Author Topic: koliko iman šanse za posao na cruiseu sa završenom op?om gimnazijom?  (Read 2117 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vardic 1950

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav svima, zanima me koliko iman šanse za posao na cruiseu
sa završenom općom gimnazijom, tečno pričam engleski.
Imam 26 godina i voljan i spreman sve raditi.

Offline Zlobas

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises, G&P
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Prvi veslač/Pomoćni bubnjar
Re: bez iskustva
« Reply #1 on: 03/December/2016 »
Vidi, odmah da ti kažem, neće te pustiti da budeš kapetan, za to ti treeba malo više škole od gimnazije, i bar malo iskustva, neće te pustiti ni da budeš oficir u beloj uniformi bez obzira koliko dobar ti je engleski. Da ne dužim priču preterano, vidiš kuda ovo vodi.

Ako nemaš ideju, šta bi radio, a imaš želju da radiš nešto na kruzeru, prijavi se za housekeeping, za guranje metle po hodnicima ti i ne treba neko iskustvo, a ni plata nije najsrećnije u poređenju sa ostalima (i dalje džek pot u poređenju sa ovim balkansko/kopnenim), ali ako se budeš trudio i vredno radio (svako neka ovo tumači na svoj način), možda jednog a dana doguraš i do neke ozbiljnije pozicije koja bolje plaća.
Ko jede, ne boji se gladi

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
zavisi i od agencije kako oni tebe vide tj kako im se predstavis tako da ako vec nisi negde radio kao konobar barmeni ili nesto u hotelu ne gine ti pozicija cleaner (600$) e sad mozes i malo nasminkati CV al opet ako te ovi iz agencije ne pitaju za radno iskustvo (ovo sto si nasminkao) pitace te regruter iz kompanije pa ti sad vidi kako i sta mozes poz

Offline Enzzo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
  • Country: Bosna i Hercegovina
Našminkas CV i dobro ga naucis,saznas sta se trazi na interviju od tebe da znas i to naucis i mozes proci. Znam ljude koji su dobili pozicije bar waitera bez da su ikada uzeli tacnu u ruke

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Nemoj da te komentari obeshrabre.
Na recepciji gdje sam prije radila i sad u shoreexu ima mnogo ljudi koji rade bez fakulteta. Naravno, bitno je dobro se prezentirati i agenciji i na intervjuu.
Sve se moze nauciti, stoga ako pokazes da si uporan i entuzijastican,nece biti problema.
Idi za onim sto zaista zelis raditi.
Sretno!
Labor improbus omnia vincit.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ja sam poceo na recepciji sa srednjom elektro skolom bez ikakve veze sa tim poslom. Niko te ne pita mnogo za obrazovanje. Samo nasminkaj CV i udri.

Vidi, odmah da ti kažem, neće te pustiti da budeš kapetan, za to ti treeba malo više škole od gimnazije,

Ako i to pozelis, nije nemoguce. Znam nekoliko ljudi koji su vanredno zavrsavali i doskolovali se. Jedan sa recepcije sto je bio samnom je sad Drugi Oficir Palube, ko zna, za 10-15 godina mozda Kapetan :) ...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline The Power of Nature

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
Prijatelju, da sam na tvom mestu, odnosno da imam pasoš evropske unije, otišao bih bez razmišljanja da radim i živim u nekoj ekonomski dobrostojećoj EU državi. To ti je moj najiskreniji savet. Odradio sam jedan ugovor na brodu (jedva izdržao) i nikako mi se nije dopao onaj život tamo sa onakvim ljudima (gaženje preko leševa) i odvratnom filipinsko-indijskom hranom. Džabe ti dobar engleski kada ćeš svaki dan da slušaš "mmmmm, dito! mmmmmm, tajo!" "Puta mina" i ostale gluposti kojih sam se naslušao.  :facepalm: Želim ti puno sreće zašta god da se odlučiš, mada ti nikako ne preporučujem posao na brodu, pošto to definitivno nije dugoročna opcija, već kratkotrajna. Nemoj dozvoliti sebi da te ološ ponižava!  :neceici: Najbolje je da pronađeš bilo kakav posao u nekoj dobroj EU zemlji i da živiš kao čovek. Toliko od mene.  :deda: Pozdrav i svako dobro.  :wave:

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Przi na zapad  :facepalm: nema srece na brodu.

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Dobre savete si dobio... :) Sa EU pasosom, probaj na zapadu definitivno. Eto bar je internet dostupan svima,konkurisi preko Neta za neke poslove (ako nemas ko da te odvede) i ne odustaj.Posalji 100 CV ali jedan mora da upali. Nemoj ni da se plasis da prihvatis neke teze poslove,ali ne zaboravi, i Tesla je prao sudove u Americi na pocetku ...  :)  Sve najbolje ! :)