Author Topic: Koje su entry level brodostrojarske pozicije na jahtama?  (Read 6880 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Koje su entry level brodostrojarske pozicije na jahtama?
« Reply #15 on: 24/September/2016 »
Nema tebi nitko sto zabranjivati

Kako ne, na Disneyu imas dosta takvih smrdljivaca, njima je jedino u interesu guest rating i da se sto prije zavrsi posao. Cak su mi prigovarali da nekad previse pricam sa svojim gostima, da zbog toga pati tim,kasno se zavrsava, itd. Ti leaderi, konkretno sada mislim na dva Indijca sto su mi zadnji ugovor bili head waiteri ( Roni i Sudhir ), mozda su nekad i bili dobri radnici , bas onakve kakve ti cijenis, ali nemaju ama bas nikakve kvalifikacije da budu dobri leaderi ili supervajzori, nikakve. A tu su gdje jesu jer su se dobro ulizivali, spletkarili, i dugo godina radili za kompaniju. Ne kazem da nema dobrih Head waitera i supervizora na brodovima i na Disneyu. Bas sam na Disneyu upoznao najbolje leadere sto sam ih imao u zivotu, Hasan - Turcin, John-Indijac,Branislav-nas, Dan- Rumunj. Za njih cetvero bih poginuo, ali na zalost rotacije su preceste i svako malo vam uleti neki smrdljivac tipa Roni,Sudhir, Wira, Agus,Louis, inace Indija,Indija,Indonezija,Indonezija, Portugal, ma bolje da stanem  :pp:

Zaradivao sam oko $4000 kao assistent, oko $5000 kao server, cak bih se i sretan budio na brodu i sa smjeskom isao na posao, ali kad su mi leaderi u redu, ali kad imas krkane kao gore spomenuta cetvorka, koji su na svoje pozicije dosli samo zato jer su "dobri" radnici, bez ikakve skole,fakulteta, ili prijasnjeg iskustva rada na nekim supervajzorskim pozicijama, dolaze iz nekih Ineijskih sela gdje zrtvuju zivotinje njihovim bogovima, jedu rukama, seru uz cestu,itd. O dobro sam se raspisao  :giggle:

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Koje su entry level brodostrojarske pozicije na jahtama?
« Reply #16 on: 24/September/2016 »
A neznam sto da ti kazem. Nije da mi se rad sa gostima toliko zgadio koliko mi je rad u "velikim" timovima. Uvijek ima 20-30% i***ta koji su na brodu jer su invalidi i koji kuci zbog toga ne mogu pronaci posao, pa dodu na brod i onda iskacu iz straznjice sefovima, samo gledaju kako da te cinkaju,da ti zabiju noz u leda,da se njima ulizu, ma prava gamad. Mogu sada malo i o nacionalnostima, ali necu  :rofl:

Odradio sam na brodu 4 ugovora, uspijevao sam to zadrzati u sebi, ali neznam koliko jos dugo mogu.


Pomenula sam posao HotMan-a zbog tvog zavrsenog fakulteta . To se ceni u jahtingu. Podjednako kao i iskustvo na toj poziciji. Tu vec i mozes izlagati u CV da si bio HotMan u nekim hotelima na kopnu..koga boli d... :) bicemo u kontaktu pa cemo sve polako videti sta i kako ti je najbolje.. tvoj CV tebe prodaje tako da nije nemoguce naci neku jahtu da se prijavis na tu poziciju..nema tu mnogo lizanja.. nije bas kao na prekookeancima..

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Jedno pitanje. Za HM-a se isto tako može dobiti posao? Treba samo ići tamo i uspješno se "prodati" ili ima neka druga caka?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Nema nikakvih caka. Imas mnogo agencija koje regrutuju na svakojake pozicije a tvoje je da jako dobro i pametno napravis CV da bi te "prodao "sto bolje. Na svim vecim jahtama 80m+ imas pursere i hotel managere i dovoljno je da se javis na oglase za te pozicije. Ti bi opusteno mogao biti i Chief steward- predvodis tim od 2-8 stewarda, inventory, provisioning, service coordination itd itd...

 Npr. ja profesionalno radim CVeve za jahting industriju, kome god sam ga napravila jako brzo se ukrcao, da se ne hvalim da sam i izgubljene slucajeve od 40+ godina ukrcala na jahte  :) Kome god treba izrada profi CVa kontaktirajte me. Imam specijalne cene za nase ljude.. moj banner vam je gore, zute boje- full cv assistance..

Zadranine, zaboravih ti reci, ako bi se prijavljivao ikada na jahte za tvoje pozicije bi ti trebali PDSD,crowd control management i drugi sertifikati. Videcu pa cu ti javiti..

Offline msabalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Čisto informtivno, ove god polaganje POWERBOAT LVL2 u Šibeniku (NCP&mare) za 500E. 14.4, 24.4 i 19.5