Author Topic: Crystal River Cruises. Jel' zna neko nešto o ovoj kompaniji.?  (Read 6986 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Jel' zna neko nešto o ovoj kompaniji.
Znam samo da imaju okeance i da su ove godine izašli i na rijeku sa jednim brodom Crystal Mozzart, pa ukoliko neko zna informacije o uslovima, platama, itd. slobodno da piše.
Na mojoj trenutnoj kompaniji se sire glasine da ce plate da budu oko 1650 evra plus tips.

Mozda bi mogli da ubacimo ovo kompaniju kao posebnu kategoriju.

Pozdrav!

Offline nemanjat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Marta ove godine popunim online aplikaciju i posaljem. Posle par dana, pozove me Torill Kristiansen. Pocinjemo da pricamo gde sam radio, gde sam cuo za njihovu kompaniju, da li znam nesto o njima... Dosta je bilo neobaveznog razgovora, htela je da vidi kakav je moj engleski. Ja sam aplicirao za utility, pa je krenula da mi prica kako ce  sledece sezone imati dva nova recna broda, kako su ozbiljna kompanija, ugledna... Bila je iznenadjena kako dobro govorim engleski i rekla mi je da dosta zaposlenih ne znaju dobro engleski jezik(?!), a njihovi putnici su vecinom Ameri, Englezi. Nisam znao sta je utility piccolo, pa mi je rekla da ce mi poslati kratko objasnjenje sa duznostima i ocekivanu platu, koja je 1600 eura za tu poziciju (isto je i za obican utility). Nije napisala da li je tu tips.
Culi smo se opet sutradan, i rekla je da je jos ostalo da se vidimo na intervjuu uzivo, koji ce biti u Budimpesti, ali da jos ne zna datum i da ce mi javiti za par dana i da me ima u planu za maj ili jun kada Mozzart treba da isplovi. Prodje 2 nedelje, nje nema. Rekoh da posaljem ja njoj, pa sta bude. Dobijam odgovor da nece biti intervjua i to je to. Bilo mi malo glupo, ali dobro, sta sad.
Pre nekih mesec-dva, posaljem joj opet poruku gde pitam za sledecu sezonu, kaze mi da ce me imati u vidu i da opet apliciram. Posle se javlja neka Alya Ammouche, koja mi kaze da nema mesta. Nek im je sa srecom, sto se mene tice.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Vlasnici ove kompanije,kao i Crystal/Star/Dream cruises je Genting Hong Kong - Kineska kompanija koja je u vlasnistvu bogatog Malezijca koji je procijenjen na cca 5 milijardi dolara. Imaju 30ak % NCL-a i kupili su nedavno poznato brodogradiliste u Njemackoj Meyer Werft - Papenburg, da sto brze prave svoje brodove. Ja radim za Dream, i mislim da je rad za Crystal river pun pogodak, sve naj !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nek im je sa srecom, sto se mene tice.

ozbiljna kompanija ...  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Suncica64

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Ciao ljudi! Ja sam radila za Crystal Ocean i bilo mi je cisto ok, onda sam igrom slucaja otisla na Viking River. Torill je bila zaduzena za crew, pa ju je zamjenio neki lik. Pretpostavljam da je presla na river.
Bas da nikog nema da je radio ove sezone na Mozartu?? -()-

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Zanimljivo kako se uopće ne priča na ovom forumu o njima a čini se da su u prilično konkretnoj ekspanziji. Riječ je o pravoj revoluciji u riječnom cruisingu, tako da ne sumnjam da se radi o najboljoj riječnoj kompaniji trenutno, navodno se Uniworldu tresu gaće. S obzirom na dizajn i veličinu Crystal Mozarta, sigurno može pružiti i posadi bolje životne, pa i radne uvjete nego što je to inače slučaj. Ne znam da li neka agencija surađuje s njima, ali vidim da je moguće direktno aplicirati. Zar nema baš nikog da je pokušao i dobio neki odgovor od njih?

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Caocao. Ja sam pred kraj prosle godine aplicirao kod njih, bez ikakva iskustva i dobio sam sljedeci odgovor:

Dear Applicant,

We thank you for your application with Crystal Cruises.
 
Please note that in order to continue the process, you need to complete the attached application form.
 
In addition we kindly ask you to provide us with the following documents and information:
 
Applicants with previous cruise experience
·         Appraisal, kindly send us appraisals from your last three contracts
·         Reference check, name and e-mail address to minimum three of your current/former Supervisors/Managers from your time onboard
 
Other applicants
·         Letter of recommendation, kindly send us Letters of recommendation from you last three employers
·         Reference check, name and e-mail address to minimum three of your current/former Supervisors/Managers
 
 
Please do not hesitate to contact us if you have any questions.
 
Looking forward to hear from you!
 
 
Thank you and kind regards,
 
 
Crystal Cruises Manning AS
Jernbanetorget 4B, 0154 Oslo, Norway
Office phone: + 47 23 35 79 00

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Jako su rigorozni po pitanju appraisalsa i ref. checka
Inače kompanija bomba, puna para. Ja radim za istog vlasnika na sestrinskoj kompaniji i ovaj ugovor je svih 2000 zaposlenih na ovom brodu dobilo bonus u iznosu od 1,5 plaće, a koliko mi je dobro raditi za njih govori činjenica da sam ugovor od 4 mjeseca sam produžio na 8 . Ostalo mi još samo 99 dana, možda opet malo produžim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Nazalost za nas koji nemaju EU pasos  :ban: ostaje da cekamo neka bolja vremena da apliciramo.

Offline siriusblack

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Ja sam prošao interview za butlera. Ukrcaj mi je u 7. mjescu na Crystal Bach, novi brod. Uvjeti su bolji nego na ostalim riječnim kompanijama. Prijavio sam se direktno na njihovoj stranici i odradio Skype interview, ali zapošljavaju samo crew sa EU putovnicom.
Toliko za sada :)

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Ja sam prošao interview za butlera. Ukrcaj mi je u 7. mjescu na Crystal Bach, novi brod. Uvjeti su bolji nego na ostalim riječnim kompanijama. Prijavio sam se direktno na njihovoj stranici i odradio Skype interview, ali zapošljavaju samo crew sa EU putovnicom.
Toliko za sada :)

I ja idem na bach 01.07 🍺 Vidimo se

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Kakva je para ovde zna li neko? Tips?

Offline siriusblack

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Kakva je para ovde zna li neko? Tips?
Odradio sam 13 dana trening samo na Mozartu. Plaća je za konobare, butlere etc. 2100€ fixna na brodu i doma. Ugovor je 3-1. Tips ovisi, konobari uzimaju od 600-800€ mjesečno, a butleri puno vise. Super je lova i kompanija za sad.
Plaćaju mirovinsko i zdravstveno na Malti, pa nakon 5 godina odrađeno imaju neke fore da imaš pravo na dio mirovine kad napunis starosnu dob.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline robhino123

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Dobio sam poziv za intervju jel mi mozes reci koja su pitanja bila na intervju za Butlera.I jos me zanima taj test na brodu za Engleski jel tezak i sta ako imas ispod 80 procenata.

Offline pavopuska

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Pozdrav.
Evo nakon 4 godine rada na Seabournu kao waiter odlucio sam se prebacit na riječne tj na Crystal River. Jako su strogi vidim oko appraisal i referencea. Sto se tiče toga sve je prošlo ok. Javili su mi čim službeno dam otkaz na Seabournu da ćemo obaviti skype intervju. Zanima me dali je netko vec obavio intervju za waitera u restoranu i kakva je situacija na njihovim brodovima.

Unaprijed zahvaljujem  ;)