Author Topic: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL  (Read 15154 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #45 on: 27/September/2016 »
Sve isto kao i 2010.g. za Oceaniju,  samo sto je nama kurs trajao 15, a vama 5 dana, tj. vjerovatno 4+1 dan ispiti. Inace tecaj nije "mnogo za*****an" kako ti kazes, to su sve neke osnove i minimum minimuma sto bi jedan sommelier trebao znati.
Ne slazemo se u pogledu na knjigu, ja mislim da je genijalna jer je fokusirana na prakticno znanje, tj. mislim na ono kada stanes ispred gosta koji zna dosta o vinima.
Uostalom , ti si uzimas za pravo biti kriticar vinske literature , a kazes da je ovaj Intoductory level mnogo za*****an,  :giggle:

Inace sretno na ispitu, ne tresi se, od nas 30 ak nitko nije pao, kompanija dobro placa Mr. Juliena, a ima tu masu multiple choice pitanja, znas onu: ako neznas zaokruzi C  :giggle:

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #46 on: 03/October/2016 »
Pokusavam pronaci post da napisem izvjestaj vec 4 dana hahahaha tacno se osjete godine....evo jedva nekako nabode  :rofl: Najbitnija stvar je da sam polozio, prosjek nije bio ni blizu napomenutih 90% neka se nadje neki matematicar pa neka ozracuna 6/18 ali meni to zvuci kao 33%  :hmm: potrebno je odgovoriti tacno na 60% pitanja za prolaz, ja sam to izgleda odradio bolje jer mi je ponudjeno da odmah polazem i 2 level (pristao naravno jer kompanija placa hahaha) ali nisam bio dovoljno spreman. Pitanja za drugi level su mnogo za*****ana...od petih rodova do regija tasmanije :-) najbitnije je da sam polozio to po sta sam dosao, drugi level cu ganjati u februaru, i da sam prvi ugovor zavrsio na najbolji moguci nacin, sad lagano  :pop:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #47 on: 03/October/2016 »
Prosjek nije bio ni blizu napomenutih 90% neka se nadje neki matematicar pa neka ozracuna 6/18 ali meni to zvuci kao 33%
To vise govori o kandidatima nego o tezini gradiva   :giggle:

Na Disneyu npr . svaki asistant waiter ili waiter se moze prijaviti na taj tecaj. Njihovo znane o vinima je minimalno i naravno da tim kandidatima nije lako proci nesto tako opsirno i tako brzo kada nemaju predznanja. Kada sam ja polagao, mi smo morali imati polozen neki tecaj za sommeliera ( US Sommelier assosiation ) , prosli interview i dobili posao kao sommmelieri, a nakon toga smo poslani na tecaj. Prolaznost je bila 100% a ne 90%,a sama pitanja na interview-u su bila dosta teza nego pitanja na tecaju.

Inace 60% za prolaznost, a vecina pitanja ( 80-90% ) multiple choice, tj. zaokruzi jedan od cetri odgovora. I da neznas imas 25% sanse da pogodis, a da ne pricam o sustavu eliminacije kakvu na primjer imamo u Milijunasu, tj. A i B iskljucujem jer su bijela vina, znaci odgovor je C ili D. U tom slucaju ims 50% sanse da odgovoris tocno sve i da ne znas odgovor.

6/18 , da mi je samo vidjet tih 12 sto su pali, kakvo je njihovo znanje o vinima  :giggle:

Kompanija platila tisuce dolara da Mr Brian Ju!ien dode i da njihovim "izabranim" zaposlenicima odrzi tecaj i uruci jedan skoro pa beznacajan certifikat koji i sam posjedujem ( introductory sommelier od court of masters sommelier ass )  , a onda Mr Julien baci 12 od 18 kandidata ,  wtf

Ako je istina da je kompanija organizirala i platila tecaj za vas 18, a da je proslo samo 6, onda ili su to 12 invalida ilii lazes, trece nema ! Bojim se da je ovo drugo  :tuctuc:

Inace pijan ovo pisem, u nekom hofelu u Nizozemskoj cekamo ukrcaj na brod. Pio sam pive, Jack Daniels, dvije vrste loseg crnog vina, domacu jabukovacu, lozu, i neku Makedonsku rakiju, party je bio za*****an  :pad:

Ali uvijek sam postovo onu: sto trijezan misli pijan govori  :facepalm:


Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #48 on: 04/October/2016 »

Ali uvijek sam postovo onu: sto trijezan misli pijan govori  


 :rofl: :rofl: :rofl:

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #49 on: 04/October/2016 »
Da li covjek nije skontao da sam ga vec prethodno izignorisao ili mu je provociranje jednostavno usadjeno u mali retardirani mozak pa moram eto sad da mu objasnim koliko me zanima njegovo glupo misljenje, i na kraju krajeva da pptrosim 6% baterije na njega...Pa da, vjerovatno ja lazem  :hmm: Ti si mi druze toliko bitan u zivotu da mi je eto bas zgodno da te malo lazem o prolaznosti na tom kao sto ti gospodine savrseni rece totalno nebitnom kursu koji na kraju krajeva dodjeljuje totalno nebitan komadic papira, koji doduse meni donosi promociju  :rofl: tako da mi se u sustini lagano, opusteno je*e za tvoje glupo i retardirano misljenje. Ziv bio i lijepo mi se provedi na aerodromu  :uzdravlje: moj ti je savjet da tih 15min dzabnog neta potrosis na nekog bitnog u zivotu (ako imas ikoga u zivotu) a ne na teme koje tebe uopste ne zanimaju, ili ti je u sustini cilj da dezinformises ljude pricama iz 2004-e i ass waiterima sa diznija :-) Forum je tu da se podijele relevantne i svijeze info, sto ja i radim. Sad za ljude kojima je ovo bilo iole bitno zaboravio sam napomenuti da me uvijek mogu pitati za pitanja i literaturu iz koje sam ucio (samo za ljude koji planiraju polagati kurs)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #50 on: 06/October/2016 »
Forum je tu da se podijele relevantne i svijeze info, sto ja i radim.
Slazem se u potpunosti, samo je problem sto si malo slagao, 6/18 prolaznost, laz 100%.

To si napravio da sebe malo dignes i uzvisis, ali tko god je polagao taj tecaj taj shvaca da lezes, zao mi je al je tako!

A vidim i iz drugih recenica da volis da lazes. Kao spominjes u kontekstu da sam radio na brodu 2004 , a krocio sam prvi put na brod 2010. A spominjanjem mojih prijasnjih pozicija pokusavas mene kao posramiti ? Ja nikad nisam radio na bodu ispod $3000 mjesecno , a ti ? Kao assistant waiter na Disneyu preko $4000 . Sada sam Head Butler i imam $3500 fixno + tip. Kolika je tvoja dosadasnja placa bila? Koliko ti je placa na toj promociji sto si dobio, kao wine stwd na NCL-u ?

Inace radio sam kao dijete i vikendima u Cistoci, isao ulicama i cupao travu. Radio sam kao klinac i u lokalnom disku i skupljao case za 7 eura noc. Radio sam i na lopati dosta puta. Mene to nista nije sramota, ja se ponosim na sebe i sve svoje prijasnje poslove!

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #51 on: 06/October/2016 »
 :pop: :facepalm: :clapping: :wave:

Offline Flo44

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
  • Me
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Silversea
  • Recruitment Agency: vhospitality.net
  • Job Title: Sommelier
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #52 on: 10/October/2016 »
Cao drugari! :)

Na pocetku ove teme smo rekli da NCL nema Sommeliere, nego samo Wine Steward-e?
Sta je sad ovo na pocetnoj stranici ovog foruma. Odmah na pocetku, u rublici News.
Moze li neko malo da pojasni?

Citiram:
"Kouzon potražuje Sommeliere za Norwegian Cruise Line
Zainteresirani neka pošalju CV na: cruise@kouzon.com.mk"
Assumption Is The Mother Of All Fuckups!

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #53 on: 10/October/2016 »
Somelijer nije definisana rijec...somelijer je u sustini svako ko se bavi prodajom, ocjenjivanjem i prezentacijom vina. Naravno da bi ta osoba trebala biti skolovana za to... S'obzirom da velike kompanije poput ncl na tu poziciju ne mogu dovesti dovoljno kvalitetan kadar odlucili su se za promjenu pozicije na wine steward sro ti je u sustini bar waiter u restoranu  :D Kouzon tu malo pokusava uljepsati situaciju i zvucati ekskluzivno pa je kao poziciju naveo somelijer sto svakako ne moze biti istina jer takva pozicija ne postoji na pomenutoj kompaniji :-) Inace pozicija ti nije ni malo losa i trebao bi razmisliti o apliciranju, nece te kostati nista a ako se dobro sjecam ti si aplicirao za TUI cruise  :hmm: ovo ti je svakako daleko bolja opcija. Pozdrav

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #54 on: 10/October/2016 »
S obzirom da se bavim IT strukom, kod mene su jedinice i nule, ili jeste ili nije, čista logika. :giggle:
U citiranom tekstu ne vidim da traže za poziciju sommeliera na NCL-u. Nije naveden naziv pozicije, nego koga traže. ;D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #55 on: 10/October/2016 »
bravo prinče, ta suptilna razlika je i meni promakla ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Flo44

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
  • Me
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Silversea
  • Recruitment Agency: vhospitality.net
  • Job Title: Sommelier
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #56 on: 11/October/2016 »

Prihvatam oba odgovora  ""]] , ali morate priznati da onda to dovoljno govori o samoj agenciji...
Assumption Is The Mother Of All Fuckups!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #57 on: 11/October/2016 »
Traže sommeliera za posao wine steward-a. Šta je tu loše?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Flo44

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
  • Me
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Silversea
  • Recruitment Agency: vhospitality.net
  • Job Title: Sommelier
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #58 on: 11/October/2016 »
Po meni, to sto nisu precizno i jednosmisleno formulisanli recenicu... Sto "nije fer, al je ljudski"  :deda:
Assumption Is The Mother Of All Fuckups!

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: dobio sam posao sommeliera za kompaniju NCL
« Reply #59 on: 12/October/2016 »
Kolege ukrcaj mi je za mesec dana...danas sam saznao...12.11.2016. U Americi...