Author Topic: Coffee geek  (Read 2626 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Coffee geek
« on: 06/January/2017 »
Zdravo, moje ime je Aleksandar, uskoro nadam se zaposleni u Princess-u :) Inače sam coffee consultant i jedan od četiri sertifikovanih barista od strane SCAE (specialty coffee assn. of europe) u Srbiji. Inače, imam dosta znanja o kafi, bukvalno od sađenja ploda do trenutka kad pljusne u želudac :D

Poslao sam upit safe cruise-u sredinom novembra sa pitanjem da li ima neka pozicija bariste na brodu itd. i dobio odgovor da nema i da ne veruju da će biti. Odmah tu zaturim priču, zaboravim maltene da sam pitao, sve dok krajem decembra nije stigao mail da ima pozicija i da traže da pošaljem CV. Šaljem cv 31.12 i 2.1 već dobijam poziv iz agencije. Provera engleskog i zakazivanje drugog intervjua za 5.1. Tu smo imali skype intervju ja i gdin. Lišanin, takođe iz safe cruise-a, razmenili neke informacije, takođe na engleskom i sad se čeka sledeći korak, odnosno da prođu praznici pa se pristupa prikupljanju dokumenata i predavanje :)

Tako da računam da ću od februara, marta biti član posade nekog od kruzera kao barista i verovatno ispomoć ponekad nekom bartenderu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Coffee geek
« Reply #1 on: 06/January/2017 »
 :clapping:

Sjećam se da je RC tražio bariste isto, to sada postaje popularno, kako rastu brodovi.

edit:
Nego, baristo, kako da ja kod kuće napravim dobar šlag za kavu, onakav kakav se dobije u kafiću?
Dosad sam svašta probavao, bez uspjeha.
Od komercijalnih, dobar šlag pravi samo Dukat, ali problem je što ga se ne može naći u pakiranju manjem od 500mL, a to mi je prepuno, pa se veći dio pokvari u frižideru.
Nekad davno, gledao sam čovjeka dok je pravio šlag u kafiću predamnom, i ako me sjećanje ne vara, on je u bocu za miješanje trpao i nekakvo vrhnje, kiselo, slatko, ne sjećam se, ali šlag je bio fenomenalan.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Coffee geek
« Reply #2 on: 06/January/2017 »
Ne znam da je popularno, ali ako jeste tim bolje. Ubeđen sam da nema mnogo njih koji bi se prijavili na kruzere a da su i malo "obrazovani". Nadam se da će uroditi plodom.

Pa generalno možeš koristiti dispenzer, sipa se slatka pavlaka u njega, zavrne se jedna patrona da uđe pritisak pa se odvrne i zavrne nova koja ti traje do kraja.. Samo ne znam koliko je to isplativo, dispenzer košta 50ak eura, patrone još 5-10eur/20ak kom..
I pitanje je koliko može da stoji, jer generalno se u barovima brzo troši, a u dispenzeru imaš šlaga za bar 10 kafa :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Coffee geek
« Reply #3 on: 06/January/2017 »
Ok, pustimo isplativost za sada, ima na ebay-u i aliexpress-u svašta jeftinoga, jel ide još šta u dispenser osim slatke pavlake?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Coffee geek
« Reply #4 on: 06/January/2017 »
Ja sam koristio samo slatku pavlaku, a ti možeš dodati u pola litre ili litar (zavisno od veličine dispenzera) malo šećera u prahu, ekstrakt vanile ili tako nešto, kako god voliš, sve po želji. Obavezno promešaj pre nego što sipaš u dispenzer.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Coffee geek
« Reply #5 on: 06/January/2017 »
kul  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)