Author Topic: Hepatitis C  (Read 1815 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ljubicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hepatitis C
« on: 19/August/2016 »
Moze li da se dobije lekarsko ako imam positive Anti HCV, ali je PCR na hepatitis C negativan. Hep. je izlecen pre nekoliko godina i virus nije aktivan, ali do kraja zivota ostaje positive anti HCV. Hoce li neko napraviti oko toga problem? Ima li nade za lekarsko ili da odustanem od svega?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hepatitis C
« Reply #1 on: 19/August/2016 »
Što ne pozoveš lekarsku ustanovu i pitaš?
Zapravo i mejl možeš da pošalješ, evo na primer pitanja@belmedic.com

Mi smo ti više kvalifikovani da odgovaramo na pitanja šta ima da se popije u crew baru i kako se obući za intervju, nego da preko USB-a dijagnostikujemo viruse i dešifrujemo razne medicinske troslovne skraćenice. :giggle:

Srećno! :uzdravlje:

Offline Ljubicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Hepatitis C
« Reply #2 on: 19/August/2016 »
Hvala na brzom odgovoru, i hvala na info. Pisacu na taj mail i valjda ce se naci neko ko moze tamo da mi pomogne oko ovoga

Pozz.... javim ako nesto saznam, mozda nekome zatreba odgovor na ovo

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hepatitis C
« Reply #3 on: 20/August/2016 »
Nadam se da će moći da ti konkretno odgovore, jer oni vrše preglede za brodske kompanije i njihovi doktori donose preliminarne Fit For Duty ocene.

Želim forumu dobre vesti od tebe. ;D :wave:

Offline Ljubicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Hepatitis C
« Reply #4 on: 23/August/2016 »
Evo me sa dobrim vestima! U Belmedicu su jako brzi na odgovorima, i vrlo detaljni. Trazili su mi da posaljem precizne nalaze, "tačan rezultat kvalitatitnog i kvantitativnog PCR testa na Hepatitis C kao i vrednosti transaminaza (AST, ALT), biliurubina, Gama GT." U daljem odgovoru na moj mail, stoji ovako:

"Ukoliko su i kvalitatitivni i kvantitativni PCR test negativni, jetrene analize uredne - Vi onda nemate znake hroničnog hepatita C pa prema PRAVILNIKU o zdravstvenoj sposobnosti pomoraca nemate trajno ograničenje za rad na brodu."

Nakon toga, doktorica je sve moje nalaze prosledila ovlascenom doktoru da bi dobila finalno misljenje. I danas je stigao ovakav odgovor: "Konsultovala sam ovlašćenog lekara za pregled pomoraca. Prema nalazima koje ste poslai, što se Hepatita C tiče, nema razloga da ne dobijete pozitivno mišljenje za rad na brodu - tankeru. Zahvaljujemo se na poverenju."

Eto, nadam se da ovo moze nekome da pomogne, da razjasni nedoumice oko hep.C

Pozdrav i hvala na podrsci...!!!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hepatitis C
« Reply #5 on: 23/August/2016 »
Ura! :uzdravlje: