Author Topic: Pecat u Preporuci! - savet neki?  (Read 2481 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline belinindza

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
  • Ko riskira - taj profitira !
    • View Profile
Pecat u Preporuci! - savet neki?
« on: 03/December/2016 »
Pozz svima drustvo!

Planiram posle nove godine da konkurisem za Gift Shop. Govorim Engleski (B2 nivo) i Italijanski (B1 nivo).
Radio sam u prodavnici prehrambene robe i u prodavnici nakita i parfema...Problem je taj sto ni sa jednim poslodavcem nisam ostao u dobrim odnosima , bilo je neisplacenih plata i jos svacega ( Welcome to Serbia),tako da ne mogu da idem kod njih da trazim preporuke,uskracen sam...
Napisacu sam 2 preporuke ali sto se tice pecata ne znam sta da radim. Da li da idem da zamolim nekog drugog iz te branse ako hoce da mi lupi pecat ili da ja sam udarim neki bilo koji ? Sta vi predlazete ??? ( Nadam se da nisu toliko rigorozni iz Agencije i Kruz Kompanije da proveravaju pecat i preporuke za Gift Shop Poziciju??)


Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pecat u Preporuci! - savet neki?
« Reply #1 on: 04/December/2016 »
Nista ti to ne vazi bez pecata... :)

Parola "snadji se". Tesko da ce ko proveravati.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Pecat u Preporuci! - savet neki?
« Reply #2 on: 02/February/2017 »
Pozdrav! Koja kompanija je u pitanju? Ja radim za Starboard, a kad sam konkurisala za posao, sto je bilo pre oko godinu i po dana, preporuke sam lepo sama napravila. U prodaji nisam imala ama bas nikakvog iskustva, pa bas i nisam htela da poletim, pa da napisem da sam neki vajni specijalista za nakit ili satove. Zato sam se fokusirala na sve ostalo  :nokti: Nisam znala koliko ce da proveravaju (ne proveravaju, btw) pa sam potrazila u Agenciji za privredne registre neka dva leva imena, cisto ako neko proveri. Osmislila logo za obe firme, vodeni zig na dokumentu, memorandum, kontakte poslodavaca (drugarica, brat), a pecate sam trazila, ali cirilicne (tupavci ne bi razumeli sta pise, pa sam zato to i trazila). E sad, malo ih je cirilicnih, a i oni koji ih imaju, nece da lupe jer se plase iako im objasnis sta je po sredi  oT Elem, malo sam guglala, nasla slike par "pristojnih" pecata, skinula ih, obradila malo, nabacila ih na moje lepe, fine, fake preporuke, odstampala u boji, potpisala preko pecata nekim golemim potpisom, da sam pecat bude sto manje vidljiv i to je to. Inace, ne znam preko koga ides, ali kasnije sam nacula od devoke iz agencije da nam toplo preporucuje da napravimo sami preporuke. Moje kad je videla, pitala me jesam li ih sama pravila, ja onako zbunjeno, tiho "Pa jesam", misleci da ce da me od*ebe, a tek ce ona "E svaka ti cast!"  ="" :rofl: Mozes sve to sam da sredis, samo google, malo word, malo paint i putuj igumane  :plovim:
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pecat u Preporuci! - savet neki?
« Reply #3 on: 03/February/2017 »
 :rofl: Tako se to radi  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Pecat u Preporuci! - savet neki?
« Reply #4 on: 03/February/2017 »
Samo taj  rad... Svaka cast...  :uzdravlje: