Author Topic: Oceania Cruises, Assistant Waiter. Da li neko ima iskustva?  (Read 2455 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Makakaka

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Disney Cruise Line
  • Job Title: Server
Pozdrav, da li neko ima iskustva sa ovom kompanijom, imam uskoro intervju za ass waiter.Platu su napisali sa je 1600$, ugovor na 6 meseci. Hvala unapred  oT

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Ja sam 2010.g. radio kao sommelier na Marini i imao sam par prijatelja koji su radili kao asst waiteri.

Posao je ok, niti pretežak niti prelagan, standardan konobarski život na kruzeru.
Ako si u dining roomu radiš doručak/ručak/tea time/večeru, naravno po rotaciji i nekoliko smjena off tokom tjedna. Ako se ne varam plaća im je bila vezana za popunjenost broda.
 Ako je 80% popunjenost onda je i plaća bila na 80% , znam da su se dosta bunili radi toga.

Nivo usluge , tj. servisa je stvarno visok, usudio bih se čak i nazvati Luxury , stvarno se pazi na detalje, ima masu head waitera ( junior & senior ) koji nadgledaju svaki tvoj potez, i traže stvarno visoki level usluge.

Mislim da je prošle godine Marina proglašena od strane Cruise critics kao najbolji dining service u kategoriji mid size cruise ships, čitao sam o tome na internetu, to je stvarno nešto.
Najbolji mid sIze cruise ship u kategoriji overall dining je stvarno WOW.
Ako si dobar vjerujem da si drugi ugovor sigurno waiter, a njima je plaća bila oko $3000, a to je danas jako dobra konobarska plaća !

Nadam se da sam malo pomogao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Nexi_1992

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Oceanian Cruise
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Utility Snack
Ja sam 2010.g. radio kao sommelier na Marini i imao sam par prijatelja koji su radili kao asst waiteri.

Posao je ok, niti pretežak niti prelagan, standardan konobarski život na kruzeru.
Ako si u dining roomu radiš doručak/ručak/tea time/večeru, naravno po rotaciji i nekoliko smjena off tokom tjedna. Ako se ne varam plaća im je bila vezana za popunjenost broda.
 Ako je 80% popunjenost onda je i plaća bila na 80% , znam da su se dosta bunili radi toga.

Nivo usluge , tj. servisa je stvarno visok, usudio bih se čak i nazvati Luxury , stvarno se pazi na detalje, ima masu head waitera ( junior & senior ) koji nadgledaju svaki tvoj potez, i traže stvarno visoki level usluge.

Mislim da je prošle godine Marina proglašena od strane Cruise critics kao najbolji dining service u kategoriji mid size cruise ships, čitao sam o tome na internetu, to je stvarno nešto.
Najbolji mid sIze cruise ship u kategoriji overall dining je stvarno WOW.
Ako si dobar vjerujem da si drugi ugovor sigurno waiter, a njima je plaća bila oko $3000, a to je danas jako dobra konobarska plaća !

Nadam se da sam malo pomogao


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mozes li mi reci nesto vise o utility snack poziciji (da li je to nesto na foru buffet stewarda na Princessu)?