Author Topic: Carnival Cruise Line update 10/2016 - OceanPay umesto JP Morgan  (Read 9612 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cipiripi

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Samo da se zapljunem i da kazem da su pare legle za manje od 24h. Wohoooo :)

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
WU sad uzima 7 dolara preko ove nove kartice jer morate sa njihovog sajta da udjete na WU.

A ovo za 15 dana moze biti a ne mora da znaci, jedna je cekala 3 meseca da joj stigne sa JP u Srbiju. To je ustvari vise problem nasih banaka nego JP.

Ali imamo i slucaj amerikanca sa cranivala koji je cekao 3 nedelje da mu prebace sa nove kartice na usa racun tako da se nikad ne zna.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Видим да у свету постоји могућност слања пара и преко овог сервиса

http://www.xe.com/xemoneytransfer/uk/?WT.seg_1=XTR-400x30-XMHOM-ADH-US-V01-170101
али детаље не знам.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re:
« Reply #18 on: 29/January/2017 »
Sredinom januara sam posljednji put slala preko WU, bilo je pet dolara.
E sad sto Karaesky kaze, posaljes sam sebi pa dignes kod kuces, ali sam WU dodatno zaradjuje na konverziji.

Meni su za prvo slanje uzeli 42 dolara, iako sam naloge podesila uz prisustvo njihovog covjeka i accountant-a sa broda. Paymaster poslao mail, odgovoreno da ce mi Brightwell refundirati. Nisu nikad.
Onda 2 mjeseca nisam mogla uopste da posaljem preko WU.
Nadjem support ticket na njihovom sajtu, posaljem im pitanje zasto nece. I nakon toga uspijem iako mi nisu odgovorili nista. U medjuvremenu izleti njihova opcija send on demand. Reko' eto zasto.
Onda mi cimerka kaze da hoce da otvori nalog u Bank of America pa sve tamo da proslijedi jer je cula kako ljudima nestaju pare sa racuna. Mislim se histerija.
Nakon 2 dana koleginici ukradu 600 dolara sa racuna...
Jedino dobro je sto Brightwell vrati te pare.

I najveca fora mi je 3x besplatno podizanje u toku mjeseca, sa bankomata na brodu. Poslije toga 2.5 dolara po dizanju. Svako provjeravanje stanja na bankomatu je 0.5 dolara.
Ne znam uporediti sa JPM, ali kad gledas onu listu iz ugovor, fee ovaj, fee onaj...

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Cydonia,

prvo kažeš da su ti uzeli pet dolara, pa onda 42, sad ništa ne kontam ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Suma sumarum koja je najbolja( najjeftinija) opcija za slanje? Sve ovo sto pisete je jako konfuzno...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
5 dolara Western Union preko crewsend sajta za pomorce je trenutno najpovoljnija opcija.

... ili ako neko još uvek ima para na JP Morgan računu, wire transfer je potpuno besplatan (žele što pre da nas se reše i zatvore račune).

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Nije bas da sam na brodu al volim da znam, da li onda da prijaim i racun u Intezi preko kojeg sad primam platu ili da izbegenem priliv novca iz inostranstva na njega pošto sam skapirao da kompanije kao naznaku priliva stavljaju "plata". Kapiram da na tu varijantu moram da platim porez i ko zna koje još komplikacije. A ko je spam mozes i na pm  da mi odgovoris :hmm:
p.s. Sad vidim varijantu Master pri pejd kartice. Jel jos uvek postoji ta mogucnost?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Kad radiš wire transfer, ti sam biraš svrhu uplate.
Uopšte nije obavezno da aktiviraš automatsko slanje plate. Šalji kad hoćeš i koliko hoćeš, sa svrhom koju odabereš.

Inače poreza i "ko zna kojih komplikacija" nema. Bar ne u Srbiji. Bar ne još uvek. :giggle:

Ne znam za kakvu Master varijantu pitaš. :hmm: Pojasni pa da vidimo o čemu se radi.


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ah, pa to je JP Morgan, upravo u ovoj temi pišemo da nema više JP Morgan-a... :giggle:

Ali, bez brige, OceanPay kartica nudi gotovo identične mogućnosti, jedino što je u pitanju Visa, a ne Master... što i nije neka posebna razlika za običnog korisnika.

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Cydonia,

prvo kažeš da su ti uzeli pet dolara, pa onda 42, sad ništa ne kontam ...
Prvi put kad sam slala preko WU, u julu ili avgustu, uzeli mi 42. Pa sam prijavila paymasteru i poslije toga sam slala za pet dolara.
Tako da ako neko salje preko WU i na finalnom koraku vidi da je preko 5 dolara provizija, neka ne salje i neka ide paymasteru.

Meni licno je WU najbolja opcija jer kad sam slala nekih 400 dolara na devizni i to putem opcije Add bank account (ono sto je Princ rekao da odredis koliko da ti stize na karticu, koliko da se posalje na racun), uzeli su mi 8 dolara. Tako da ako imas 2x platu mjesecno, za 800 dolara uzeli bi 16. WU je pet na bilo koju sumu ali opet...drugacije obracunavaju kurs...

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Prilično hrabro su na svojoj stranici stavili. "Western Union also makes money from currency exchange."
Bez obzira na to, ako je nešto hitno, mislim da su najbrži. A ako šalješ u neku žnj zemlju, onda nemaš ni izbora.
Bilo bi zbodno ako ima nekog ko redovito šalje WU da izračuna koliko to oni točno uzimaju na zamjeni valute.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
http://www.xe.com/xemoneytransfer/uk/?WT.seg_1=XTR-TL-XHOM-XIN-XX-V01-131001

На списку земаља има САД али не знам да ли паре могу да се шаљу на Балкан. Само ми није јасно како је могуће да им је слање пара БЕСПЛАТНО и на чему онда они зарађују. Вероватно на курсним разликама или како већ...
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo: