Author Topic: Broadcast kao prvi posao  (Read 8904 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline inkieek

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #15 on: 28/July/2016 »
Predložio je da dopunim u CV da sam radio na BKTv jedno dve tri godine kao kamerman i da mu ponovo pošaljem CV.
Ovo ni Bogoljub Karić ne bi mogao da demantuje. Genijalan savet!  =""

Verovatno ćeš u utorak 02.08. imati preliminarni intervju sa ljudima iz seaAgency gde ćeš raditi Marlins English Language Test
http://www.marlins.co.uk/maritime-english/isf-marlins-english-language-test-for-seafarers/
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=127.0

Za svaki slučaj ponesi par desetina evrića (25 do 50) jer se test plaća.
Nemoj da guglaš "smart casual" jer ćeš na fotografijama videti hipstere u bermudama, sakoima i leptir mašnama.  :facepalm: Pojavi se izbrijan, ošišan... Cipele i pantalone (tamnije boje), svetlija košulja (poželjno dugih rukava), kajiš i to je to...

Please, do not forget to bring your CV on English language and passport copy. Interview  and presentation would take all day, by 17,00.
Ovo je verovatno forward-ovan mail i verovatno se ne odnosi na tebe. Koliko sam shvatio tvoj glavni intervju bi trebalo da bude 18.09. i dobićeš detaljne instrukcije u vezi toga. Za svaki slučaj provrti neki "scenario" u vezi pozicija za koje si apliciraio. Može da se desi da prođeš glavni intervju, dobiješ posao, a onde za par dana uradiš lekarski, pa viza...

I onda slaviš Novu godinu na kruzeru  :yahoo:


Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #16 on: 28/July/2016 »
"Svašta" nije mi bio cilj da bilo koga vređam ili bilo čiji posao manje vrednujem ali i sam sam završio Audio i TV tehnologije. Ono što se snima i montira na Princess-u je stvarno smešno i Brodcast Manageri sa kojima sam ja radio su daleko od ozbiljnih kamermana a tek da ne pričam o montaži i produkciji. Ali svi ti Filipinci zato rade za duplo manje plate i ugovore od 9 meseci.

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #17 on: 28/July/2016 »
Evo Update jedan.

Danas u 11, sam dobio poziv iz Zagreba, ako sam dobro razumeo takođe iz agencije, oko dolaska 02.08. u hotel Queen Astoria u Beogradu.
Ne znam ko su ljudi i koja je priča sada, ali ako sam ja dobro skapirao sve, to će biti kao neki job fair u hotelu, gde verujem kompanije predstavljaju sebe i da se tu prijavljujemo.
Ovo je naslov maila
EMPLOYMENT POWER/USPINJACA OPEN DAY IN BELGRADE, 02th of August at 09.00 - Hotel Queen Astoria

Tako da sam ponovo potvrdio svoj dolazak tamo i njima. Kada smo se čuli ja sam rekao da sam već potvrdio dolazak Dejanu iz SeaAgency našta je on rekao aha vi idete preko Dejana, e dobro.

Eto toliko, sad šta i kako će biti tamo, kao što rekoh nemam predstavu
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #18 on: 29/July/2016 »

Mićune,

Iako je ovo tema muškoga društva i totalno ne kužim se u tehnikalije po pitanju posla za koji aplikuješ, ali vidim da po tom pitanju ima dosta stručnjaka koji će da, pretpostavljam, dobronamerno te savetuju, samo bi da ti kažem iz osobnog iskustva (znam niko me nije pit'o al' ne mogu da ćutim/ne napišem) da ako je u pitanju sajam poslova/dan otvorenih vrata, a one koje sam posećivala do sada pokazali su da je konkurencija zaista ogromna, trebao bi po nečemu da se istakneš. U ovom slučaju osim životopisa, istakni se samopouzdanjem, kako Princ ti savetuje. Do not sell yourself short. Jer ni ovaj/ova koji je pisao/la ovaj general invite za ovu prigodu očigledno nije oriđiđi engleski govornik/ca. Tako da je moguće da je hepening predviđen za manje-više sve koji se tamo zateknu i/ili žele da se tamo zateknu te mogu da dođu i prisustvuju/sudeluju u istom. Međutim, pretpostavka je da će tamo da zateknu se i regruteri/regruterke koji imaju utjecaja na zapošljavanje te je dobro biti pripremljen/a.

Drugo, ako je ovo generalni poziv za sajam poslova/otvorenih vrata i iako ne navodi o kojim kompanijama je reč, odnosno koje kompanije će da sudeluju na hepeningu odnosno koje su to kompanije za koje regrutuju, ipak bi malo pogledala šta je to 'smart casual' na: https://en.wikipedia.org/wiki/Smart_casual. Ako na tom sajmu poslova bude neko iz NCL-a i/ili Royala Caribbean da se uputim u njihovo shvatanje 'smart casual' pa da barem imam neke smernice šta da iskombinujem. Nakon šta bi iskombinovala, priupitala bi Dejana, kojeg spominješ, jel' to u redu. Jer 'smart casual' je veoma širok i općenit pojam.

Pogledaj malo: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=4599.0 jer evo naišla sam na to i nisam recimo znala za ovu statistiku da 65% šefova/šefica (a moguće i regrutera/regruterki) kaže da odeća može da bude odlučujuća između dva/dvije po kvalifikacijama slična/e kandidata/kandidatkinje. Šta je, prema mom mišljenju, veoma veliki postotak i potvrđuje onu "First impressions count" i "Odeća čini čoveka/ženu". U redu, post je od pre 4 godine, ali nadam se da 'First impressions count' i dalje znače barem stranim kompanijama koje još uvek ne zapošljavaju onoga koji pojavi se u trenerci i patikama, kao šta je bio slučaj kojem sam prisustvovala prilikom zapošljavanja u hotelu s pet zvezdica na domaćim prostorima.

Naravno da to odelo/odeća nije garancija za dobivanje posla, ali može da pridonese stvaranju pozitivne celokupne impresije o kandidatu/kandidatkinji od strane regrutera/regruterke.

Jednom kada posao dobiješ, možeš očigledno definitivno da opustiš se na galender/rukohvat kao i čika oficir (2:27)
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=4361.0


Srećno
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #19 on: 29/July/2016 »
Pozdrav Malena.
Hvala za savet, uz citanje ovog foruma poslednjih par dana, skapirao sam da jednostavno i jeste do tebe i tvog razmisljanja. Ako razmisljam da necu proci ili da ne znam, nemam samopouzdanje u sebe to se vidi i realno, sta ces im. Njima pored znanja, kapiram kao i u ostalim firmama, su potrebni ljudi koji se mogu uklopiti u ekipu i pored toga raditi.
Sto se tice smart casual, ja to posmatram iz druge perspektive. Namerno je data opcija koja je toliko velika da bi realno testirali na prvi pogled ljude koji dolaze. Tu se vec pravi selekcija neke vrste. Da li si krenuo na plazu, na izlazak uvece, na poslovan sastanka...
Meni je ovo prvi put da se prijavljujem na ovako nesto, iskreno trebalo mi je malo vremena da se prebacim na ovaj nacin razmisljanja oko posla i poslovnosti, znas pozivnice mailom, potvrdite, obucite se ovako, bice intervjui....
Posao kada sam ja trazio, 2003, bila je varijanta, jel znas ovo, znam, ok ajde upadaj. Na RTS i ne mozes uci, kapiram da je tako i sugde, bez da ti nije neko otvorio vrata, ubacio te, i zatvorio ih, pa se ti snalazi. Meni licno je tako bilo. Uvek mi je bilo bitno samo jedno, da osobu koja me je dovela niko nikada ne proziva u vezi mene.
Videcemo, pripremio sam smart casual deo, sada ostaje deo da malo prodjem za vikend neka pitanja za A/V sekciju, mada generalno idem na opciju Digitala. Da budem iskren, ne znam sta ce tamo da se desava osim da mi je receno, kao prezentacija, malo cemo da pricamo i tako to. Kapiram neki mini intervju u svakom slucaju.
mada sto rece Princ, samopouzdanje i sigurnost u sebe mnogo znaci. Sam stav i nastup je bitan u tom smislu da mogu da vide da nisi neki lik koji ce na pola puta do kariba da se digne u vazduh skoci sa broda ili da pocne da places.
Ali , Malena, u svakom slucaju veliko HVALA na podrsci. Bez zena nista :) Opasan vetar u ledja :)
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #20 on: 29/July/2016 »
Micune kad kazu smart casual oni misle business suit moze jedan save na forumu se svi trude da zadrze anonimnost bar u meri u kojoj je to moguce. Ponekad i regruteri posecuju ovaj forum tako da kad koristis svoje pravo ime moras da vodis racuna da ne povredis regrutera jer su neki vrlo sujetni. Lepo se provedi u utorak...

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #21 on: 29/July/2016 »
Pozdrav. Ok jasno mi je priča oko imena ali nisam nikoga stavljao u bilo koji neprijatni kontekst niti sam pricao ruzno o nekome. Generalno sam se raspktivao oko toga sta mogu ocekuvati u smislu eventa na koji idem. Sto se tice odevanja takođe je to jedan veoma opsiran pojam pa rekoh pitati da cubem iz iskustva drugih ljudi sta bi to konkretno bilo.
Ali dobro jasno. U svakom slucaju ostaje da se pripremim za utorak pa ću videti sta i kako će biti.
Hvala za savete i pomoć.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #22 on: 30/July/2016 »
@Mićun Drinčić
Danas svaka šuša može da napiše bilo šta o bilo čemu šta je po defoltu ne smešta u kategoriju eksperta pa stoga nema potrebe za kapitalnim hvala jer ima ovde mnogo više ljudi koji su duže aktivni članovi/članice Foruma, a pomogli su i pomažu svojim konstruktivnijim savetima.
Molim te ne krsti me u Malena. Da sam htela to korisničko ime prilikom prijave na Forum pod tim imenom bi se i prijavila.
To bi ti otprilike bilo kao da sam te u prvom saobraćanju oslovila s Ćiro jer mi na avataru ličiš na Ćiru Blaževića iz mlađih dana. Mislim nismo si baš toliko dobri jer uopšte se ne poznajemo. Kužiš, Ćiro sine?
I ne, nisam sujetna regruterka. Samo sam slobodna padobranka koja, uz već navedene akronime, ima selektivnu agresivnost, unapređen stadij nesigurnosti i sofisticirana čula za promatranje okoline. Ali tja, šta ćeš, navodno da ranjivost je lepa.
 
Peace&srećno.
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #23 on: 30/July/2016 »
Sve što si rekla stoji i izvini na pristupu koji sam imao, ali bez zaista ikakvih loših namera.U pravu si, da si tako htela da se zoveš kako sam te preveo ili prekrstio, to bi i napisala. Moja greška i izvini na naivnosti, pogrešnom pristupu i načinu na koji sam to uradio.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #24 on: 30/July/2016 »
@Mićun Drinčić
No hard feelings. Zaista. Sve kul je baj d puul.
Kombinatorika ne ide mi u prilog: Staroj babi svaka dlaka smeta (ide ta izreka malo drugačije, al' žensko sam pa sam morala da je prilagodim) + ponekad/većinom ne mogu da ćutim + predirektnost. Iju bre, đe ćeš gore od ove kombinacije.

Naravno nisam ništa ni zamerila, zato napisala sam peace&srećno.
Uz želju da uspeš u ostvarenju svega štagod si želiš, svako dobro, srećno i puno uspeha u daljnjim koracima nove avanture. Od srca.

Peace&love&happiness.

Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline inkieek

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #25 on: 30/July/2016 »
Sve što si rekla stoji i izvini na pristupu koji sam imao, ali bez zaista ikakvih loših namera.U pravu si, da si tako htela da se zoveš kako sam te preveo ili prekrstio, to bi i napisala. Moja greška i izvini na naivnosti, pogrešnom pristupu i načinu na koji sam to uradio.

Ma pusti Dve Tačke D Malu Jednu... Ko joj je kriv što je izabrala tako komplikovan username. Ja lepo spustim ruku na tastaturu pa šta ispadne.

Mada u pravu je za ono u vezi samopouzanja. Samopuzdanje je jako bitno, skoro kao strani jezik i osmen.

Anyway...

Mi se malo zezamo da bi te opustili. Prolaziš sigurno.
Sve najbolje.




Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #26 on: 31/July/2016 »
de ba malena... neka bona, pusti

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re:
« Reply #27 on: 31/July/2016 »
"Svašta" nije mi bio cilj da bilo koga vređam ili bilo čiji posao manje vrednujem ali i sam sam završio Audio i TV tehnologije. Ono što se snima i montira na Princess-u je stvarno smešno i Brodcast Manageri sa kojima sam ja radio su daleko od ozbiljnih kamermana a tek da ne pričam o montaži i produkciji. Ali svi ti Filipinci zato rade za duplo manje plate i ugovore od 9 meseci.


kontam buraz. ni ovdje nije nesto bolje. uradis neku smijesnu stvar, obicnu i smijesnu, svi se sjebu, kazu: kako?! nemas pojma kako je opusteno i lagano kad niko od broadcasta ne ocekuje nista gotivno, nekad i anojing da ti pravo kazem.. inace ljudi sto su radili u drugim firmama kazu da je ipak ovo malo drukcije. ovde si bukvalno zaduzen za video. montaza, snimanje, skedjuling, ostalo normala, rasterecen totalno, mislim ako neko smatra poslom sto nekad smanjis bgm, sto nekad trazis satelit, ja ne znam...

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #28 on: 02/August/2016 »
Update:

E pa ovako ljudi. Prosao sam dalje na sledeći intervju 18.9. koji će biti opet u Beogradu.
Ljudi bilo koliko hoćes taman za jedan kruzer :D. Koliko sam uspeo videti ostadose oni i posle 17...
U glavnom, EP je vrsio intervjue i selekciju.
Za BT poziciju nas je bilo dvoje ali nisam ukacio ko je bio drugi.
Inace informacija sa pocetka je RC prima samo light, stage i nisam ukacio koja je treća pozicija mozda ton jer je otisao na kraj sale u momentu tog izgovaranja tako da nisam najbolje cuo.
Navodno i dalje je zabrana za primanje odavde na RC. Da li je zvaka ili ne to već ne znam ali "S" iz EP je tako rekao.
Eto toliko, htedoh javiti progres priče.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline LazarD

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Broadcast kao prvi posao
« Reply #29 on: 02/August/2016 »
Bravo!

Nisam iscitao celu temu nemam vremena, pa ne znam za koju si konpaniju aplicirao a i nisam iz te branse.

Video sam na fb juce da NCL trazi broadcast tehnicare. Evo ti i link na kojem mozes direktno da apliciras i da procitas sve o poziciji. Srecno!
https://career8.successfactors.com/career?career_ns=job_listing&company=NCLPROD&navBarLevel=JOB_SEARCH&rcm_site_locale=en_US&career_job_req_id=12261&selected_lang=en_US&jobAlertController_jobAlertId=&jobAlertController_jobAlertName=&_s.crb=%2bgloO1xc8pKq3NYZXJA7B8a3kOk%3d