Author Topic: Carnival Cruise Line update 10/2016 - OceanPay umesto JP Morgan  (Read 9652 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pozdrav svima!
Evo novosti - od novembra 2016. na Carnival-u se više neće koristiti JP Morgan, već OceanPay.

Na brodu smo već dobili nove kartice i u toku su prezentacije gde nam objašnjavaju koje su promene.
Manje-više sve je to isto za prosečnog korisnika (podizanje gotovine na bankomatima, plaćanje u prodavnicama ili online kupovina - to su standardne usluge, razlika nema), međutim najveća novina je da se preko sajta može odrediti koliki procenat plate će ići na karticu, a koliko će se automatski svaki put kad plata legne slati na neki račun u banci.

Na primer, može se cela plata uplaćivati na račun kod kuće... ili recimo 25% na karticu, za trošenje, a 75% da ide kući.
Podrazumeva se da se ove vrednosti mogu bilo kada promeniti, sve preko sajta.

Offline Novo ime 1

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Prvo, svima pozdrav, posebno Princu,

Moj sin je na kruzeru (Nikola), na trećem ugovoru. Otvorio je račun u Intesi na koji je slao deo plate a svojoj sestri (moje mlađe dete) je dao ovlašćenje da novac podiže. Sve je bilo bez problema, do prekjuče.
Ponovo su u Intesi tražili da popuni neku izjavu o prilivu deviznih sredstava. Nešto je popunila pri prvom prilivu pre x godina, u smislu da od brata dobija novac. Sada to ne može, pošto, kako je na skrinšotu  - nalog Ocean Pay, vidljivo, piše da je to plata iz Carnivala.

Zbog skrinšota, morala je da napiše da je to plata. E, sad. Sam obrazac je drugačiji.
Setila se da dopuni rečenicu koja je na obrascu (piše nešto kao: i u buduće će po istom biti uplate) -  POSTOJI MOGUĆNOST. Nije predviđeno da se ta rečenica dopuni, a potpisuje se u produžetu te rečenice, nego se ona sama setila, ljubi je majka pametnu. (Moguće je da će u buduće, novac slati na neki drugi način, samo da smislimo koji.)
Zašto ovo pišem?
Zbog poreza. Nešto u tom smislu, prokomentarisala je "šalteruša" u banci.
Onaj "genijalni Vulin" je izjavio, na račun sezonskih radnika (pod tim se obično misli na sezonce u poljoprivredi, sirotinju koja u sezoni bere višnje, maline ili fizikališe na građevini) da i njih mora da uvede u sistem! Porezi su oko 50% (spor mi je laptopić, inače bih googlala da vidim tačan procenat ) a ljudi rade samo par meseci za bedne dnevnice. Vulin nije pominjao pojedinačne sektore, samo sezonce, "šalteruša" u Intesi je nešto komentarisala o porezu... a ja rekoh da ipak skrenem pažnju momcima i devojkama iz Srbije, naročito što komšije u Hrvatskoj već podležu toj obavezi. 
Možda bi bilo bolje da nije koristio tu, novu pogodnost, da mu Carnival deo plate uplaćuje na račun u Srbiji?



Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ako se podesi da se automatski šalje plata (ili njen deo), onda se to i šalje kao plata, tako će i pisati i biće očigledno - uplaćuje Carnival, svrha plata. Onda normalno i nova izjava treba da se potpisuje, jer je jasno da je osnov priliva promenjen.

Ali i dalje će se moći "ručno" slati pojedinačni wire transferi gde se samostalno bira svrha uplate. Uplaćuje Pera Perić, svrha poklon ili familija ili šta već. To je isto kao što je i bilo.

Kao dodatna pogodnost, sa istog OceanPay sajta može novac da se šalje i Western Union-om, ko voli tu varijantu.

Offline Novo ime 1

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Da :)

Na skrin šotu se vidi memorandum  WU, pomislila sam da ih OceanPay koristi kao posrednika, da su nekako povezani.

Prenela sam iskustvo, da skrenem pažnju zemljacima i zemljakinjama, da razmisle o mogućim komplikacijama.

Prinče, ti si retko sjajan momak.

Hvala i sve najbolje ti želim.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Jel jos neko ima problema sa ovim novim karticama?

JP sam svuda provlacio bez problema ali ovu novu karticu ne mogu izgleda nigde.

Transaction denied i na londonskom aerodromu i ovde u Srbiji. a imam novca na njoj.

Online transakcije rade normalno doduse

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Na londonskom je verovatno neka greska a ovde u Srbiji,nazalost,jos ne radi,mozes da je koristis samo online.
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline cipiripi

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svima na kopnu i na moru

Htela bih da vas priupitam za iskustvo, a ujedno i pomoc za wire transfer on demand u okviry OceanPay


Treba sa muzevljevog racuna OceanPay da prebacim odredjni novac u moju banku u Bugarskoj . Konfigurisala sam novi Bank Account u okviru OceanPay card opcije sa svojim podacima iz Bugarske banke kao i posrednicke banke koja se nalazi u NYC.
Kada sam trazila quote za slanje receno je da ce novac stici tek nakon 15 dana?! i ako je pogresno unet racun da se novac nece refudirati.

S obzirom da sam ex cm i da sam ranije sa svoje JP Morgan kartice slala kuci novac preko wire transfera, bilo je potrebno od 3-5 radnih dana da novac stigne, malo mi je cudno i pomalo strasno da im treba 15 dana da proslede novac,

Da li mi mozete reci da novac sa sigurnoscu stize ?

Druga opcija je WU koji bahato uzima proviziju of $120 za slanje novca iako je standard rate max do $30 kada nekom saljete novac bilo gde u svetu.

Hvala vam puno na pomoci 

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Za tih 120 dolara neki "posrednik" pokušava da te odere.

Treba preko muževljevog crew ID-a da se novac pošalje putem ovog sajta (ako je izbor pao na WU):
https://wumt.westernunion.com/WUCOMWEB/capturePartnerInfoAction.do?method=load&countryCode=US&languageCode=en
Znam da je ranije bilo 15 dolara provizije, pa 5 dolara, čak je bilo i besplatno, ne znam koliko je sada. Ne verujem da je 120.


Ovo za quote... još nisam slao preko OceanPay-a, pa ne mogu da tvrdim, ali imam osećaj da ti je pisalo "up to 15 days", što je samo uopštena generička ograda ako šalješ negde u neko zabačeno sibirsko selo u kome lokalni poštanski šalter radi svakog drugog utorka.

I ovo za pogrešan račun je normalno da nema refundiranja, isto je važilo i za JP Morgan. Mislim, ako novac pošalješ negde na neki račun van banke, nema fore da ga tražiš nazad... sama si ga poslala i gotovo. JP Morgan je imao 2 verifikacije da potvrdiš da je sve tačno, upozorenje šta može da se desi ako je pogrešan račun, kao i 30 minuta odloženog slanja u okviru kojih imaš mogućnost da otkažeš transfer ukoliko uočiš grešku. Tako da po ovom pitanju nema razloga da se brineš, to je normalno upozorenje i na tebi je da pažljivo unosiš broj računa.

Sve u svemu - da li novac sigurno stiže? Zamisli samo situaciju da novac ne stiže, da biva "pojeden" negde u nekom mraku internet transfera... koji bi to skandal bio, koja frka, galama, koji problem za desetine hiljada crew membera koji šalju platu kući, koji tek problem za kompaniju koja je sa takvom bankom sklopila ekskluzivni ugovor, koliko bi tu bilo odštete, lošeg publiciteta itd. Nisu to neke selje koje će da se blamiraju za šaku dolara koje bi krali od poštene raje, a ovamo vrte milione na dnevnoj bazi.

Stiže ti novac sigurno (tamo gde ga pošalješ) i stiže za znatno manje od 15 dana.

Offline cipiripi

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hvala ti puno na brzom odgovoru i informacijama. Proverila sam link koji si poslao, ista stvar mi je za Bugarsku i Srbiju, trazi $120 fee. No nije ni bitno, slala sam ranije preko wire transfera, verujem da ce biti sve ok. :-))))'


Offline Dzoni82

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re:
« Reply #10 on: 10/January/2017 »
Pozdrav drugari. Imao sam isti problem sa J.P Morganom. Poslao sam novac i cekao da legne u Komercijalnoj i cekao i cekao. Drug radi tamo proveravao ma nista. Da bi posle 35 dana pozvao i rekao da su nasli. Trazili su me da me nadju da bi mi poslali na potpis papir. Nisu mogli da me nadju. Ja poludeo. Zena mi je ovlascena nisu je obavestili. Strasno..

Послато са Nexus 6 уз помоћ Тапатока


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
trazi $120 fee.
:pad: Uuu, čoveče... Šta im se to desilo?! Kao da namerno obeshrabruju upotrebu servisa, 120 dolara provizije je van pameti! -()-

Imao sam isti problem sa J.P Morganom.
Nisi imao problem sa JP Morganom, nego sa Komercijalnom bankom. :giggle:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
WU da bi naplaćivao 5 ili 15 dolara,  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Carnival Cruise Line update 10/2016
« Reply #13 on: 10/January/2017 »
Bilo nekad... :rolleyes:
Ono je link za crew membere, mora da se unese crew ID broj da bi se koristio servis... Očigledno su ukinute neke pogodnosti koje su ranije bile na snazi. Sasvim moguć razlog je što i u okviru ove nove Brightwell/OceanPay usluge postoji WU transfer. :hmm:

Offline Karaesky

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
WU i dalje uzima 5$ provizije. Na pocetku prilikom slanja bude prikazano da ce biti skinut odredeni procenat,ali kasnije bude prikazano da je to samo 5$.

Ja nikad nisam slao na neke nase racune, vec kuci kad dodem saljem sam sebi preko WU koliko mi je potrebno. Za 2000$ mi uzmu provizije 5$, novac podignem za par minuta i bude mi bas super.
Next year in this time we'll be millionaires