Author Topic: Kakvo znanje treba za da se dobie pozicija bar waiter ( NCL ) ?  (Read 2451 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Sta traze na interview za bar waiter za NCL?

Offline Enzzo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
  • Country: Bosna i Hercegovina
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=11200.0
ova pitanja su bila najcesca na zadnjem ncl-ovom interviju, mada sve zavisi koji te regruter spopadne mene nije pitao nista od ovog "tehnickog" djela vec samo uopsteno pricali

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Ono sto bi ti sigurno obezbijedilo posao je dobro poznavanje jezika i tvoja samouvjerena pojava, mislim da su sva pitanja kojima provjeravaju znanje tu samo da bi se "ispunio protokol"...oni su svijesni da nikakvo znanje sa kopna ne moze pripremiti covjeka za "ovo" ;-) Znaci poenta je da uvjezbas dobar naglasak (makar i samo za tih 10 min) i da vijezbas (ili sama) sa nekim, ako nista drugo pred ogledalom...nauci dosta o kompaniji, nauci dosta o customer service-u itd...naravno trebalo bi se znati bar 15-ak internacionalnih piva, 12 glavnih sorti vina, 20 top koktela (sve to imas na google-u) pozdrav

Offline Username

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Recruitment Agency: Zagreb Employment
  • Job Title: Waiter, interested in Bartender
Ja sam prosao za waitera ali sa naznakom da sam radio kao koktel majstor sto nisam samo sam zavrsio kurs, a od iskustva u ugostiteljstvi imam dvadeset dana sanker sto sam bioi par promocija za koktele, pitao me da mu nabrojim koktele koji su najvise prodavali cini mi se pitao me je long island kako se pravi, vrste piva i podjela ali bas detaljna npr.   Ale i lager i jos dalje..., malo sam bio zatiltovao ali sam se izvukao na kraju kad sam rekao nesto o sebi sto se tice engleskog