Author Topic: Mogu li me zbog ovoga (kifoza, skolioza) baciti na lije?ni?kom?  (Read 3506 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Plavac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav svima!

Čisto me zanima, prije ozbiljnijeg bacanja u trošak sa brevetama i sličnim čudama, postoji li mogućnost da me zbog ovog bace na liječničkom?


Naime, baš sam prije koji dan pravio liječnički za "normalni" posao na kopnu i prošao sam, ali za brod se uvijek bojim kako puno detaljnije pregledavaju (ili sam u krivu?)


EKG, spirometrija, sluh, krvna grupa, tlak itd. Sve super. Vid je ok, al to planiram srediti.
E sad, mene brine to što imam malo krivu kralježnicu (kifoza, skolioza) i to što sam 2 puta lomio ruku i što je krivo zarasla kost tj. nije namješteno. Mislim, funkcionalna je ruka skroz, ali primjeti se da je kost krivo zarasla.

Jel mogu zbog toga zahebavati?

Zahvaljujem!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Mogu li me zbog ovoga baciti na lije?ni?kom?
« Reply #1 on: 24/May/2016 »
Nije toliko problem medical (koji se u 99% slučajeva prolazi rutinski), koliko - šta će biti sa tobom na brodu.
Koji posao ćeš raditi?
Na nekim pozicijama i potpuno zdravi ljudi sje*u kičmu, ruku, nogu, dobiju bolove... a ti već ideš "polovan".

Offline Plavac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Struja.
Tj. asst. električara na početku.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
to možeš raditi sa skoliozom ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Plavac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Hvala vam  :uzdravlje:
Dakle vjerojatno neće zahebavat..

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Ljudi malo pomoc molim vas. Treba da uradim medical za Carnival. Imao sam psorijaza na dlanovima ali sad je potpuno nestala ali i dalje primam terapija , dermatologom kaze da moram da dovrsim terapija. Velika nedoumica mi je dal na ljekarskom da kazem da sam imao psorijaza ili ne.... I kako ja bih sa sobom ponesio potrebni ljekarstva na brodu, jel treba tamu da se prijave? Dal ce biti nekoj problem?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Struja.
Tj. asst. električara na početku.

Ne verujem da ce biti problem. To ipak nije cist fizicki posao, niti ukljucuje dugo stojanje na nogama svaki dan...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Idem na poziciju assistant waiter - Carnival. Sutra radim ljekarsko . Ne znam dal da prijavim da koristim neke lekove i dalje...

Offline PureVision

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Čitajući ovu temu, pretpostavljam da bi mi sa skoliozom bilo nemoguće raditi kao assistant cabin steward na brodu? :/

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Neće ono tebi slikati kičmu, ali ne znam koliko bi ti bio u mogućnosti odrađivati posao sa takvom dijagnozom ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Čitajući ovu temu, pretpostavljam da bi mi sa skoliozom bilo nemoguće raditi kao assistant cabin steward na brodu? :/
Moj ti je prijateljski savjet da batalis brod,nije vrijedno.Kicmu ces samo jos vise unistiti i mozes sebe dovesti do toga da imas dugorocne posljedice.

Offline PureVision

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Hvala vam na savjetima :) Vjerujem da je bolje da odustanem, no svejedno ću se posavjetovati s ortopedom oko ideje da radim ovakav posao jer mi je baš bila velika želja i sad mi, posve neočekivano, daju ovu dijagnozu  :pad: