Author Topic: Provjera CV-ja [background check]  (Read 8560 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivanaisha

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Provjera CV-ja [background check]
« on: 09/November/2016 »
Zdravo,

Primljena sam na brod, dobila LOE, a danas mi je stigao i mail od HireRight agencije koja radi provjere za Royal Caribbean. Trazili su moje informacije, kopiju pasosa itd. Receno je da ce kontaktirati sve poslodavce (sto mi ne ide u prilog jer su me i u samoj agenciji ohrabrili da u isti ukljucim i malo neistine :hehe:).
 
Zanima me da li se sve stvarno provjerava, ili je to samo formalnosti radi? Tj. da li su ikoga stvarno kontaktirali, kakva su vasa iskustva?

Hvala :)

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #1 on: 10/November/2016 »

 
Zanima me da li se sve stvarno provjerava, ili je to samo formalnosti radi? Tj. da li su ikoga stvarno kontaktirali, kakva su vasa iskustva?

Hvala :)
Jako retko proveravaju jedino provere zadnjeg poslodavca ili ako si vec radila na brodu proveravaju brodsku kompaniju. Mene licno nisu primili za jednu kompaniju jer im Royal na njihov zahtev nije odgovorio ni posle 3 meseca...odgovor je bio da im je zao ali bez odgovora od Royala ne moze dalje...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #2 on: 11/November/2016 »
hahah.... tuzno.

Rojal je prvi koji radi proveru referenci, a sami ne odgovaraju na istu.

Desava se nekada. Kada ides preko stranih agencija pogotovo. Meni su iz Camper Nicholson slali mejl svim referencama... 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline ivanaisha

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #3 on: 11/November/2016 »
Evo ja samo da se javim. Izgleda da sam baksuz i da ce sve da mi provjeravaju.
Inace dobila sam vizu,odradila medical, kupila kartu do luke.  :nono:

Offline oracle_93

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 11/November/2016 »
Mene su takoder isli provjeravat...zvali "poslodavca", ali ocito nisu dobili zeljene informacije pa traze dodatnu dokumentaciju (ugovor, preporuka ili sl.). Naravno, jos nisu to dobili od mene ali je report vec poslan Royalu.
Ne znam sto ce sada biti.
Ajde ljudi, tko ima slicnog iskustva,pisite

Offline ivanaisha

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 12/November/2016 »
Mene su takoder isli provjeravat...zvali "poslodavca", ali ocito nisu dobili zeljene informacije pa traze dodatnu dokumentaciju (ugovor, preporuka ili sl.). Naravno, jos nisu to dobili od mene ali je report vec poslan Royalu.
Ne znam sto ce sada biti.
Ajde ljudi, tko ima slicnog iskustva,pisite

A kada bi trebalo da pocnes raditi? Ja sada 20og. Jos nisu poslali izvjestaj Royal-u, ali trazili su dodatne informacije.  :hehe:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #6 on: 05/December/2016 »
Ovakve background provjere su do sad bile rijetkost, ali su se uglavnom događale kod luxury cruise companja kao što je Seabor, pa me čudi da to sad i mass market kompanije kao što je Royal počinju raditi. Čini se da dani "dotjerivanja" CV-a odlaze u povijest, agentima će biti puno teže prodati "robu".

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #7 on: 05/December/2016 »
Na kojim pozicijama ste dobili posao pa sada zele da vam provere CV ???

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #8 on: 06/December/2016 »
Na kojim pozicijama ste dobili posao pa sada zele da vam provere CV ???

Iskreno, i mene zanima sta je pozicija RSA. Kod nas je to rank u obezbedjenju (RSA Supervisor), gde to stoji za Responsible Service of Alcohol ...

Nemam pojma sta je kod Royala RSA, andam se da ce nas ivanaisha prosvetliti :) ...

Sretno sa proverama i ukrcajem
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #9 on: 08/December/2016 »
rum srvis atendant
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #10 on: 08/December/2016 »
U jeee... za Room Service se toliko gnjave sa proverom preporuka? Izgleda da se steze obruc.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #11 on: 10/December/2016 »
To je malo čudno jer nitko nije u tolikoj ekspanziji kao oni, što znači da nikome ne trebaju ljudi više nego njima i nitko ne zapošljava veći broj novih djelatnika od njih. Ako krenu provjeravati baš svakog, neće im na kraju imati tko raditi, a morati će i otkazati suradnju brojnim agencijama kad skontaju koliko im kandidata s modificiranim CV-evima šalju. Biti će zanimljivo vidjeti kako će popunjavati flotu od 40 i nešto brodova (samo Royal i Celebrity a di su još i druge manje kompanije pod njihovom kapom), riječ je o velikim i mega brodovima od kojih nekoliko njih dijeli titulu najvećeg cruisera na svijetu. Da je regrutacija za takvu gigantsku kompaniju jednostavna stvar, onda bi to sigurno i sami radili, umjesto da se oslanjaju na lokalne partnere.

Offline marija96

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #12 on: 10/December/2016 »
Da li je moguce da prodjem intervju bez preporuke? Slagala sam u CV za radno iskustvo, i tesko cu dobiti preporuku... Jel preporuka obavezna?

Offline LazarD

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #13 on: 11/December/2016 »
Kod mene jeste bila obavezna, ako ti traze snalazi se kako znas, ja sam razmisljao da platim nekom ko je dobar sa photoshop-om da mi je napravi da mi ovi nisi dali.

Offline marija96

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Provjera CV-ja [background check]
« Reply #14 on: 29/December/2016 »
Konkurisala sam za shop u MSC, preko Kouzona, nisam rekla devojci iz agencije da nemam preporuku, da li da kazem njoj pa da vidim sta ce mi reci? Ne znam da li MSC proverava