Author Topic: Ocean Images - kako, gdje, sta , informacije ?  (Read 2616 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dirty Russian

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Pozdrav svima

dobio sam priliku da idem da radim za Ocean Images firmu, koja je iz Engleske. Pozicija mi je videographer , ali tamo vidographeri rade i kao fotografi takodje, znaci rade OBOJE.

Neke informacije imam, kao na primjer :

Kompanija placa avio kartu.
Koristi se licna oprema (kompanija ne daje opremu etc aparat , objektiv, flash i slicno ).
Uniformu nosite svoju ali unigorma mora biti naravno po standardu firme.
Nema fiksne platem radi se na procenat (cuo sam price da moze da se zaradi od 150 pa do 500 funti sedmicno, u zavisnosti kakav ste fotograf/snimatelj )
Takodje, nije tajna da Ocean Images radi sa nekoliko brodskih kompanija a to su :
Club Med Cruises, Fred Olsen Cruises, Saga Ocean Cruises, Thomson Cruises, Viking Line i Tallink Silja Line ( do prije par godina radili su i sa MSC , a do ove godine su bili na Holland America, gdje su izgubili ugovor )

Nisam siguran da li ijedna agencija kod nas zaposljava na ovu firmu, ja sam aplicirao online i dobio sam brz odgovor putem maila .

Nemam mnogo informacija o tome kako se tacno radi, sta se radi, kakve su im plate , kakvi su im gosti i slicno. Ukoliko ima neko da zna bilo sta o ovome, bilo bi jako fino da se javi i napise neki post, bilo bi korisno kako za mene tako i za sve ostale .

Ja bi trebao da se ukrcam 23. novembra u Malagi, ukoliko sve bude ok, a kad se to desi, rado cu podnijeti izvjestaje ovde i podijeliti to sa vama, jer svaka pomoc dobro dodje.

Nadam se da nisam promasio topic i da cemo ovde imati dosta informacija o buducim fotografima za kompaniju Ocean Images - www.ocean-images.com/


Pozdrav svima i cujemo se uskoro :)



Offline Newman

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Ocean Images - kako, gdje, sta , informacije ?
« Reply #1 on: 11/October/2016 »
I ja sam zainteresovan za ovu firmu, sta je sve potrebno i kako se konkurise kod njih?

Offline Dirty Russian

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Ocean Images - kako, gdje, sta , informacije ?
« Reply #2 on: 12/October/2016 »
To je druze jednostavno, u mom postu imas link i tu pogledas CAREERS  , apliciras i polako cekas... Nego slabo da ima informaciaj generalno o ovoj firmi....

Offline Perfect_Stranger_990

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Fred. Olsen Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photographer
Re: Ocean Images - kako, gdje, sta , informacije ?
« Reply #3 on: 16/August/2018 »
Safe Cruise pocinje da radi sa Ocean Images, pa me interesuje ima li neko aktivan ovde ko je radio za njih kao fotograf da podeli svoje iskustvo?

Послато са HTC U11 уз помоћ Тапатока

Three simple rules in life:
If you do not go after what you want, you'll never have it.
 If you do not ask, the answer will always be no.
If you do not step forward, you will always be in the same place.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ocean Images - kako, gdje, sta , informacije ?
« Reply #4 on: 17/August/2018 »
ja ono nekad 2014e kad sam se zainteresovo za poziciju videografa, dobio sam smjernice od ekipe: image - najgore, nemoj! ocean images - najbolje, probaj!

ne znam kako je sad to sve..

Offline Perfect_Stranger_990

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Fred. Olsen Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photographer
Re: Ocean Images - kako, gdje, sta , informacije ?
« Reply #5 on: 17/August/2018 »
S' obzirom da je sad opcija Image ili Ocean Images - i to znaci. Valjda se nisu pogorsali za 4 godine. :)
ja ono nekad 2014e kad sam se zainteresovo za poziciju videografa, dobio sam smjernice od ekipe: image - najgore, nemoj! ocean images - najbolje, probaj!

ne znam kako je sad to sve..

Послато са HTC U11 уз помоћ Тапатока

Three simple rules in life:
If you do not go after what you want, you'll never have it.
 If you do not ask, the answer will always be no.
If you do not step forward, you will always be in the same place.

Offline Perfect_Stranger_990

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Fred. Olsen Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photographer
Re: Ocean Images - kako, gdje, sta , informacije ?
« Reply #6 on: 03/August/2019 »
Evo da podelim moje dvomesečno iskustvo rada na brodu za Ocean Images

Kao što se može videti na njihovom sajtu, šalju fotografe na nekoliko Ferry i par kruz kompanija, između ostalog Marella i Fred.Olsen.

Fred.Olsen u floti ima 4 broda (Balmoral, Braemar, Black Watch, Boudicca) i Ocean Images je concessionare na svim osim na Boudicca.
Balmoral je najveći i u foto timu su menadzer, videograf i 2 fotografa a na ostalim brodovima tim čine 3 člana.

Plata se dobija na kraju svakog kruza, radi se na procenat i zavisi od prodaje i da li je dostignut target ili ne.

Uglavnom se ne radi previše, uglavnom 6-7 sati dnevno ali pošto brodovi nemaju crew bar, već prostoriju koju zovu Crew Zone, uglavnom bude dosadno na brodu ako nisi u luci.

Foto timu je dozvoljeno da koristi buffet restoran za putnike, tako da ako nisi zadovoljan hranom u Crew messu (uvek bezveze izbor) ili Officers messu, možeš jesti malo bolju hranu u buffetu.

Novina koju su uveli skoro je da na brodovima sa 3 člana, svi rade isto. Rade se rotacije sa gangway-om, snimanjem luka i odlaženjem na tour-ove i takođe njihovim snimanjem za Cruise DVD.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Three simple rules in life:
If you do not go after what you want, you'll never have it.
 If you do not ask, the answer will always be no.
If you do not step forward, you will always be in the same place.