Author Topic: Tompson cruise, ima li neko da je bio radio?  (Read 22403 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
ima li neko da je bio radio na tompson kruzerima??   :rolleyes:

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #1 on: 01/September/2016 »
Da je bio radio ne znam...  :smack:

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #2 on: 04/September/2016 »
Pozdrav svima...moj drug je na Tompsonu...kao waiter...vec par meseci...plata 1300 usd i baksis mesecno oko 200 usd max...kaze da je brod star...puno se radi...igovor je 8 meseci...ne placaju kartu za odlazak na brod...uglavnom nista lepo mi nije rekao...eto ako on laze mene ja lazem vas...

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #3 on: 05/September/2016 »
Da znam da be placaju kartu refundiraju Samo vizu,m ene sure zvali Na interviju 19septembra za poziciju domar e sad Mene muci stop mi u meilu pise da Sam placam STCW sertificat

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #4 on: 05/September/2016 »
Tako je,moraces da odradis sertifikate o svom trosku...ako budes radio u Madjarskoj bice ti oko 500 eura ako se secam...

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #5 on: 02/November/2016 »
Da za thomson je potreban STCW ,lekarski iz medicine rada nbg,viza ako se ukrcavate u portovima Amerike ako ne ne treba..
vizu refundiraju,medical ne ,mada koliko citam po postovima,oni su pod zastavom malte pa bi trebalo i medical da plate...prva karta placas sam druga oni placaju...ugovor 8 meseci,plate su negde niske negde moze biti dobra kao u baru,ako pogledate kolicinu radnih sati za ljude iz bara-pogotovo za wine waitere ,to je odlicna plata...wine waiter-870 dolara +comission oko 500 funti to ide na ruke+nesto tipsa direktno od gostiju...dorucak nikada ne rade,najranije u 11:30-15 pa dinner od 17:30-do kraja..imaju i lunch off nekada..
u Srbiji za te pare nikada nece raditi i tako malo raditi...waiteri 1300 dolara striktno,ko radi u Dining room-u plus tips ako e ogrebe ,speciality restorani 1300 + comission oko 250-300 funti na mesec+tips na ruke od gostiju mada je jako slab posto vec gosti placaju u specialitiju da jedu ne daje im se baksis...
jesu brodovi stari,jeste to sve malo za nekoga cudno i lose tipa delis kabinu sa jos 3 tipa,javno kupatilo gde se kupaju 10 kabina...ali je management OK i vise od toga,....svi u vrhu su uglavnom sa balkana,nasi,rumuni,bugari...svako ima svoje mane ali su za posao i za covecnost bili maksimalno korektni...sada ima dosta nasih tamo na svim njihovim brodovima,poseban pozdrav Dusanu restaurant manageru-covek je car !
Ziveli

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #6 on: 18/November/2016 »
Sto kaze post pre mog po 4 u kabini ja Sam trebao Ici prvo Na dream I Na Tom brodu je po 4 u kabini Ali posto nisam dobio vizu Na vreme promenili mi datum I brod Tako da sad idem Na discovery 11dec  I za ovaj brod znam da su po 2 u kabini pozzz

Offline Vladan986

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #7 on: 24/November/2016 »
Pozdrav svim dobrim ljudima na sajtu,naljubaznije bih zamolio sve koji mogu da mi kazu nesto malo o poz junior bar waiter na Tompson Cruise,to mi je ponudjeno,tacnije,ukratko o poslu i zaradi,dve najvaznije stvari?Hvala svima unapred

Offline atletico

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #8 on: 29/November/2016 »
Poštovani, da li neko zna koliko se kreće plata asistenta sobara ass. stateroom steward-a na Thomson-u, basic je 900 dolara, baš malo, koliko se može uzeti bakšiša , hvala Vam na odgovoru? Da li se može izaći na 1250 dolara i da li može napredovati brzo?

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #9 on: 03/December/2016 »
atletico ne znam sta ti je malo mislim nije ni velika ali realno dolar je danas 115.00din racunaj ga 110din 900*110 to ti je 99.000din aj sad ti meni reci za pocetnu poziciju u srbiji i okolini nadji za te pare.Ja idem na tu poziciju,prvi put sad idem na brod da radim i po meni u danasnje vreme je to pristojna plata za nase prostore i za pocetnu plata a tips ti zavisi samo od tebe samog,nek mesecno ubodes 100-200$ puna kapa.....

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #10 on: 03/December/2016 »
Kad budes video koliko ces da radis za tih 99000 dinara proklinjaces ih svaki dan. Po meni su sve to smesne pare u odnosu na broj odradjenih sati. Postoje neke pozicije koje ne rade ni priblizno a opet imaju vecu kintu.

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #11 on: 03/December/2016 »
druze moj radio sam i po kisi i po snegu po ceo da za 20hiljada sa sendvicom od pola hleba sa salamom podrigusom tako da sa moje tacke gledista ovo i te kako solidan posao nije sjajan daleko od toga ali isto tako vidim da ima ovde kao i na ulici maminih i tatinih sinova koji imaju sve u zivotu i ne znaju sta znaci nemati i sta znaci raditi pa samo pisu ovde kako ima ovakvih i onakvih boljih pozicija a ni oni sami nikad nisu otisli na te bolje pozicije o kojima pricaju.


nemojte me svhatiti pogresno nikog ne vredjam samo je to moj neki zakljucak

Offline demian2209

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Tompson cruise
« Reply #12 on: 06/January/2017 »
Pozdrav svima,

ja sam bio na Thomson Celebration kao waiter i gore sto je naveo decko je u principu to. 1300$ je plata. Baksis slab jer je sve all inclusive. Da bi dobio tip, moras da imas takozvani bluetooth (stalne goste na svojoj stanici) i meni nije prelazio 40 funti po kruzu. Ja sam to delio 50/50 sa svojim ass. waiterom iz Indonezije. Desavalo se u vecini slucajeva da nemas ni 20 funti za cijeli mjesec. Sve zavisi od cijene kruza i gostiju koji dolaze, ipak bar na taj brod dolazi gerijatrija da se ne lazemo. Kompanija ima planove za nove brodove i prodaje stare, pa ima sanse za lako napredovanje a i nije lose za iskustvo jer realno tesko da mozes da dodjes u goru. :) 

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tompson cruise
« Reply #13 on: 06/January/2017 »
Može link na to čudo od kompanije? Neki pišu thomson, neki thompson, neki tompson ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Tompson cruise
« Reply #14 on: 09/January/2017 »
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced