Author Topic: Crewman killed in accident on world's biggest cruise ship  (Read 3037 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
One man dies and four others injured after lifeboat became detached from Harmony of the Seas while docked in Marseille

https://www.theguardian.com/world/2016/sep/13/one-dead-accident-worlds-biggest-cruise-ship-harmony-of-the-seas

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Na Disney Magicu prije par mjeseci je stajao oglas : prijave za life boat commandere. Tecaj traje 15 dana i  biti cete povuceni sa posla za vrijeme tecaja. Kada se polozi nemate IPM, nemate guest drill, imate samo life boat crew drill za koji vam je vrlo vjerovatno da ce vas pogodit za vrijeme posla, plus jos ukradete sat dva svaki put. I prijavio se Vinay, jedan najljeniji i najgluplji Indijac sto sam ga upoznao u zivotu, koji radi kao pomocni konobar. Nezna ni plivat, dolazi iz pm. I on ce nakon 15 dana nekog tecaja biti Life boat commander , a nezna plivat? Nezna zavezat grop ? Ne zelim pametovat i reci da je upravo ovo razlog ucestalih tragedija na brodovima, zakljucite sami!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
"French gendarmes have opened an inquiry into the cause of the accident and are examining why cables attaching the lifeboat to the liner suddenly broke."

Izvukao čovjek safety pin, povukao polugu za oslobađanje lifeboat-a, i zato se odvojio i pao. Ne vidim kako drugačije. Sve je napravio kako treba osim što nije pričekao da se lifeboat spusti na vodu. Što poslije 15-satnog radnog dana i neprospavane noći i nije neko čudo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
eto, čovjek poginuo na novom novcatom brodu, 42 godine imao ženu i dvoje djece...
kolega mi je osobno gledao kako lifeboat pada u vodu i kako jedan iznutra grebe po staklu...
da stvar bude gora 3 tj prije toga smo 2 sata kasnili sa isplovljavanjem iz Palme de mallorca baš zbog nekog defekta na life boatu...
još nitko nije odgovarao zbog toga ali glavno da ganjaju i otpuštaju posadu zbog korištenja besplatnog interneta...

"It always seems impossible until it's done"

Offline jocco

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 19/October/2016 »
E ako me zbog interneta otpuste neka i bude :) 

Sent from my BLU ENERGY X PLUS using Tapatalk