Author Topic: Apollo Group (concessioner for Regent Cruises, Oceania Cruises and Thomson  (Read 4257 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Ima li neko informacije o ovim brodovima?
Hajde veterani  :-))))'

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Kakvo glupo pitanje ljudi moji, ja glupljeg u zivotu nisam cuo . :facepalm:

Ti bi da ti netko od nas nesto pise o desecima brodova, opcenitno ? OMG  

Strasno  :waiting:


Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Skoro da nema postova o ovim kompanijama,pa me zanimalo kakvi su uslovi?
Mislim radno vrijeme,gosti,raspored,plate i slično.
Nesto sam gledao na net-u ali...
Interesovalo me je da čujem iskustvo nekoga ko je radio tamo.
Ako takvih ima(da su radili za Regent ili Oceaniu) i nije im teško da napišu koji red teksta ja bih im bio zahvalan.
Molim administratora da UKLONI moj post ako smatra da nije odgovarajući.
Lijep pozdrav ;)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Mislim radno vrijeme,gosti,raspored,plate i slično.
Ovo je razlicito od broda do broda, a kamoli od kompanije do kompanije. Oceanija i Regent su luxury cruise lines, dok je Tomson "regularna" cruise kompanija, a shodno tome idu i place.

Znam nesto o dining roomu na Oceaniji jer sam radio kao sommelier. Gosti bogati i stari Amerikanci (  70+ godina ) kruzevi jako jako dugacki i zanimljivi ( 15,30 dana ), npr. isli smo kruz od Miamija do San Francisca (30 dana ), to je genijalno! U tom ugovoru sam vidio svijeta i zanimljivih destinacija koliko necu ja mislim do kraja zivota. Sommelieri su tada imali oko $3000 ( prije $2800 nego $3200 ) isto otprilike kao i konobari,a pomocni su imali oko $1500. Ako se dobro sjecam bilo je nekih "frka" oko konobarskih placa, tj. posto je brod tek isplovio, drzali su ga na oko 80% popunjenosti dok se sve ne slegne. Ali su i plate konobarima bile na 80% , pa su bili jako nezadovoljni. Head waiteri su bili placeni neznatno vise od konobara,ajmo rec junior head waiter $3500, senior head waiter$3800, ubijte me ako lazem, ovo je samo rekla kazala. Crew bar je bio odlican, cuga jeftina ( black label 1$ ) , dobre zabave. Vecina oficira su bila Hrvati . Raditi za Oceaniju je mogu reci odlicno, luxury cruise line gdje se cijeni kvaliteta servisa.

Eto da i ja budem malo konstruktivan  :yeah:

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
To me je i interesovalo.Naime treba da odlučim Carnival ili Oceania.Sada mi je jasnije.Thanks ;)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Carnival ili Oceania

Gdje je bolji posao i veca placa tu idi, sve ostalo su varijable na koje ti ne mozes utjecati.

Offline Marinijum

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Danas sam bila na razgovoru sa EP u Beogradu. Dobila sam poziciju ass buffet waiter na oceania.. Zanima me dobri ljudi ima li ko nesto konkretno o poziciji, i kompaniji...   :run: :moli: =""

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Ja idem 11dec Na Thompson pa mogu pisati Ako nekog interesuje Kako je tamo a sto se tice Oceania decko je bio samnom Na obuci za STCW I kao konobar Ima platinum 2700$ sticajem okolnosti I on ide 11dec pa cu mozda moci I u vezi te kompanije nesto pisati I Jos sto znam da imaju 6-7 brodova I svi su Mali (680 putnika) I dva su I'm od 1200 I sto neko rece Oni su za bogate

Offline Marina2711

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Cao svima,

da li iko ista zna o BAR DEPARTMENTU na Oceania cruiseru?
Plata pre svega i otprilike broj radnih sati?

Za barservera i bartendera.

Hvala, pozdrav!

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
da i sto se tice ovog prvog posta appolo nije cruise companija oni samo daju thomsonu i nekim drugim kopanijama radnike od kuhinje pa do konobara tako da niko od nas koji idu na thomson nisu radnici thomsona nego radnici appolo group sto fakticki znaci da smo trece lice.

Marina2711: ja kad sam bio na obuci bio je jedan konobar za oceania,on je sad na oceania riviera i kaze da je dosta napeto i tesko ali kaze poceo je da se navikava sto se tice plate secam se da je rekao da mu je 2700$

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile

Plata pre svega i otprilike broj radnih sati?

Za barservera i bartendera.

ovo zavisi o tome tko ti je bar manager i gdje te stavi da radiš! Kao bar waitera, ako te stavi da radiš samo u teataru onda ne možeš da zaradiš $1000 mjesečno nikako , ali kompanija ti garantira $990 mjesečno , tako da ces toliko i zaradivat. Ako si sposoban i bar manager te smjesti u najpopularniji bar na brodu, tada mozes zaaditi i $3000 bez problema . Bartenderi su imali oko $2000, možda i kap manje, nisam 100% siguran . Kada sam ja 2010. g. bio na Marini, bar manager je bio Indijac  i skoro cijeli bar dpt su bili Indijci. Šansa da
tu radiš u popularnom baru i da uzimaš lovu je jako jako jako mala.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Evo ja sam bio na Oceania Cruises dva ugovora, na R klasi brodova. To su brodovi sa 430 clanova posade i 650 putnika. Destinacije su top, manji brodovi mogu dokirati u mjesta sa malim dokovima gdje mega kruzeri ne mogu. U portovima se ostaje duze nego na ostalim kompanijama a radio sam na nekoliko razlicitih.
Sto se tice bar departmenta, ne znam 100% tacno sta kako, ali slozio bih se sa odgovorima iznad. Mislim da zavisi dosta od tvoje licne sposobnosti i kako se pokazes u ocima bar menadzera.
Opet ni to ne mora da bude kriterij, posto sam gledao ocima kako neke kvazi dobre trebe dobijaju promociju i bolje radne pozicije, a sve preko kreveta naravno. Ne garantujem ni da nema mita bar menadzeru u svrhu dobijanja dobrog bara.
Sve u svemu konobari su kasno zavrsavali s poslom pa su skoro svaku vece zavrsavali u crew baru zadnji.
Mislim da nije lose samo se treba navici i biti svjestan da si otisao da radis a ne da putujes. Brod ko brod. Sve je to manje vise isto.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.