Author Topic: Viza za rad u brodogradilištu u Italiji  (Read 1872 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Viza za rad u brodogradilištu u Italiji
« on: 17/August/2016 »
Pozdrav,
Da li možda neko iz Srbije ili ostalih zemalja van EU ima iskustva da su ga slali na pripremu broda za isplovljavanje iz Italije. Da li ste vadili Italijansku radnu vizu?

Šalju me na Majestic dva meseca u Italiju i prvu plovidbu. U Princessu ne znaju da li mi treba radna viza za ta dva meseca dok ne isplovimo. U ambasadi znaju samo ako radim za Italijansku kompaniju da mi treba. Kao poslovni posetilac mogu da boravim 90 dana bez vize.

Hvala unapred.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Viza za rad u brodogradilištu u Italiji
« Reply #1 on: 17/August/2016 »
Dok su pripremali Carnival Vistu pre par meseci, isto u italijanskom brodogradilištu, bila je potrebna samo šengenska viza (odnosno sa SRB pasošem nije trebalo ništa).

Ne razumem kako u kompaniji mogu da ne znaju te stvari, pa ne bave se prodajom bureka... verovatno taj/ta ko ti je odgovorio ne zna ni gde je levo, a gde desno, a pitanje nije prosleđeno osobi koja zna. :giggle:

U suštini, potreba za vizom je određena time da li radiš u samom brodogradilištu ili na brodu.

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 17/August/2016 »
Hvala puno Prinče. Na žalost nemaju pojma i meni su poslali mail da se raspitam u ambasadi i da saznam. I meni je zvučalo neverovatno ali na žalost je istina. Problem je što ja baš želim da se prebacim na novu klasu a oni lako mogu da pošalju nekog Bugarina umesto mene. Zvanično i dalje radim za Princess i koliko sam uspeo da saznam brod je već registrovan na Bahamima. Tako da je to praktično kao i dry dock i mislim da nema potrebe da vadim radnu vizu. Na sajtu ambasade ako popuniš da poslovno putuješ do 90 dana izbaci da ti ne treba viza. Nemoguće da nisu do sada slali ljude odavde na pripremu broda za isplovljavanje ali kao što sam napisao mislim da ih baš briga da se cimaju. Hvala još jednom.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Viza za rad u brodogradilištu u Italiji
« Reply #3 on: 18/August/2016 »
Ja sam sa nekoliko ex-Yu nacija radio u brodogradilištu (na brodu) par mjeseci dok brod nije isplovio, nikakva viza nije trebala ..
Kad smo išli u grad, nosili smo pasoše i crew ID.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 18/August/2016 »
Hvala CEO. Poslaću im odgovor da do 90 dana ne treba.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Viza za rad u brodogradilištu u Italiji
« Reply #5 on: 04/December/2016 »
Ne treba ti nista,uzivaj ;) Kad dodjes tamo trebalo bi da dobijes neki papir,to se koristi kao licna katra,posto ce posose uzeti crew office,kao da si na brodu.Jedini je problem sto sa tim papirem mozes da se kreces samo po Montfalkone-u,nije dozvoljeno da se napusta to mesto.
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 05/December/2016 »
Hvala puno.