Author Topic: 06.09.2016. BG - Moskva - Miami; 7.9. MIA - Cancun - Cozumel > Carnival Liberty  (Read 1605 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Da se čekiram rutinski, vreme je za novi ugovor, započinjem 5. godinu na brodovima, 5. godinu bez snega.
Putujem do Majamija, tamo spavam, pa narednog jutra idem u Meksiko na ukrcaj. Kao što je uobičajeno - ako neko deli deo ili ceo put, hotel u Majamiju ili brod, neka se javi.
Vraćam se na svoj (za sada) najomiljeniji brod, radujem se unapred iako me opet čeka madafakin' dry dock.

Novost:
Prilikom prethodnog "čekiranja" prošle godine, najavio sam mogućnost da ove godine završim sa brodovima.

Oh! Nikako ovo nije kraj, neka vatra sad gori u meni i bar još 2 godine (trenutni plan podložan daljim izmenama) ću da plovim!

Ušao sam u štos, posao mi je sve lakši i lakši, sve ga kvalitetnije obavljam sa sve više samopouzdanja (sa različitih nivoa dobijam pohvale), a nakon postizanja glavnih i važnih ciljeva zbog kojih sam i otišao na brod, probudila se glad za ostvarivanjem daljih snova: putovanja!

Neko bi rekao "zar ti nije dosta putovanja?!", ali jedno je kad radiš na brodu, a drugo je kad si svoj - da ideš gde ti želiš, ostaješ tamo koliko želiš, piješ kad ti se pije (da banalizujem), nikome nisi dostupan na telefon, gledaš kartu i biraš gde ćeš da putuješ sledeće nedelje.

Prethodna 2 meseca odmora sam kod kuće bio samo malo i to najviše zbog EXIT festivala na kome sam se izvrištao i iskakao. Posle toga sam samostalno, organizujući sve preko interneta, putovao po Africi, video neverovatne predele, slikao/mazio razne životinje, penjao se po planinama, spavao u kolibi pored koje su noću pasle zebre, vozio obalom okeana, jeo krokodile i gusenice (ne što nisam imao izbora, nego da isprobam "specijalitete lokalne kuhinje"), zatim sam proveo nekoliko dana u Barseloni koja me je oduševila, pa odmarao malo u jednom malom mestu u Španiji, pa krstario Mediteranom (ha, bio gost na kruzeru! osetio taj svet i sa druge strane), peo se na Etnu, silazio u krater vulkana, posetio Pompeju, krivi toranj u Pizi, ušao u Koloseum, sunčao se na Palma de Majorki, bio na nebrojenim drugim plažama i u gradovima, pio raznolike koktele, vina, ručao na čudesnoj Monserat planini pored Barselone pre povratka u Srbiju da operem veš, prepakujem stvari i krenem na sledeći ugovor.

Imam milion slika, žar u očima i glad za daljim istraživanjem. Već popunjavam listu za iduću godinu, Tokio je na prvom mestu! Želja mi je da idem i na Ultra festival ali baš onaj u Majamiju. Kad smo već kod electro-dance muzike, tu negde mora da padne i krstarenje na nekom od onih techno party brodova (videti na yt "Holy Ship!" na primer). Veliki Kanjon, Las Vegas, Njujork, Daleki istok, pa ću nakon najvećih željenih landmark-ova da stavim finiji filter za izdvajanje sofisticiranijih želja i destinacija.

Istina je da malo kasnim sa zasnivanjem porodice, ali ako sad ne putujem po svetu kuda mi srce želi - ka' ću? Osećam se živim i motivisanim, gladnim da vidim što više. Sve o čemu sam maštao od klinačkih dana do danas. Sad mi se može. Brodovi, hvala vam. A hvala i mojoj školi, struci i pameti kad sam bio mlad što i na brodu radim posao koji volim.

Srećan.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
U Srbiji si samo oprao veš  :rofl:

Uživaj Prinče, guraj. Dok ide - ide.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Ha, ha pa ja kad sam procitala tu recenicu "povlacim se na kopno " smejala sam se naglas, znaci ZNALA SAM :deda:
Lep je to zivot, iako nekad "kukamo" svakako velika avantura zivota.

Srecno :wave:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Bravo Prince. Sjajan tekst.   :clapping:
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
gotiva :) nek ti je sa srecom