Author Topic: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL  (Read 15149 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Flo44

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
  • Me
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Silversea
  • Recruitment Agency: vhospitality.net
  • Job Title: Sommelier
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #30 on: 21/September/2016 »
Ma to citam za sebe nesto :)
Pa taj Dream je jedan od boljih kod njih... Ako ima takvih uopce :)
Taj ili mozda Discovery...
Bio ja dosta puta u Dubrovniku sa Equinox-om i Silhouette-om.
Uvek sam voleo taj port!
Assumption Is The Mother Of All Fuckups!

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #31 on: 21/September/2016 »
Cestitam Flooo  :clapping: dobrodosao u udruzenje :D
Naime da se prijavim kolegama iz vinskog svijeta :-) prekosutra letim za floridu na polaganje gore pomenutog prvog levela court of master sommeliers skole pa mi drzite fige. U februaru se nadam drugom levelu. Kada zavrsim sa tim ostavicu vam utiske a naravno i gradiva koja bi trebali odraditi svi koji se zele uputiti tim pravcem  :wave:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #32 on: 21/September/2016 »
prekosutra letim za floridu na polaganje gore pomenutog prvog levela court of master sommeliers skole pa mi drzite fige. U februaru se nadam drugom levelu.
Zazto tako daleko? Da li ti to kompanija ( NCL ) placa/organizira taj tecaj? Koliko dugo traje?

Drugi level je zeznuto, uz blind tasting ( sa povezom preko ociju prepoznavati vina ) , teorija je brutalna. Inace intro level se moze proci bez problema, tj dovoljno je paziti na tom 15-odnevnom predavanju, ali sljedece levele, e to ne ide bez debelog grijanja stolice!

Sretno brate!

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #33 on: 23/September/2016 »
Flo cestitke...samo napred...Aleksandre javljaj obavezno kako je bilo na court-u...i ja imam planove kao i ti...:) kolega udav introductory sommelier certificate ili kako ga ljudi zovu level 1 na court of master sommelier traje 3 dana...pa onda imate pravo da polazete za certified sommelier ili kako ga zovu level dva i taj je 1 dan kurs samo...pa onda na dalje...tako pise na sajtu kod njih...pa onda ide advanced sommelier 5 dana...i na kraju master.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #34 on: 23/September/2016 »
ima i ono bijelo visko hepokovo, dobro je nako...

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #35 on: 23/September/2016 »
kolega udav introductory sommelier certificate ili kako ga ljudi zovu level 1 na court of master sommelier traje 3 dana...pa onda imate pravo da polazete za certified sommelier ili kako ga zovu level dva i taj je 1 dan kurs samo...pa onda na dalje...tako pise na sajtu kod njih...pa onda ide advanced sommelier 5 dana...i na kraju master
To mi nje malo cudno, jer kada sam 2010 polagao intro level, trajao je 15 dana , svaki dan 8-10 sati, a Oceanija je to organizirala za nas u Genovi, u jednom hotelu. Tecaj je vodio Brian K. Julian, koji je tada bio predsjednik Court of M.S. i autor knjige preko koje smo radili taj tecaj ( Wine service for wine professionals , tako nekako ) . Uglavnom bilo pa proslo.
Znam da Disney cesto organizira na brodu Court of M.S.  za svoje konobare koji zele unaprijediti svoje vinsko znanje, i isto traje 15 dana, ali ne 8-10, vec 3-4 sata dnevno.

To sto si ti nasao/nasla 3 i 1 dan za intro level i certified sommelier, to sigurno nije tecaj gdje ces na lijepe oci dobiti certifikat, nema sanse.  Razlika izmedu ovih 15-odnevnih i trodnevnih je logicna, ako idete 15 dana onda oni vas od pocetka uce sve, i kao sto sam rekao dovoljno je paziti na predavanjima i vi ste ispit prosli. Na 3 dana kurs morate doci sa predznanjem, tj na 1 dan kurs morate doci sa znanjem , jer nema sanse da ga polozite bez dobre dobre pripreme.
Mozda su se neke stvari i promijenile od 2010.g. , mozda su i smanjili neke kriterije, mozda i nema blind tasting za certified level,ali ja sam ga imao !

Bacio sam oko na njihov site, lv 2 se moze polagati samo ako ste unazad dvije godine polozili lv1, a lv 1 se jos uvijek polaze po knjizi - Sales and Service for the Wine Professional 3rd edition, by Brian K Julyan, koja je oko 500 stranica. A lv 2 je samo examination, nije to nikakav tecaj !

Sad i ova teza od 3 dana i 1 dan predavanjima ima smisla, zao mi je sto Alex nista ne pise pa nemamo info iz prve ruke  :waiting:

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #36 on: 23/September/2016 »
Bolje je sigurno da kurs traje vise od 3 dana...ali pise im na sajtu dva dana predavanja i onda treci dan ispit...govorim o prvom levelu...ej bas sam juce porucio Sales and service for wine professionals...30 ak dolara me kostala :) pa cu je precesljati uzdud i popreko :)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #37 on: 24/September/2016 »
bas sam juce porucio Sales and service for wine professionals...30 ak dolara me kostala

Fenomenalna knjiga ! Iako ne radim vise kao sommelier,a niti planiram, ne idem nigdje bez nje , uvijek je vucem sa sobom na brod :rasta:

Knjiga je jednostavna za pratit, zanimljiva, a ako je prodes 2-3 puta kuci u miru, spreman si i za lv1 ( introductory sommelier ) za Court of M. S., a i proci svaki interview za sommeliera.





Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #38 on: 24/September/2016 »
Fenomenalna knjiga ! Iako ne radim vise kao sommelier,a niti planiram, ne idem nigdje bez nje , uvijek je vucem sa sobom na brod :rasta:

Knjiga je jednostavna za pratit, zanimljiva, a ako je prodes 2-3 puta kuci u miru, spreman si i za lv1 ( introductory sommelier ) za Court of M. S., a i proci svaki interview za sommeliera.






Jel imamo mi tu knjigu ovde na forumu u datoteci? Ako ne, jel moze nekako da se dobije preko veze?  :uzdravlje: hehe

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #39 on: 24/September/2016 »
Ja sam je prvo trazio da je skinem u pdf formatu pa da je imam u telefonu...nazalost nisam uspeo...nailazio sam na sajtove koji mi traze podatke sa kartice i slicne stvari pa sam odlucio da je nacurim preko interneta...a za Court of master sommelier su mi rekli kad sam ih pitao za sledeci slobodan termin da je kurs namenjem ljudima iz ugostiteljstva i svima koji imaju vec prethodno znanje vezano za vina i napitke...ima Wine bible u pdf formatu da se skine...pa je mozete imati u telefonu...topla preporuka...:) a za ovu knjigu ne znam kako preko veze da je ubacimo na forum?? :) Posto cu je ja sigurno nositi na brod :)

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #40 on: 24/September/2016 »
Hvala na info,pogledacu tu knjigu wine bible. A mozes Sefu na mejl pustiti skeniranu tu knjigu sto nosis sa sobom pa da nam on okaci ovde da i mi smrtnici imamo dobar prirucnik :)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #41 on: 24/September/2016 »
A mozes Sefu na mejl pustiti skeniranu tu knjigu

Ima 400-500 stranica, kako da to odradim? Evo bas sam se rijesio mobitla, za kojo dan opet na brod, pa cu tamo uzet novi, tako da do tada ne mogu nista  :waiting:

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #42 on: 24/September/2016 »
Ima 400-500 stranica, kako da to odradim? Evo bas sam se rijesio mobitla, za kojo dan opet na brod, pa cu tamo uzet novi, tako da do tada ne mogu nista  :waiting:

Ma nista onda..to je bas puno.. onda cu je kupiti ja :)
To ti je prava enciklopedija  =""
Hvaala u svakom slucaju  :uzdravlje:

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #43 on: 27/September/2016 »
Evo da javim utiske za sada, a i da vam dam neke provjerene info pa da ne nagadjate :-) naime kurs mi placa kompanija, imali smo pred ispit i ko god je polozio poslali su ga ovdje (norwegian escape) na polaganje. Imamo predavanja (predavac je ni vise ni manje nego Brian Julian licno i personalno) 5 dana i nakom toga ispit...introductory level na court of master sommeliers zahtijeva obimnije znanje nego druge skole pa se nemoj zavaravati da je lako jer kazem ti mnogo je za*****ano ;-) ako odradim iznad prosjeka ovaj 1 level Brian Julian ce mi tu na licu mj spremiti 10 vina za blind tasting gdje moram o svakom vinu pricati bar 5 min...tj trabunjati sat vremena...onda bih postao certifikovan somelijer  :clapping: navijajte za mene a ja cu vam sve javiti kad zavrsim test. Sto se tice knjige katastrofalno je napisana i nije ni priblizno kvalitetna kao neke druge knjige koje sam citao ali eto j**** ga iz nje moram uciti ako hocu da polozim...

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #44 on: 27/September/2016 »
Ajde Aleksandre srecno ti bilo...:) voleo bih da sam sad na tvom mestu hahahah...zato nemoj da se zalis :) hvala za informacije...javi se kad prodje test...koja su pitanja bila i slicno...