Author Topic: Hello a todos...  (Read 1395 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline atletico

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Hello a todos...
« on: 26/September/2016 »
Zdravo svima, ja sam Dejan iz Kg-a.
Posle dugog razmišljanja gde tražiti posao u inostranstvu odlučih se za kruzere, jer sam posle nekih intervjua sa kompanijama iz Emirata uvideo da su novci zaista mali.
Aplicirao sam za sobara pa čekam kad će biti glavni intervjui jer je sad kraj sezone i retki su intervjui sa kmpanijama.
Može li mi neko reći kad se otprilike organizuju intervjui, rekoše mi u agencijama da ih su retki tokom jeseni i zime?
Hvala i pozdrav svima.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hello a todos...
« Reply #1 on: 26/September/2016 »
Sezone postoje na rečnim brodovima (godišnja doba, sneg, led...).

Okeanci rade non-stop punom parom (punim dizelom?) 365/366 dana u godini... nema sezona.
Jedino period oko nove godine i božića je neradan, ali ne za nas "crnce" sa brodova, nego za ljude u sedištima kompanija, tako da tada nema intervjua, niti transfera radnika.

Dakle, intervjui za okeance se organizuju otprilike tokom cele godine. E sad... kad će tačno biti neki intervju, zavisi od potreba kompanije, od protoka ljudi, koliko njih je dalo/dobilo otkaz, koliko Indonežana sad ima problema da dobije vizu, koliko Balkanaca je sinoć pravilo gluposti po crew baru itd.

Ako je određeni intervju bio relativno skoro, onda je teško očekivati da će se novi organizovati ubrzo nakon prethodnog, to je jedino što se sa sigurnošću može reći.