Author Topic: Sezona 2017 - ne daje mi se otkaz da bi aplicirao za vizu bez ugovora  (Read 3147 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Postovani,

Zamolio bih vas za neke informacije vezane za proces regrutacije(ugovor i viza) kao i informacije vezane za mesto Recepcionera.

Pre par dana sam imao intervju sa gospodjicom Patriciom Sandriesser(G&P), intervju je prosao super, poslala mi je primer ugovora koji nije naslovljen na moje ime, kako bih imao uvid u ugovor kao i prateca dokumenta(job description, salary slip). Napomenula mi je da ce konkretnu ponudu za posao umati u februaru, a ja sam joj odgovorio da su uslovi zadovoljavajuc i da bih voleo da radim za njih. Jedino sto mi nije jasno je da li sam sad na dobrom putu da dobijem ugovor u februaru ili treba da cekam sam februar da vidim na cemu sam.

Takodje mi je rekla da zakazem termin za viziranje, i da joj javim datum kako bi mi poslala svu neophodnu dokumentaciju.(sama je pomenula da je prvi slobodni termin za viziranje u februaru). Na samom obrascu za viziranje pise da treba da imam kopiju ugovora(offer letter) a ja ga nemam/nisam dobio jos uvek.

Sve ovo je malo zbunjujuce za mene jer sam trenutno zaposlen u Dubaiju, tako da mi se ne daje otkaz da bi aplicirao za vizu bez ugovora.

Ukoliko neko moze da mi pojasni sam proces bio bih veoma zahvalan!!!

I za one koji su radili na poziciji recepcionara, da malo opisu svoja iskustva.

Unapred hvala!! :)))) Pozdrav iz Dubaija :)))))

Trenutno radim

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sezona 2017 - Proces apliciranja
« Reply #1 on: 28/November/2016 »
Jesi li pročitao sve teme ovdje u G&P? Ima ih dosta.

Trebaš znati da sve riječne kompanije traže ljude puno puno prije nego što im zatrebaju. Neki prođu i "dobiju" posao, a nikada ne dobiju poziv. Teško da je G&P drugačija.
U jednu ruku dobro je da si zaposlen već sada, ali to još i dodatno komplicira situaciju.
Jesi li ti njoj uopće rekao da si zaposlen i da radiš?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Pregledao sam forum uzduz i popreko, razumem da je proces dug, da zahteva vremena.

Da, rekao sam joj da sam zaposlen, znaju za sve, cak me je pitala kakvim sam ugovorom vezan i kad sam dostupan, na sta sam joj odgovrio da sto se mene tice mogu da sednem na prvi avion cim dobijem offer letter.

" Dear Mr. Dxxxxxx,

That's great to hear. As mentioned during the interview, right now I don't know if there will be an open position for next season. I will have final information in February. Please make an appointment at the German embassy for a multi national D Visa. As soon as you tell me the date of the appointment I can arrange all necessary papers. You don't need to prepare any. You will receive all documents from us.

Best regards

Patricia Sandriesser
HR Assistant Recruiting:: G&P Cruise Hotel Management GmbH "

Malo mi je konfuzno da mi kaze da ce konacan odgovor imati u februaru, a pri tom mi posalje primer ugovora(bez licnih podataka) , zatim Employment Details - Seasonal Contract(naslovljen na moje ime), primer osiguranja, Job Description i nesto o firmi.

Usput sam video na sajtu ambasade da mi treba offer letter da bi uopste aplicirao za vizu.

Ne bih da dajem otkaz, ako nisam siguran za posao. Da li ovo znaci da sam u igri  za posao ili na wait listi? Kad se uobicajeno dobija ugovor?

Hvala unapred na pomoci ;)))))

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Gledam poruku, pa mi nije jasno šta nas zapravo pitaš. -()-
Patricia ti lepo kaže da ne zna da li će biti otvorene pozicije za tebe i da će to znati u februaru. Ako HR kompanije ne zna, kako onda mi koji ispijamo kafe na forumu da znamo? +U+
Takođe lepo kaže da kada joj javiš da si zakazao termin za vizu, ona će ti obezbediti sve neophodne papire.
Inače, offer letter nije ugovor, već jednostavno ponuda za posao (potvrda da ti je ponuđen posao, ugovor još nije potpisan).

Ono najvažnije što pitaš je i najnezahvalnije po nas da te bilo ko posavetuje - da li da napustiš trenutni posao... Uh, zeznuto. Očigledno niko do februara ne može da zna kolike su ti šanse i šta te čeka. Srećno!

Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Pre svega hvala na odgovorima.

Prince, sve je meni kristalno jasno sto si ti napisao, I razlika izmedju offera I contracta, I to da ce se sve znati u februaru.
Ono sto mi nije jasno je zakazivanje termina za vizirane bez jasne ponude za posao. Da li je to uobicajen proces?


Offline Zlobas

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises, G&P
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Prvi veslač/Pomoćni bubnjar
Quote
Ono sto mi nije jasno je zakazivanje termina za vizirane bez jasne ponude za posao. Da li je to uobicajen proces?

Da, jeste, prilično uobičajena praksa.
Nisu sigurni kada ćeš im tačno trebati, ni da li ćeš im u opšte trebati, a tek pojma nemaju na kom brodu bi to moglo biti. Ali, vole oni da te imaju na svom spisku, pa kad im zatrebaš, samo da te cimnu, i ti doletiš.
E, sad, da bi to funkcionisalo, treba ti već napravljena viza. Za potrebe pravljenja vize, oni će ti poslati ponudu, koja je u suštini samo to, ponuda. Ona služi da ljudima u ambasadi pokažee da postoji dobra volja od strane kompanije da te zaposli, i da ti za potrebe tog posla treba viza. Ta ponuda nema nikakvu drugu svrhu, i tako je treba doživljavati.
Ko jede, ne boji se gladi

Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Ok, sada mi je mnogo jasnije :)))

Onda cekam februar da vidim sta se desava, pa prema tome i delujem.

Jos jedno pitanje, da li neko ima iskustva pri apliciranju za vizu u drugoj drzavi( npr Ujedinjeni Emirati) ili to mora striktno da bude Beogradska ambasada?

Unapred hvala :)))

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Jos jedno pitanje, da li neko ima iskustva pri apliciranju za vizu u drugoj drzavi( npr Ujedinjeni Emirati) ili to mora striktno da bude Beogradska ambasada?

Ne mogu da nadjem informaciju za koju drzavu se odnosi pitanje? Neke drzave dozvoljavaju aplikaciju za vizu bilo gde, neke samo u drzavama odakle ti je pasos, neke u drzavama gde imas prebivaliste a neke u ili drzavi prebivalista ili pasosa.

Primer:
 USA dozvoljava aplikaciju za vizu u bilo kojoj ambasadi (kad sam poslednji put pitao to su mi rekli, treba zvati pa proveriti)

Australia dozvoljava u ambasadi zaduzenoj za drzavu ciji ti je pasos ili drzavu gde imas stalno boraviste (u mom slucaju HRV (ambasada u Becu u Austriji) ili Ambasada u Beogradu po mestu boravka)

Juznoafricka Republika dozvoljava prijavu samo u ambasadi nadleznoj za drzavu prebivalista. Ja mogu samo u Sofiji da apliciram bez obzira sto je HRV pasos. Ambasada u Zagrebu ne moze da mi izda vizu jer je moje prebivaliste u Srbiji pa je Bugarska nadlezna.

Da skratim, nazovi bre ambasadu i pitaj...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline brexx85

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
@Dugonja
Citam druze situaciju u kojoj se nalazis i saosecam sa tobom....zaista nije lako odluciti se sta raditi. Ali, nadam se da ce ti moje iskustvo barem malo pomoci..... Ove godine u februaru prodjem intervju za Scenic, u maju dobijem ful ugovor,odradim medical,zavrsim vizu u junu i cekam ukrcaj u julu, kao sto pise u ugovoru.....I uopste me nisu zvali! Viza istekla u novembru,sezona gotova,odose pare a od prepirke sa agencijom zbog ove situacije nista nisam dobio...Znam da je trebalo da se ukrcam u sred sezone ali ovakav scenario sam vec cuo od ljudi koji od pocetka sezone cekaju da ih pozovu a nikad nisu ni otisli. Mislim da sa NonEU pasosem imamo generalno male sanse za ukrcaj, bilo kad.
Toliko.....Na tebi je,mozda ces imati vise srece i proci ces lagano, iskreno ti to zelim, ali...... 

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Pozicija recepcionera nije bas "najprometnije" mjesto i nije lako sa izvana upasti na tu poziciju. Uglavnom idu promocije tj.netko iz Housekeepinga ili Restorana prodje treninig i kada se ukaze prilika njima je prvo pruzaju.
Sljedeca sezona ce biti teska na rijeci i svakave su promjene u najavi ali jos uvijek su samo suskanja.
Sve teze ce biti dobiti posao na rijeci ak se nema EU pasos, a ni Hrvatima se izgleda lijepo ne pise jer mozda bude trebalo Svicarska viza.

Kao sto rekoh mnoge promjene su u najavi i treba biti strpljiv i nadati se najgorem  :hehe: :hehe:
Sailing...