Author Topic: MSC, Photo, Kouzon, Apliciranje i finalni intervju  (Read 3641 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Ciao drugari, posle Carnivala i Princess-a, dosao red i na MSC.

Apliciranje je proteklo ovim redosledom;
Poslao sam upit Kouzon-u da li imaju upraznjena mesta za fotografe na MSC. Dobih pozitivan odgovor.
Trebalo je da napravim profil na MSC sajtu, i da odradim par testova za fotografe (tehnicka pitanja i sl), snimim video gde pricam nesto o sebi 1-2 minuta, kao sto je to bio slucaj sa Carnivalom i Princessom.

Nakon toga, javljam Toniju iz Kouzona da sam zavrsio sve. Toni odgovara da bih trebao uskoro da imam intervju preko Skypa sa Mr. Luca Lo Martire, HR MSC-a, ili sta god.
Relativno brzo je zakazan i taj finalni, mozda nakon dve nedelje od inicijalnog mail-a poslatog Kouzonu.
Sam finalni je trajao nekih pola sata. Luka je opusten i okej lik. Bar sam ga ja tako doziveo. Tako da, ako sa njim budete imali intervju, bez brige.

Kao sto je vec pominjano, treba platiti 550E za STCW, bez obzira sto imam dva sa drugih kompanija. Medical (bez obzira sto imam dva vazeca jos uvek), i yellow fever vakcinu.
Ako idete za USA, C1/D vizu. Na STCW idem 10.og Novembra, pa ako jos neko ide, mozemo zajedno.
Najverovatnije cu dobiti MSC Divina brod, ali o tom po tom.

 :rolleyes:

Ako imate neka pitanja, rado cu odgovoriti.

Offline Neylo21

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: MSC, Photo, Kouzon, Apliciranje i finalni intervju
« Reply #1 on: 25/October/2016 »
Zdravo Srdjane,

Jel imas neke info.o polaganju STCW testa, kakva su pitanja i na koji se nacin polaze?
 Ja polazem sutra za MSC ali preko Skype i ja sam na Divini.

Pozdrav

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MSC, Photo, Kouzon, Apliciranje i finalni intervju
« Reply #2 on: 25/October/2016 »
Zašto napusti Carnival?
Zašto napusti Princess?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: MSC, Photo, Kouzon, Apliciranje i finalni intervju
« Reply #3 on: 26/October/2016 »
Karnival sam napustio zbog Princessa, a na Princessu sam dobio otkaz.   :)

Ciao Neylo21. Nemam info za STCW, tek za koju nedelju idem. Koji datum si dobio za ukrcaj? Vidimo se tamo valjda, ako mi ne promene nesto :)
A pitanja bi trebalo da budu klasicna o bezbednosti na brodu i moru. Tipovi vatri npr. , koja se kojim uredjajem za gasenje pozara gasi... Crowd control & management i slicno valjda. Srecno sutra onda. Javi kako je bilo.

Offline Neylo21

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: MSC, Photo, Kouzon, Apliciranje i finalni intervju
« Reply #4 on: 26/October/2016 »
Srdjan011

Ne znam tacan datum ukrcaja osim da moram cim pre u novembru, to su mi rekli na intervjuu pre 2 nedelje, ali tacno cu znati pocetkom sl.sedmice. Trebalo bi do 15-og da odem.

Test sam polagao 10min.cista formalnost i verujem da sam polozio jos uvek cekam zvanican odgovor.
Iskreno drago mi je sto se zbog ovoga nisam cimao da idem u Makedoniju jer je smesno, a i neka pitanja su totalno bezveze pa sam random odgovarao.
Svakako verujem da je u petodnevnom treningu izostavljeno puno gluposti koje sam ja sam morao da predjem pa ipak ima svojih prednosti.
Takodje javi kada ti zvanicno potvrde ukrcaj i jel je Divina.

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: MSC, Photo, Kouzon, Apliciranje i finalni intervju
« Reply #5 on: 26/October/2016 »
Hocu, vazi. Eto za sta uzimaju 650 evra :)) Strasno bre, al jbg.

Offline Alek86

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Photographer
Re: MSC, Photo, Kouzon, Apliciranje i finalni intervju
« Reply #6 on: 18/January/2018 »
Pozdrav, uradio sam aplikaciju na sajtu MSC-a, ostali su mi samo video i online intervjui. Video, pretpostavljam, treba ukratko da odgovaram na pitanja ispisana na ekranu; moze li mi neko reci sta otprilike tu treba da se prica. Nakon koliko vremena sledi online intervju i koja je procedura ako se to uspesno prodje. Prvi mi je put