronama, Illy kavi, crew bingu, sve je to nebitno ako ti je šef i***t, ako su ti kolege katastrofa, ako radiš 15 sati kao magarac.
Mene je moja kompanija počastila sa pet novih Iphone sedmica, Disney dava vrećicu slatkiša samo, ali zato i barem 3 smjene off tokom jednoga tjedna , i plaću od $5000 za konobara. Koja je kompanija bolja? Totalno je u krivu na osnovu ovih podataka ocjenjivati dali je kompanija dobra ili loša !
Bitnije je , a pogotovo za konobare, koliko je radno vrijeme ? Da li se radi dorucak/rucak/vecera svaki dan ili ima koja smjena off? Da li je pomocni konobar samo runner ? Kakvi su šefovi? Kakav je management ?
Koliko treba vremena da se napreduje sa asst waitera u waitera, sa waitera u head waitera ? Da li ima special cleaning? To su pitanja na koje se treba fokusirat .
Inače razlika u plaći izmedu asst waitera i waitera nije drastična, na drugim kompanijama je slična ili čak i veća, pitanje je samo koliko vremena treba otprilike da se napreduje iz asst u waitera, i da li je asst ulazna ppzocija ili ima još i nižih ?


Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: The World
« Reply #16 on: 04/January/2017 »
pratim svakodnevno u vezi vaseg World-a,nista se jos ne desava.
Polako,ne trci pred rudu. Ja sam lepo napisao da cu da napisem jos kad dobijem jos informacija,decko je sad pod utiskom jer je dosao tamo sa k****nske kompanije gde ni vodu nece da ti daju kako treba pa ga razumem.
Pricao ti je Filip o toj kompaniji garant ;)
Danas je radio 9 sati cirka,juce 8. Sefovi i kru generalno su super,svako svakom pomaze. Razlika u plati jeste a i nije drasticna gledano iz razlicitih uglova.pod tim mislim kada ih uporedjujes sa razlicitim kompanijama. Nije isto Dizni ili Princes,CMV ili Royal. Na Kristalu koliko se ne varam asistenti imaju 2800 fiksno vejteri 3000. Nemoj da generalizujes. Mani je npr na osnovu ovih podata koje mi je on dao ova kompanija odlicna jer ti i ja nemamo isto vidjenje ili zahteve  :neceici:. Meni su neke druge stvari bitnije od toga da li cu raditi 9 ili 13 sati,sasvim mi je sve jedno jer tu sam i onako da radim i brze mi prodje vreme a i mozda sam lud ali meni je sasvim lepo kada sam okruzen gostima i kada je guzva,trcanje,brata......tu se osecam kao svoj na svom. Za mene je takodje odlicna ona kompanija koja pita kako joj se kru oseca ali ne iz kurtoazije,npr oni jednom mesecno imaju sastank sa HGM i kapetnaom gde iznose zalbe,sugestije,molbe koje se daju narazmatranje i one koje su realne se primenjuju. j**** ti i pare i malo radnih sati ako se ne osecas kao covek bar na cas to ti znas posto je kod vas isto,bar koliko sam ja mogao da shvatim iz  Filipove price.
Sto se tice worlda ovog ne vaseg :D nemaju neko preterano ciscenje,a sto je najbolje od svega krecu uskoro ka Hvajima i rade celi west coast,na kompanijama na kojima sam ja radio pomocni konobar=runner.,isto je i ovde u principu,head vejtere nemaju,assistent waiter,waiter,tri assistent maitre,maitre i dva f n b manager-a,celi restoran broji 30 konobara i mislim da nema potrebe i za headovima. Verovatno neki od vejtera imaju in charge za tea time,snack i early bird...tematske vecere ne postoje,tematski midnight buffe-i ne postoje sto je odlicno,za promocije mi nista nije rekao posto ga to sad i ne interesuje,jer zeli prvo da nauci sve kako treba (radio je samo tri meseca u restoranu,pre toga je bio utility bar),i tako dalje i tako dalje....

Ubih sa duzinom posta,mozda sam nesto zaboravio da dodam...

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: The World
« Reply #17 on: 04/January/2017 »
Ispričavam se na ovim glupavim, duplim i neurednim postovima, nešto mi nije u redu sa tapatalkom ili prikazom, neznam ni sam s čime.

Ja ne generaliziram, na Oceaniji je cca asst waiter $1500, waiter $3000, na Carnivalu je asst waiter $1000, waiter 2000-$2500, Disney asst $3000-3500 , a waiter $4500-$5000. Royal je slična razlika kao i Carnival. A Royal + Carnival je možda i 80% svih brodova, ispravi me ako griješim. Prvi put čujem da postoji neka firma gdje je asst waiter $2800, a waiter $3000 i moram priznat da u to ne vjerujem. Jesi ti radio na Crystalu pa to tvrdiš? Ako je istina onda je to jako jako čudno, i u svojoj 18 godišnjoj konobarskoj karijeri za to nisam čuo, ali za sve ima prvi put .

Uglavnom mislim da je ovo jako dobra firma za konobarit, vjerovatno je i teško upast .
Super je što dijeliš ove informacije sa nama, mnogima će biti od velike koristi.
Ja posao na brodu gledam samo na 6 mjeseci puta x dolara, i 7 dana puta x radnih sati  To je ono što je fixno, to se ne mijenja, a sve ostalo su varijable koje su jako bitne, ali su jako podložne promjenama. Ja za razliku od tebe nisam radišan i ne radi mi se 13-14 sati dnevno, jer takav rad ostavlja posljedice i na psihu, a Boga mi i fizičke posljedice ( kičmatrans ) . Dugo sam na brodovima i u rest. departmentu, a još Boga mi nisam upoznao osobu radišnu i oduševljenu sa poslom konobara na kruzeru , tj. onakvu kao što ti sebe predstavljaš. Skidam ti kapu do poda.
Dok ja imam računicu 6x$ i 7xh , dok je tu balans, boli me uho i za hranu, i za smještaj, i za besplatno pivo, i ako imam supervizora debila, ma sve se to pregrmi, pitanje je jedino koliko ćeš kući donijeti novca . Nisam još upoznao osobu koja konobari zato što voli taj posao, a već 18 godina sam u tom businessu .

Samo nas ti izvještavaj i dalje, dijeli sa nama sve informacije što dobiješ !


Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: The World
« Reply #18 on: 04/January/2017 »
Pa pazi nisam radio na Kristalu na zalost ali imam prijatelje koji rade. Kao i na Regentu,Seaouburnu,CMV...genrelano svim kompanijama sa fiskom zaradom,bez pre paid i 50$ fiksne plate,ista je prica mala razlika u plati.
Na Kristalu vecu platu cirka 4000 imaju konobari u specijalnim restoranima.
Skroz se slazem sa ovim podebljanim,ali znas i sam kao i u svakoj sferi zivota,sto su kjudi sigurniji sve vise obracaju paznju na neke sitnije i manje bitne detalje u zivotu.
Parapsihologija,mnogo nam treba da se zadovoljimo a malo da budemo nezadovoljni.

Cim dobijem nove informacije prenosim.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
The World
« Reply #19 on: 04/January/2017 »
Kao što sam i naveo poviše, gdje god da sam radio, i na brodu i na kopnu, svugdje su razlike u plaći izmedu asst i waiteta bile osjetne, a u ovih 18 godina radio sam na ohoho mjesta .
Tebe bih molio da se ostaviš rekla/kazala informacija o plaćama, jer tu slabo ima istine, u prijevodu mislim da je $2800/$3000 laž, a ova tvoja izvlačenja tipa $50 fiksna plata, male razlike, ma to objesi mačku o rep. Ako sam u krivu obrisat ću ovaj account odmah i nikad više neću primirisati ovom forumu .
O ciframa piši onda kada budeš radio taj posao i u toj kompaniji, do tada se suzdrži od komentiranja istih jer ovdje nikoga ne zanima rekla/kazala cifre, prijatelj mi rekao, itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: The World
« Reply #20 on: 04/January/2017 »
Kao što sam i naveo poviše, gdje god da sam radio, i na brodu i na kopnu, svugdje su razlike u plaći izmedu asst i waiteta bile osjetne, a u ovih 18 godina radio sam na ohoho mjesta .
Tebe bih molio da se ostaviš rekla/kazala informacija o plaćama, jer tu slabo ima istine, u prijevodu mislim da je $2800/$3000 laž, a ova tvoja izvlačenja tipa $50 fiksna plata, male razlike, ma to objesi mačku o rep. Ako sam u krivu obrisat ću ovaj account odmah i nikad više neću primirisati ovom forumu .
O ciframa piši onda kada budeš radio taj posao i u toj kompaniji, do tada se suzdrži od komentiranja istih jer ovdje nikoga ne zanima rekla/kazala cifre, prijatelj mi rekao, itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nemoj da si bezobrzan sve vreme pisem lepo sa tobom. To sto si ti radio na oho hoo hoooo deda mraze sto kompanija ne znaci da si radio i na sto prvoj,drugoj trecoj na kojoj je gle cudom bas ovako kako sam napisao. Ljudi koji tamo rade su gle pukim slucajem moji prijatelji koje znam ceo zivot skoro. Zadrzi se ti svojih kompanija pa njih komentarisi, i napusti malo taj stav ja znam sve i uhvatio sam boga za muda. Mnogo letis. Prost primer,jel tebi plata 3500 dolara fiksno?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
The World
« Reply #21 on: 05/January/2017 »
Nije lijepo komentirat tude plaće, pogotovo ne na osnovu rekla kazala informacija. Ja sam u više postova na ovom forumu napisao kolika je MENI plaća , ukucaš u search i nadeš, i da , fix $3500 . Što ti sad spominieš tu informaciju? Kakve veze ima plaća butlera u kontekstu plaća konobara ? Da meni dokażeš da imaš neke "insajderske" informacije? Hahahaha , strašno. Ti imaš laganih problema sa logičkim razmišljanjem i donošenjem zaključaka.  Evo ti još jednom, ponavljanje je majka znanja : ne lupetaj se sa ciframa koje dolaze iz rekla/kazala izvora ! Ako misliš da su istinite zadrži ih za sebe , nikoga ovdje ne zanima što je tebi neki tvoj prijatelj prenio . Ja kada pišem nešto, a pogotovo kada pišem o plaćama, onda za razliku od tebe nikad ne prenosim rekla/kazala informacije, već samo one za koje sam 100% siguran, kojima sam svjedočio, i koje su 100% istina .  To što ja imam x godina iskustva, što sam radio na x kompanija i što imam završen x fakultet, ne pišem ja to da sebe uzvisim na ovom forumu, već isključivo da dam težinu mojim tvrdnjama, dok ti davaš težinu tvrdnjama : moji dobri prijatelji koje poznajem cijeli život .  Ja neznam sve, ali znam dosta, a to što znam prenosim iz gore spomenutih X-eva, a ne rekla/kazala priča. Imam ja dobru prijateljicu Dejanu u dining roomu na Crystalu, koja je prošle godine radila samnom na Disneyu, a i firma za koju radim je vlasnik i Crystala, mogao bih ja sa 90% sigurnošću saznati da li je plaća i razlika u plaćama izmedu asst waitera i waitera tolika kao što ti tvrdiš, ali iz principa ne želim, raspitivati se o tudim plaćama i prenositi rekla/kazala informacije, to nema nikakvog smisla .  Lijepo sam se zabavio na forumu, visim na tapatalku jer čekam neke vrijedne info na drugom forumu, a non stop mi izbaciva : somebody quoted xxx , haha . Budite mi pozdravljeni svi, čujemo se uskoro kada dodem kući , kada ću prenijeti nova iskustva sa ove lude kompanije !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: The World
« Reply #22 on: 05/January/2017 »
Nije lijepo komentirat tude plaće, pogotovo ne na osnovu rekla kazala informacija. Ja sam u više postova na ovom forumu napisao kolika je MENI plaća , ukucaš u search i nadeš, i da , fix $3500 . Što ti sad spominieš tu informaciju? Kakve veze ima plaća butlera u kontekstu plaća konobara ? Da meni dokażeš da imaš neke "insajderske" informacije? Hahahaha , strašno. Ti imaš laganih problema sa logičkim razmišljanjem i donošenjem zaključaka.  Evo ti još jednom, ponavljanje je majka znanja : ne lupetaj se sa ciframa koje dolaze iz rekla/kazala izvora ! Ako misliš da su istinite zadrži ih za sebe , nikoga ovdje ne zanima što je tebi neki tvoj prijatelj prenio . Ja kada pišem nešto, a pogotovo kada pišem o plaćama, onda za razliku od tebe nikad ne prenosim rekla/kazala informacije, već samo one za koje sam 100% siguran, kojima sam svjedočio, i koje su 100% istina .  To što ja imam x godina iskustva, što sam radio na x kompanija i što imam završen x fakultet, ne pišem ja to da sebe uzvisim na ovom forumu, već isključivo da dam težinu mojim tvrdnjama, dok ti davaš težinu tvrdnjama : moji dobri prijatelji koje poznajem cijeli život .  Ja neznam sve, ali znam dosta, a to što znam prenosim iz gore spomenutih X-eva, a ne rekla/kazala priča. Imam ja dobru prijateljicu Dejanu u dining roomu na Crystalu, koja je prošle godine radila samnom na Disneyu, a i firma za koju radim je vlasnik i Crystala, mogao bih ja sa 90% sigurnošću saznati da li je plaća i razlika u plaćama izmedu asst waitera i waitera tolika kao što ti tvrdiš, ali iz principa ne želim, raspitivati se o tudim plaćama i prenositi rekla/kazala informacije, to nema nikakvog smisla .  Lijepo sam se zabavio na forumu, visim na tapatalku jer čekam neke vrijedne info na drugom forumu, a non stop mi izbaciva : somebody quoted xxx , haha . Budite mi pozdravljeni svi, čujemo se uskoro kada dodem kući , kada ću prenijeti nova iskustva sa ove lude kompanije !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisam te pitao da pises esej  :waiting:,mislim da ljude ne zanima tvoje akademsko mlacenje slame ovde. Potvrdio si ono sto sam ja cuo iz "rekla kazala" izvora,to mi je i bila poenta. Pametnom dosta. Ako i dalje "neznas" akademiku sam si napisao da na brod idemo zbog para i ove ljude ovde zanima KOLIKA JE PLATA,najcesce pitanje na forumu. Prilici ti ovaj nadimak. Dovidjenja prijatno.  :pop1: :pilot:

Offline pavopuska

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: The World
« Reply #23 on: 01/February/2017 »
pozz, ja radim evo vec 6.ugovora na Seabourn Cruise Line-u pa se razmisljam poslati CV na The World il ne, dali cesto oni zaposljavaju ljude?!

Offline Barb

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Shop seller
Re: The World
« Reply #24 on: 02/April/2017 »
Zna li neko kakva je situacija u spa departmentu? :clapping: