Author Topic: Iskrenost u CV ne prolazi?  (Read 2943 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The Sashka

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Iskrenost u CV ne prolazi?
« on: 27/November/2016 »
Uf, odakle da počnem? Prvo, pozdrav svima! Pratim vas već neko vreme, a sada sam se osmelila i da pitam nešto. Naime, imam (već) 35 godina i radim od završetka srednje škole. Imam dosta radnog iskustva u komercijali, administraciji i finansijama, ali nikakvog npr. na recepciji što bi mi pomoglo da radim kao Purser, što bi mi prema dosadašnjem iskustvu najviše odgovaralo. Engleski govorim tečno i služim se španskim. Da li je jedini način dobiti posao na brodu zapravo laganje? Da npr. umesto rada u komercijali napišem da sam radila u nekom hotelu? U sadašnjoj firmi sam već 10 godina, i to baš ne bih dirala, ako ne moram, ali možeteli me posavetovati šta da radim? Za godine znam da su problematične, čitala sam i forum Starosne granice, ali opet, i tamo ima tračka nade da mogu da prođem uprkos njima. Suprug i ja smo se dogovorili da pokušamo on za konobara, a ja negde drugde, pa ko prvi prođe da ide. On zaista jeste konobar sa velikim iskustvom, ali jezike slabo zna, pa ga podučavam, a ja znam sve ostalo, ali bez iskustva u ugostiteljstvu. Ne vredi, u Srbiji radimo za malo više od minimalca, stalno očekujemo da će jednom biti bolje, ali polako shvatamo da neće. Spremni smo da žrtvujemo vreme sa decom, ako je to jedini način da možemo da im priuštimo hranu i garderobu. O luksuzima tipa igračaka ili zimovanjima ni ne razmišljamo. Molim vas za savet i pomoć. Hvala unapred.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Iskrenost u CV ne prolazi?
« Reply #1 on: 27/November/2016 »
Pitaš: da li je jedini način. Nije. Može da se prođe i sa iskrenošću. Ali ti "šminkanje CV-a" povećava šanse. Pa ti sama izvagaj koliko ti je stalo.

Offline The Sashka

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Iskrenost u CV ne prolazi?
« Reply #2 on: 27/November/2016 »
Hvala na odgovoru. Mislim da sam zapravo znala odgovor, ali mi je bilo potrebno ohrabrenje. Nikada do sada nisam bila u sličnoj situaciji, nikada nisam ni morala da pišem CV! Promenila sam firme tako što me je bivši šef preporučio lično i nije bilo potrebe da ga sastavljam, a onda sam tu ostala već 10 godina.

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Iskrenost u CV ne prolazi?
« Reply #3 on: 27/November/2016 »
Pitaš: da li je jedini način. Nije. Može da se prođe i sa iskrenošću. Ali ti "šminkanje CV-a" povećava šanse. Pa ti sama izvagaj koliko ti je stalo.

"Sminkanje" mozda, "konstruisanje" - tu se vec ne bih slozila. No, gde je volja tu je i nacin. Imaj na umu da se moras dobro upoznati sa poslom recepcije, jer ako napises da si radila na toj poziciji, onda ne bi trebalo biti iznenadjenja na intervjuu. Srecno.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Iskrenost u CV ne prolazi?
« Reply #4 on: 27/November/2016 »
Da se osvrnem na pojam "laganje" u ovim okolnostima.

Niti će ti taj ko će ti gledati CV i držati intervju posle biti šef ili kolega, nećeš ga verovatni nikad više videti; niti će ljudi sa kojima ćeš raditi na brodu ikada išta znati o tvom CV-u ili imati blage veze sa tvojim intervjuom. Šta si ti tu napisala ili nisi je potpuno irelevantno, kad dođeš na brod, krećeš od nule. Tako da kad pogledaš ti zapravo nikoga ne lažeš - došla si da radiš, niko te ne poznaje i ništa o tebi ne zna. Tvoj CV nigde ne postoji, irelevantan je. Ionako svi na brodu moramo na početku prvo da učimo.

Naravno, kao što smo mnogo puta rekli na forumu - to što se napiše, mora se biti spreman i uverljivo odbraniti.

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Iskrenost u CV ne prolazi?
« Reply #5 on: 27/November/2016 »
Ako je uspeh koji zelis postici sasvim normalan i korektan kao u tvom slucaju, onda definitivno ne trebas mnogo razmisljati o tome...

Cilj opravdava sredstva !  :)



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Iskrenost u CV ne prolazi?
« Reply #6 on: 27/November/2016 »
Laganje je nekim ljudima veliki problem, treba se zaista dobro  pripremiti na sva moguca popratna pitanja, jer najlakse je nabudziti cv, ... puno teze obraniti
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Iskrenost u CV ne prolazi?
« Reply #7 on: 28/November/2016 »
jer najlakse je nabudziti cv, ... puno teze obraniti

Treba biti toliko spremljen/a da sebe ubedis u to da imas iskustva na recepciji ili sta god vec pise u CVu. :)

Pisano je na ovu temu vec dosta. Shvatices da je ne preterano iskren CV vrlo cesta pojava kada je kruz industrija u pitanju...

Veruj mi, ovo se nalazi u svim sferema i rankovima.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced