Author Topic: Apliciranje za JAP-a (purser-a) na Princess-u sa 21-om godinom?  (Read 3354 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vecitisanjar

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Pozdrav forumasi,  :wave:

Naime, za par meseci punim 21 godinu starosti, a to je jedan od primrnih uslova agencija za pocetak procedure apliciranja za rad na kruzerima. Zainteresovan sam za poziciju Junior assistant purser (JAP/guest services/receptionist) na Princess-u. Ogranicavam se na jednu kompaniju iskljucivo zbog finansija, jer Princess placa avionske karte u oba pravca, a to dosta olaksava taj pocetni budzet koji nam je potreban za odlazak.

Kao sto sam vec spomenuo trenutno imam 20 godina, 21. punim kroz nekoliko meseci, moje pitanje se odnosi na to, kako se u praksi pokazalo apliciranje sa ovim godinama, da li to predstavlja neki problem, izbegavaju li kompanije odnosno interviewer-i zaposlavanje ovako mladih osoba?   +U+
Konkretno me zanima za ovu poziciju, jer pretpostavljam da se na kandidata ne gleda isto kada apliciraju za poziciju konobara u restaurant department-u (crew) i u Hotel Department-u (officer) kojem pripada JAP ako sam dobro razumeo. Ovim ne zelim da istknem da je posao JAP tezi u odnosnu na konobara, niti bih uporedjivao pozicije, samo bih pomenuo neku svoju pretpostavku kako to izgleda. Znam da je neuporedivo, ali na kopnu daleko mladji od mene uveliko konobarisu, stoga opet pretpostavka da je lakse i na brod stici na poziciju konobara nego recepcionara u ovim godinama.. Demantujte me, molim Vas..  :embarrased:

Znam da je iskustvo jako bitno, u stalnom sam radnom odnosu, kada dodje vreme imacu dovoljno novca za odlazak i to nije problem, generalno poslednjih par dan razbijam glavu razmisljajuci o tome da li ce godine pretstavljati neki problem kada bude doslo vreme za intervju, te sam se i odlucio da otvorim svoju prvu temu i zatrazim pomoc iskusnih forumasa. Izvinjavam se na poduzem tekstu.

Mislim da je temu prikladnije staviti u "Departments - pursers", nego u "Starosne Granice za Rad na Brodu", granice su jasno definisane, sada se vise radi o nekim nijansama, Ali tu je sef da ispravi ako sam omasio..

Hvala unapred na savetima i konsultacijama, zivi bili!  :uzdravlje:

An arrow can only be shot by pulling it backward. So when life is dragging you back with difficulties, it means that it’s going to launch you into something great. So just focus, and keep aiming!

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
https://www.hollandamerica.com/halcareers/ApplyNowShipboard.action

apliciraj za hal isto
nema agenije i njihove provizije, karta placena, fali ljudi. 
 

Offline vecitisanjar

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
https://www.hollandamerica.com/halcareers/ApplyNowShipboard.action

apliciraj za hal isto
nema agenije i njihove provizije, karta placena, fali ljudi. 
Vazi, kada dodje vreme imacu i tu kompaniju u vidu, nista me ne kosta da apliciram na vise mesta, pa cemo videti dalji razvoj situacije.

Hvala ti puno, nije bas odgovor na ono sto me zanima, ali je vrlo korisna informacija, nisam znao da i oni pokrivaju troskove transporta.
An arrow can only be shot by pulling it backward. So when life is dragging you back with difficulties, it means that it’s going to launch you into something great. So just focus, and keep aiming!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Imaš još kompanija koje plaćaju kartu i za prvi ugovor (NCL, Disney... eto vidiš i HAL), ne znam zašto si se na početku ograničio samo na Princess. Slabo si ti to nešto istražio i prikupio informacije. :neceici:

A što se tiče odgovora na ono što te zanima, ne vidim šta je problem, što bi trebalo da te izbegavaju? Pa valjda radnika definišu određeni kvaliteti i karakterne osobine, a ne nekakav dvocifren broj. Tvoj "zadatak" je da se dobro predstaviš na intervjuu, da ostaviš pozitivan utisak. A da li imaš 21 ili 27 godina, koga to uopšte briga, u čemu je razlika? Sigurno da ne treba da ti se menjaju pelene... :giggle:

Evo u mojoj kompaniji ima dosta mladih na toj poziciji, ništa čudno, normalni neki ljudi. :giggle:
Sad baš na mom brodu jedan naš ima 23 godine, intervju je prošao sa 22.

Offline vecitisanjar

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Nisam hteo da vec preopsiran post, dodadno zatrpavam razlozima, ali naprimer u slucaju NCL potreban je STCW koji je u proseku 400-500 eura, tako da sam napravio odredjenu eliminaciju te kompanije, kao i MSC upravo jer zahtevaju dodatne troskove, sto se Disney-a sa druge strane tice, imam ih u vidu, ali kako kompanija ima svega 4 broda, ako se nista nije menjalo po tom pitanju, to dosta odugovlaci sam proces jer je ljudi na front desk-u nema tako puno da bi potraznja bila redovna. A slozio bi se naprimer sa sef-om da najvise gubim sto vise cekam.. Iako me naravno nista ne kosta da u datom trenutku apliciram, pa ko zna, mozda sam srecne ruke  :)
Jos nesto, vecina kompnija, kao i Carnival npr, za guest service zahteva poznavanje najmanje jos jednog evropskog jezika (nemackog, italijanskog, francuskog, spanskog..), sto ja ne ispunjavam, trenutno mogu da konkurisem iskljucivo sa odlicnim engleskim. Dok je u Princess-u napimer poznavanje drugih jezika prednost, a fluentan engleski je uslov.

Prizeljkivao sam odgovor kao sto je tvoj, hvala ti na svemu, posebno na optimizmu koji redovno unosis na stranice ovog foruma. Nadam se da ce biti tako, a do tada svakako prelistavam, cekam sa dosta strpljenja, usavrsavam engleski i sebe.  
Jos jednom, hvala puno, otvoren sam za sve predloge i sugestije.
Pozdrav!   :wave:
An arrow can only be shot by pulling it backward. So when life is dragging you back with difficulties, it means that it’s going to launch you into something great. So just focus, and keep aiming!

Offline Sladjana6

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav vecitisanjar,

Napisao si da si u stalnom radnom odnosu, ali nisi napisao da li si ikada (ili trenutno) radio na recepciji?

Ja sam dobila posao JAP na Princessu, i dosta su se bili skoncentrisali na to gde sam radila, šta sam radila, kakve sve situacije sam imala sa gostima, kako sam ih rešavala, šta sam naučila radeći na recepciji...Jedna reč - iskustvo. :)
Znam da ti otkrivam toplu vodu, ali ne znam kako drugačije da ti pomognem.
Mislim da bi svakako trebao da se javiš agenciji, npr. Safe cruise. Oni će te najbolje posavetovati.

Pozdrav,

Slađana

Offline vecitisanjar

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile


Pozdrav vecitisanjar,

Napisao si da si u stalnom radnom odnosu, ali nisi napisao da li si ikada (ili trenutno) radio na recepciji?

Ja sam dobila posao JAP na Princessu, i dosta su se bili skoncentrisali na to gde sam radila, šta sam radila, kakve sve situacije sam imala sa gostima, kako sam ih rešavala, šta sam naučila radeći na recepciji...Jedna reč - iskustvo. :)
Znam da ti otkrivam toplu vodu, ali ne znam kako drugačije da ti pomognem.
Mislim da bi svakako trebao da se javiš agenciji, npr. Safe cruise. Oni će te najbolje posavetovati.

Pozdrav,

Slađana

Pozdrav Sladjo, imam i sticem iskustva na recepciji, mada nisam siguran da je to presudna stvar i ko ga nema, napravi ga.. Da, da bas su to neka od najosnovnijih pitanja koja se postavljaju kandidatima za ovu pozociju, dosta se baziraju na iskustvima, sto je i logicno, jer i nema nekih strucnih pitanja kao sto je slucaj sa konobarima naprimer..

Tako i planiram da uradim, cuo sam da je ekipa iz SC odlicna, nadam se da ce takva biti i saradnja. :)

A ako se pitas kako da mi pomognes, napisi neki update za purser-e, to je svakako tema koje sam zeljan citati hahaha, bas sam planirao u sledecem topic-u da zatrazim od tebe i tvojih kolega da osvezite ovaj department.
U svakom slucaju hvala ti puno na savetima :)

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

An arrow can only be shot by pulling it backward. So when life is dragging you back with difficulties, it means that it’s going to launch you into something great. So just focus, and keep aiming!

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Apliciraj online za Viking Ocean. Tek te to nista ne kosta a i oni placaju kartu od prvog ukrcaja pa nadalje. A cini mi se i da je plata 2200 fiksna, sto je vise od konkurencije.

Srecno.

Offline Sladjana6

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile


Ej, ja idem po prvi put sada u nedelju. Kad saznam nešto, javljam.  :D