Author Topic: Agencije...  (Read 1423 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Agencije...
« on: 11/November/2016 »
Pozdrav.
Da li je na brodu tesko?
Izuzev ako se ide za nekim ciljem...?

Koliko uzimaju sada trenutno... ili ce...
da uzimaju para agencije?

Za koliko se vremena moze pripremiti za brod?
Koliko moze jedan ugovor najmanje da traje?
Gde je bolje recni ili prekookeanski?
Ne znam nista o brodu kada je drugacije iskustvo od onoga sta citam. A ide mi se na brod.
Meni se radi. Nisu mi vazne pare, pare dodju i odu a posao ostaje...

Offline uki

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Agencije...
« Reply #1 on: 24/February/2017 »
Zavisi od agencije do agencije i do kompanije. neke kompanije ti placaju prvu avionsku kartu a neke ne. Bolje je ici na prekookeanac u pocetku, dok ne steknes iskustvo. Bitno je dobro odabrati department i ostaviti sa strane 1-2 meseca da lepo spremis CV i navezbas sve na engleskom. Sto bolje uradis interviju to je bolja pozicija,  tj. sto ti je bolji engleski to bolju poziciju mozes da ubodes. Naravno mozes i da sminkas CV i stavis vise iskustva, sve dok znas da ga prodas na interviju sa regrutero kompanije.
Recni brodovi dolaze u obzir ali tek kada steknes malo iskustva, pa da mozes aplicirati za bolju kompaniju koja dobro placa, npr. Viking River, Crystal River ili Uniworld.

Moja preporuka nakon nekoliko godina smucanja pi raznim kompanijama je, odabrati bar department, moze posteno i dobro da se zaradi. Najbolje kopmaije su rekao bih Princess(Safe Cruise agencija iz beograda), NCL (Employment Power Zagreb) ili cak MSC ako znas nemacki (agencija Kouzon).

Naravno mozda imas neki drugi skill, zavisi i koju si skolu zavrsio, npr. ako znas elektroniku ili elektriku, IT, varenje ili ako si kamerman, fotograf, tehnicar za rasvetu ili osvetljenje onda imas sansu da odes na brod jer se to cesto trazi, a i plate su uglavnom $2000+(kazem uglavnom, zavisi og kompanije do kompanije).

Ako si npr. kuvar i imas radnog iskustva, mozes probati za River Cruises, jer licno mislim da se vise isplati od rada na prekookeancu. Npr.  pocetak karijere kao kuvar na prekookeancu 3rd Cook zaradjuje $900-$1000, dok na River Cruiseru od €1700-€2100 (zavisno od kompanije).


Javi se na PM ako imas nekih pitanja slobodno ili bilo ko drugi :)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Agencije...
« Reply #2 on: 25/February/2017 »
 :smack:   nekada 3rd cook a od 2014 1st Commis, na Princesu zaradjuje 1650$ prvi put,sledeci ugovor je za 50 dolara veca. Sledeca visa pozicija je DEMI CHEF ,koji uzima 1850$ prvi put i moze kroz par ugovora do 1980$ otprilike