Author Topic: Odbijen na ljekarskog za Carnival. Dali pokusati na Princess?  (Read 5647 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Odbijen sam na ljekarskog za Carnival . Dal da probam na Princess. Dali sum vo nivniot sistem zaveden ?

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Najbolje popricati sa agentom ali ne verujem,to je jedna korporacija,Princess pripada Carnivalu.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re:
« Reply #2 on: 28/August/2016 »
A zasto su te odbili?

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Zaradi toa sto imam psorijaza.

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Pa rizično je jer Princess i Carnival su u istoj korporaciji; Carnival Corporation & plc.
Bolje ti je da pokušaš za NCL ili neku kompaniju koja nije u Carnival korporaciji.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline bender28

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Nisam stručnjak ali to je najbolje da popričaš sa doktorom, zašto kako koliko je ozbiljno i ostale stvari.
S obzirom da je to kožna bolest a pošto na brodu živiš sa cimerom u 2 kvadrata očito je da će on to kad tad primjetiti i ako te pošalju u medical odmah te šalju kući.

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Ma kakov doktor. Ja lecam psorijazata so poveke dermatolozi. Psorijazata ne e zarazna  bolest tuku samo estetski problem. Plus ja kontroliram so lekovi i celosno e pod kontrola.

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile

Sve šta ćeš u narednim recima da pročitaš, Kokcidioza, govorim ti u najboljoj nameri i molim te nemoj da se ljutiš.

Lepo nazoveš, napišeš mail i/ili odeš do ovlaštenog/e lekara/ke za Princess (ili bilo koje druge kompanije). Pojasniš mu/joj/im svoju situaciju do u tančine i obrazloziš svoje dileme oko toga ima li smisla da se prijavljuješ ili ne.
Naravno budi spreman da od svih čuješ ne. Ne kažem da će svi da kažu ne, samo budi spreman i na takvu soluciju. Jer opet zavisi i od tebe i tvog pristupa, tvoje motivacije i spremnosti na izdržljivost u smislu strpljenja.
Samo onaj ko je ovlašteni/a lekar/ka za određenu kompaniju, prema mom mišljenju, može da ti dadne potpuno preciznu informaciju o mogućnosti ukrcaja na osnovu informacija koje ćeš da im predočiš specifično vezano za tvoj slučaj. Mislim da čak ako ovde i ima lekara/ki ne mogu da ti kažu ništa konkretno osim ako nisu ovlašteni za određenu kompaniju.

Ne znam zašto to već nisi uradio. Prošlo je maltene dva meseca od kada si odbijen za Carnival. Ovde mislim da teško da ćeš da dobiješ koncizni zdravstveni odgovor u vezi svoga slučaja pa time i prijave za Princess (ili bilo koju drugu kompaniju) osim ako ovlašteni Princess-ov lekar/ka (ili lekar/ka bilo koje druge kompanije) nije/nisu anonimni član/ovi Foruma. Al' valjda bi ti do sada već neko od njih odgovorio.

Osim toga, ako od lekara dobiješ pozitivan odgovor u kojem ti on/ona kaže da možeš da se prijaviš (o kojoj god kompaniji da je reč) i ti se javiš agenciji i do u tančine im ispričaš priču krenuvši od Carnivala i odbijenice za lekarski (spomenuvši naravno i tvoju korespondenciju s Carnivalovcima), opet će da nastane problem jer ti i devojka želite da idete zajedno na isti brod, istim avionom i biće opet drama ako ne budete imali isti let, ako niste na istom brodu ili ako ovoga puta ti budeš primljen, a ona recimo ne.
U slučaju da sve se i odigra po tvojoj fikciji, onda će da krene cvilidrečenje koliko čekate: "Ima li još puno PapaŠtrumf?", "Rekli su tada i tada, a sada čekamo vec 3, 5, 6 meseci, godinu dana."

S druge strane, čini mi se da zapravo nisi dovoljno zainteresovan u smislu da si pro aktivan u traženju i saznavanju onoga šta te konkretno zanima na odgovarajućim ovlaštenim mestima (osim Foruma) i da zapravo kao da ti više odgovara čamiti nego se aktivirati. 
Malo sve deluje kao pekmezasto kukumavčenje: "Traži pos'o moli da ga ne nađe" uz čekanje da ti neko baci pasulj, gleda u magičnu kuglu i još da, kao kruna svega, doleprša dobra vila i baci malo pixy dust.

U dva meseca već si mogao da napišeš kratko izvešće o svojem iskustvu i saznanjima po pitanju vlastitog slučaja.
Uzimajući sve ovo u obzir, moje mišljenje je da odustaneš od brodova i celokupne priče o brodovima. Uštedićeš si vreme, živce i šta je najvažnije novce.

Lično da sam zainteresovana, u poslednja dva meseca do sada već bi imala broj cipele lekarke, čime hrani kuče i gde  pije prvu jutarnju kafu/čaj o čemu bi do sada postojao sadržajni elaborat.

Magic 8 ball says:  "Luke, the force is not strong within you."

Anywho, good luck.


 
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Prvo gospodza drska si i go stavas tvoeto mislenje nad se . Vo ovie dva meseca jas celosno go imam opisano mojot slucaj so Carnival na ovoj forum . Ako tolku sakas da delis pamet prelistaj gi ubavo site temi i posle komentiraj moze ? Treto se ispostavi deka jas imam lekarsko fit for work a Carnival go pregleduva i kazuva denied . Tuka nesto ne ti e jasno ?  Kakov lekar ovlasten mi zboruvas ti ? Gluposti . I drugo tebe voopsto ne treba da te zanima dali treba da se otkazam od brod ili ne ok ? Ti si tuka ako mozis nesto da pomognis i ako sakas da odgovoris na konkretno prasanje . Dokolku ne se pronajde nema potreba da komentiras . Ali toa e Balkanci... nadaleku sme poznati po svoite gluposti. ;)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
It's complicated.
Kokcidozin problem komplicira i stvar da mu je cura prošla za Carnival, a on nije. Tj jest, prošao je, pa je kompanija rekla da nije.
I to ti je sad ta frka. Ako on i dobije posao na nekoj drugoj kompaniji, to je gotovo neminovan raskid.  :pop1:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Tuka ne stanuva zbor sefe ni najmalku za toa so ti go zboruvas . Apsoluten promasaj, nema vrska . Ne e prasanjeto koj na koj brod ke upadne tuku dali vrede da se proba na Princess - t.e dali bi mozelo da bide problem bidejki e pod korporacija Carnival . I ne beri gajle zenet sum vise taka da brakot sigurno nema da mi se rasture . Lugje poveke ste raspolozeni da kritikuvate nego li da ponudite pomos / predlog. ;)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
biće makedonski mi ne ide više ... bilo bi bolje da si pisao na engleskom ..

Ovo je iz poruke koju si meni mapisao:
Quote
Sa obzirom da na Carnival smo aplicirali sa devojkom sad Carnival vise nema.

Znači ni ti ni djevojka niste prošli za Carnival?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Tuka ne stanuva zbor sefe ni najmalku za toa so ti go zboruvas . Apsoluten promasaj, nema vrska . Ne e prasanjeto koj na koj brod ke upadne tuku dali vrede da se proba na Princess - t.e dali bi mozelo da bide problem bidejki e pod korporacija Carnival . I ne beri gajle zenet sum vise taka da brakot sigurno nema da mi se rasture . Lugje poveke ste raspolozeni da kritikuvate nego li da ponudite pomos / predlog. ;)

Evo Sefe prevod :)

''Ne dovodim u pitanje to sto ti kazes Sefe. Apsolutan promasaj, nema veze. Nije pitanje ko ce na koji brod upasti nego da li vredi da se proba na Princess- tj. da li bi moglo da bude problem buduci da je u korporaciji Carnival/ I ne brini, ozenjen sam , tako da brak sigurno nema da mi se rasturi. Ljudi, vise ste raspolozeni da kritikujete nego da ponudite pomoc/predlog''

Dragi kolega, na brodu ne vazi pravilo ozenjen/udata... tamo je drugi zivot i druga su pravila... samo 1 % brakova opstane kada jedan radi na brodu a drugi sedi kod kuce... gledaj da zajedno idete na brod , moj ti je savet :)

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
I sega od se po nesto a odgovor na moeto prasanje nikade ? Kolku sto sum informiran Princess e pod Carnival Korporacija. Prasanjeto e sledno . Dali da se proba na Princess, dali sum zaveden i vo nivniot sistem ili da barame druga kompanija koja ne e pod Carnival Korporacija ?

Offline KOKCIDIOZA

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Sefe when we apply for job on Carnival she was just my girlfriend . We pass the interview, done visas, medical but my medical was denied by Carnival ohly three days before my flight . And now she is my wife . Se nadevam deka se razbrame :)))