Author Topic: NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana  (Read 5741 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana
« on: 16/November/2016 »
Poz svima...

Znaci ovako,pozicija je wine steward...brod je bas veliki...7 i po velicini na svetu...tako su rekli ovde na treningu...ako oni lazu mene ja sad lazem vas...
Na osnovu prica koje sam cuo i stvari koje sam procitao na forumu vezano za zivot na brodu ja sam vise nego prijatno iznenadjen...aj da krenem od hrane prvo....
Ocekivao sam uzasnu plasticnu hranu gde se sve oseca na kari...a nisam video kari nijednom do sada...menza je otvorena skoro celu dan i noc...sa manjim pauzama...hrana je stvarno dobra...i sarenolika...ima mesa...ima testenina...ima rize...ima voca...ima soseva...ima kolaca...i uopste nije neukusno i plasticno...
Teretana za osoblje je brutalna stvarno...nas Balkanaca ima dosta...pogotovo nas Srba i svi se drzimo zajedno...mislim na Balkance...i respektovani smo...da ne kazem kao najveci klan na brodu hahah...uopste nije stresno i niko nas ne maltretira...
Mislim da je moja pozicija jako dobra kad se uporedi tezina posla,stres,radno vreme i zarada...za lovu nisam siguran jos...ali par njih sam pitao kako prolaze i zadovoljan sam...uglavnom preko 2k je...a nije preko 3k...konobari bas puno rade i asistenti isto...oni stvarno krvavo zarade svoju lovu...dok mi ne radimo ujutru koliko sam video...
Ja sam sam u kabini,i delim toalet sa nekim ko ima kabinu sa suprotne strane toaleta...ima lep crew bar i jako je jeftino...ja sam hard worker pa mi sad ovako lagan i opusten posao izgleda kao odmor...
Ugovor je malo duzi...8 meseci...
Ncl mi je platio sve bukvalno...znaci troskovi su mi nula...jedini trisak sam imao prema agenciji Kouzon i to je bilo 150 eura,ali toliko su bili ljubazni i profesionalni i pripremili me za put do najsitnijih detalja da bi im dao i 500 eura iskreno...
Gosti su srednja klasa uglavnom Ameri...i svi kupuju neke pakete vezano za pice pa tesko ide prodaja bilo cega sto nije obuhvaceno tim paketom...
Ja sam somelijer i ovo nije klasican posao somelijera da se ne lazemo...ali je lagan posao da nema dalje...nista teze od boce vina nisam podigao...ti uglavnom sluzis pice po restoranu...vise si bar waiter...eto sad je 2 sata ujutru...

poz sa Britanskih devicanskih ostrva...sigurno sam nesto zaboravio...ako se setim dopunicu...znaci da se ne oseti neko uvredjenim ili bilo sta...
Ovo je moje vidjenje mojih prvih dana mog prvog ugovora na brodu...sto ne mora da znaci da se nece poboljsati ili pogorsati...znaci ovo su moje trenutne impresije...ima tu i nekih stvari koje su lepe ali nisu za javno bas :) ako nekoga nesto interesuje neka pita...nadam se da cu nekome pomoci sa informacijama...

poz svima...

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Ncl Epic sa lica mesta posle 4 dana
« Reply #1 on: 16/November/2016 »
Ima fora i da vam dodje neko na brod i da bude gost...i to sa nekim popustima...samo da vidim koliki su popusti pa javljam...mislim da je to super stvar...kabina je mala da se ne lazemo...nije to hotel...ali tu se uglavnom samo spava...i navikne se covek...mene smara samo ovaj mali lavabo...posto se brijem svakodnevno a i visok sam...ali dobro...navikne se covek brzo...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ncl Epic sa lica mesta posle 4 dana
« Reply #2 on: 16/November/2016 »
 :clapping: drago mi je da si se snasao ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ncl Epic sa lica mesta posle 4 dana
« Reply #3 on: 16/November/2016 »
svaka cast na pozitivi od pocetka samog

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Ncl Epic sa lica mesta posle 4 dana
« Reply #4 on: 16/November/2016 »
Ima posade koja radi sa tetovazama...a ima i onih koji nose fiksne proteze...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ncl Epic sa lica mesta posle 4 dana
« Reply #5 on: 16/November/2016 »
ncl je dobar sto se tice toga. kazu ovi sto su na ostalim firmama radili. al opet dva broda, ko nebo i zemlja

ja se na ovom brodu brijem jednom mjesecno, nit sredjujem bradu nit koji k, nekad ko drvosjeca izgledam. sad iz za*****ancije ostavio one brkove ko kod onih rednecksa juznjackih, niko nista ne kaze. najcesce ne obucem uniformu cijeli dan kad imam nesto sitno za odradit...

na proslom brodu moro si strpat majicu u hlace, brijat se u jutro jer nije dovoljno izbrijano kad se navece obricis, poslije sestice moras nosit naku svecanu kosulju dugih rukava (dio uniforme, dobijes to) ko da smo mi neki manekeni, a ne techovi. u neka doba kaze kad je vajt hot parti il nno nosit majice (podijelise nam ih, onu bijelu i nno) reko NE, tu ja povlacim crtu. kazu ok...

prvi brod je mjesavina ove discipline i opustencije, al npr nikad nisam otpakovo tu koslulju dugih rukava tamo...

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana
« Reply #6 on: 18/November/2016 »
Verujem da je tako...meni je ovo prvi ugovor i prvi brod pa sam ocekivao mnogo tezi posao i mnogo gore uslove...tako da eto za mene za sada nije strasno stvarno...pa videcemo za dalje...jos nisam izasao sa broda pa cu sad za par dana u Orlandu...eto koga sta zanima neka pita...tu sam...topla preporuka svim ljudima iz ugostiteljstva da biraju moju poziciju...mnogo se manje radi nego konobari na primer...a vise se zaradjuje koliko cujem...a nema da se nosi nista tesko...videcemo za dalje...to su prvi utisci...konobari i asistenti rade po 13 sati nekad i vise...i to bas rade...bez foliranja...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana
« Reply #7 on: 18/November/2016 »
imas cevape da jedes u port canaveralu

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana
« Reply #8 on: 19/November/2016 »
E jbg sutra mi je Port Canaveral...ali imam neke glupe smene pa ce cevapi da sacekaju :) dobar je i biftek kad nema cevapa hahahh

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana
« Reply #9 on: 19/November/2016 »
Hteo bih samo da istaknem vaznost cinjenice koju je par forumasa iznelo...a to je da ne prihvatajte bilo koju poziciju za rad na brodu...osim ako niste u nekom velikom problemu...mislim da vam od toga zavisi da li ce vam iskustvo rada na brodu presesti ili nece...evo prvi mislim da bih imao skroz drugacije misljenje da sam otisao na poziciju pomocnika konobara ili konobara...imajte to u vidu...tek sada shvatam tezinu tih reci i koliko je to u stvari dobar savet...ne bih sad da pametujem posle nedelju dana rada na brodu ali eto iskreno mislim da svi koji planiraju da idu trebaju ozbiljno da shvate taj dobronameran savet...

Offline Prematome

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana
« Reply #10 on: 08/December/2016 »
Ajmo ljudi...pun gas...poz iz Cozumela...jel dolazi neko???? Hahah

Offline slave

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana
« Reply #11 on: 19/December/2016 »
Cao,
Nadam se da si dobro.Molim te da li bi mi Mogao napisati Kolika je plata za Sommelijera.Moj Muz je trebao u Maju da se Ukrca al je bio sprijecen.Posle je sreo momka sto je radio sa njim I on mu rece da je plata mala Jedva 2000$.Molim te Jel to istina.?

Veliki Pozdrav

Slave


Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana
« Reply #12 on: 20/December/2016 »
Evo slave odgovoricu ti ja :-) ncl nema poziciju sommelier-a...ja trenutno radim kao head wine steward sto ti je nesto slicno toj poziciji i plata ti je oko 3200-3500$. Pozicija wine steward ima platu od 1800-3000$

Offline Karaesky

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: NCL Epic sa lica mesta, posle 4 dana
« Reply #13 on: 20/December/2016 »
 :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Drago mi da si se snasao. Epic je fin brod, sretao sam ga par puta...Djevicanska ostrva, Nassau i New York cini mi se.

Gosti u Cape Canaveralu su fini, neki prosjek i normala. Ja sam se prije par dana vratio sa jednog finog i dugog ugovora, doduse sa Carnivala, ali ako ima bilo sta da mogu pomoci, tu sam, javi se.

Uglavnom, puno srece i mirno more.
Next year in this time we'll be millionaires

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ncl Epic sa lica mesta posle 4 dana
« Reply #14 on: 20/December/2016 »
ncl je dobar sto se tice toga. kazu ovi sto su na ostalim firmama radili. al opet dva broda, ko nebo i zemlja

ja se na ovom brodu brijem jednom mjesecno, nit sredjujem bradu nit koji k, nekad ko drvosjeca izgledam. sad iz za*****ancije ostavio one brkove ko kod onih rednecksa juznjackih, niko nista ne kaze. najcesce ne obucem uniformu cijeli dan kad imam nesto sitno za odradit...

na proslom brodu moro si strpat majicu u hlace, brijat se u jutro jer nije dovoljno izbrijano kad se navece obricis, poslije sestice moras nosit naku svecanu kosulju dugih rukava (dio uniforme, dobijes to) ko da smo mi neki manekeni, a ne techovi. u neka doba kaze kad je vajt hot parti il nno nosit majice (podijelise nam ih, onu bijelu i nno) reko NE, tu ja povlacim crtu. kazu ok...

prvi brod je mjesavina ove discipline i opustencije, al npr nikad nisam otpakovo tu koslulju dugih rukava tamo...

Ovo za bradu i ja potvrdjujem, na Sunshine  mi iz foto smo vecina isli neobrijani po par dana, dobro sad ne bas da izgledas ko jeti ali opet videlo se da smo neobrijni i nikad nam niko nije rec rekao, mngo ko ji su dosli sa drugih brodova su se cudili kako tako. sve zavisi od menadzmenta, od staf kapetana i HD.